Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apzagtas vairākas privātmājas; policija aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību sava īpašuma drošībai 6

Apzagtas vairākas privātmājas un policija aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību sava īpašuma drošībai, ziņo Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Ieva Sietniece.

4.maijā policija saņēmusi trīs pieteikumus par privātmāju apzagšanu, no kuriem viens Jelgavā un divi Ozolnieku novada, Cenu pagastā. Piemēram Jelgavā, ļaundari iekļuvuši privātmājā, kurai nebija aizslēgtas durvis. Zādzības brīdī, mājas saimniece atradās piemājas dārzā. Savukārt Ozolniekos, vienā gadījumā zagļi iekļuva mājā, kurai nebija aizslēgtas durvis, bet otrā gadījumā, caur mājas logu. Šobrīd policija skaidro notikušā apstākļus.

Policija atkārtoti atgādina iedzīvotājiem par drošības pasākumiem sava īpašuma pasargāšanai:

  • pārrunāt ar saviem kaimiņiem, lai prombūtnes laikā īpašums tiktu pieskatīts;

  • iespēju robežās, mājokļus aprīkot ar video novērošanas sistēmu, signalizāciju un apgaismojumu, ar kustību sensoriem;

  • vērtslietas un naudu glabāt seifā, kas ir attiecīgi nostiprināts;

  • atstājot mājokli, aizvilkt aizkarus vai žalūzijas, lai ļaundari nevarētu redzēt mājas izkārtojumu, kā arī tajā esošās vērtīgās mantas;

  • pārliecināties, vai ir aizvērti logi un aizslēgtas durvis;

  • bez uzraudzības neatstāt vērtīgas mantas (velosipēdus, elektroinstrumentus, dārza tehniku utt.), brīvi pieejamās vietās;

  • savus transportlīdzekļus aprīkot ar signalizāciju un neatstāt tajos vērtīgas mantas, transportlīdzekļus novietot apgaismotās un pārredzamās vietās;

  • nevajadzētu aizmirst arī par suni, kura klātbūtne var aizbiedēt ļaundarus, vai arī dot signālu saimniekam par nelūgto viesi.

Lai pasargātu savu īpašumu, likumsargi aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un nekavējoties ziņot par sava mājokļa apkaimē pamanītām aizdomīgām personām vai transportlīdzekļiem, piefiksējot to marku, reģistrācijas numuru un krāsu, zvanot policijai pa tālruni 110.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Džihnesa

Tie laikam Māris ar Arvi, gleznu meklē ????????????

pirms gada, 2019.06.05 21:52

Opā!

Cilvēku stulbumam nav gala! Daudzdzīvokļu mājās ir kodētas durvis, logi ir katrā stāvā, bet nē, vajag vēdināt kāpņu telpu un turēt kodētās ārdurvis vaļā! Laipni lūgti, zagļi!!!

pirms gada, 2019.06.05 22:17

Švimpāzijs

Kāds bezjēdzīgam trīsciparu kāpņutelpu koda kodatslēgām un atvērtiem logiem ar šo ir sakars? Nu kaut maziņš...

pirms gada, 2019.06.05 23:44

Opā!>>Švimpāzijs

"...policija aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību sava īpašuma drošībai..."
Ja jūsu vai kādu citu dzīvokli apzags, zvanīsim policijai, bet kāpņutelpas ārdurvis varēja būt ciet... zaglim mazāk jāuzlauž!

pirms gada, 2019.06.06 11:43

Švimpāzijs

Tās ārdurvis, kuras 7gadīgs bērns pēc 10 sekundēm ir spējīgs atdabūt vaļā? Cik tieši daudzām mājām pilsētā vai vispār šajā valstī ir puslīdz sakarīgas un sarežģītākas sistēmas?

pirms gada, 2019.06.06 15:02

Asā hronika