Atkal dega labības lauks un rugāji

Vakar pulksten  14.31 tika saņemts izsaukums uz Dobeles novada Bērzes pagastu, kur dega labības lauks 1 hektāra lielā platībā un rugāju lauks 1,5 hektāru lielā platībā. Pulksten 15.59 ugunsgrēks tika likvidēts, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Pulksten 18.39 tika saņemts izsaukums uz Dobeles novada Auru pagastu, kur dega labības rugāji 1,5 hektāru lielā platībā. Pulksten 19.41 ugunsgrēks tika likvidēts.

Zemgalē turpinās ražas novākšana, līdz ar to pieaug izsaukumu skaits, kuros deg labības rugāji, siena ruļļi, lauksaimniecības tehnika utt. Ugunsgrēku skaitu un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem. Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos utt. un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Vakar vakarā ugunsdzēsēji glābēji saņēma arī divus izsaukumus uz ceļu satiksmes negadījumiem. Jelgavas novada Cenu pagastā ugunsdzēsēji glābēji no avarējušās automašīnas atbrīvoja cilvēku un nogādāja līdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kā arī atvienoja automašīnas akumulatoru.

Foto: no arhīva


Pievieno komentāru

Asā hronika