Atkal maina kukuļņemšanā apsūdzētā Jelgavas slimnīcas vadītāja lietas izskatīšanas laiku 10

Tiesa šodien nevarēja skatīt kukuļņemšanā apsūdzētā un iepriekš attaisnotā Jelgavas slimnīcas vadītāja Andra Ķipura krimināllietu, grozot iztiesāšanas laiku, aģentūru LETA informēja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

 

Sākotnēji bija plānots, ka tiesas sēdē tiks lemts par ekspertīzes noteikšanu lietā. Tiesā gan netika sniegta informācija, par kāda veida ekspertīzi jālemj.

 

Taču dienu pirms plānotās sēdes pieņemts lēmums par krimināllietas iztiesāšanas laika grozīšanu saistībā ar apsūdzētā slimību. Nākamā tiesas sēde nozīmēta uz 11.aprīļa pulksten 10.

 

No jauna izskatot Ķipura lietu, iepriekš tā vairākkārt atlikta gan pēc prokurora lūguma, gan tāpēc, ka uz tiesas sēdi nebija ieradies viens no lietas dalībnieku pārstāvjiem.

Augstākajai tiesai (AT) atceļot spriedumu pilnīgi un nosūtot lietu jaunai iztiesāšanai, lieta atkal nonākusi Jelgavas tiesā (tagad Zemgales rajona tiesa), kur to no jauna skata tiesnese Irina Freimane. Iepriekš lietu Jelgavā iztiesāja Gunta Čepule.

 

Jau vēstīts, ka AT 2017.gada 18.jūlijā atcēla divu zemāko instanču - Jelgavas tiesas un Zemgales apgabaltiesas - attaisnojošos spriedumus. AT savā lēmumā norādīja, ka apspriedes istabas noslēpuma kā procesuāla institūta nozīme ir saistīta ar tiesnešu neatkarības principu un to pakļaušanos tikai likumam.

AT atzina par nepamatotu apelācijas instances tiesas atzinumu, ka atsevišķu organizatorisku jautājumu izlemšana, kas neprasa būtisku laiku un iedziļināšanos lietas faktiskajos apstākļos, nav atzīstama par tiesas apspriedes noslēpuma pārkāpumu.

 

Iepriekš tiesas atzina par nevainīgiem un attaisnoja arī lietā iesaistītos Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītāju Edmundu Kalniņu, SIA "Digiteks" valdes priekšsēdētāju Andi Gulbi un SIA "Digiteks" valdes locekli Jāni Kramenu.

 

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis saukts pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kukuļņemšanu un izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas. Jelgavas slimnīcas nodaļas vadītājs pie kriminālatbildības saukts par prettiesiska labuma pieņemšanu.

 

Abi uzņēmēji apsūdzēti par līdzdalību pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā un pārsniegšanā, kukuļdošanu, tirgošanos ar ietekmi un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

 

Šīs darbības saskaņā ar apsūdzību saistītas ar diviem iepirkumiem - 160 funkcionālo gultu un 20 ratiņkrēslu iegādi 2010.gadā un sonoskopa iegādi 2011.gadā, kuru piegādātāja bija šajos konkursos uzvarējusī SIA "Digiteks".

 

Saskaņā ar apsūdzību divi SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" pārstāvji prettiesiski pieņēma atlīdzību no diviem uzņēmuma "Digiteks" atbildīgajiem darbiniekiem kopumā 2300 latu apmērā saistībā ar medicīnas aprīkojuma iegādi slimnīcas vajadzībām.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis no uzņēmējiem trīs reizes pieņēma kukuli 2000 latu apmērā, savukārt slimnīcas nodaļas vadītājs - 300 latu apmērā, iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.


Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Tieši tā

Tapat kā Rīgā ar Usiku tada pati situacija jelgava

pirms gada, 2019.03.20 22:35

Stells

Kā lai nosauc mūsu tiesu sistēmu?Nožēlojama, tizla,bezzobaina un nevajadzīga nodokļu maksātāju izcūkota nauda.

pirms gada, 2019.03.21 08:10

Tieši tā gan nav

Tieši tā gan nav, bet vai tad Latvijā nav nevienas varas, kas var pievest pie kārtības, šos tiesnešu amatu vietas aizpildītājus?

pirms gada, 2019.03.21 08:39

taurs

Ja pareizi saprotu, tad īstenais loceklis ir saslimis.
Tālākā secība, kad loceklis būs izslimojies::
-slimot sāks locekļa aizstāvis, tad liecinieki, tad citi šajā šovā iesaistītie locekļi, tad prokurors, tad tiesnesis un beidzot riņķa šovs varēs no jauna sākties, piemēram, ar ekspertīzi, lai noskaidrotu, vai loceklis vispār toreiz ir bijis uz Zemes vai kosmosā, kad kukuli ņēmis. Ja kosmosā, tad locekļa vainas nav, jo Latvijai kosmosā nav tai piederošās teritorijas un Latvijas likumi uz kosmosu tādā gadījumā neattiecas.

pirms gada, 2019.03.21 08:49

Mio

Tiesas karuselis griežas astoņus gadus.Cik šis tiesas process jau ir izmaksājis?Noteikti vairāk par šo preču iepirkumu izmaksām.Kurš ārsts ir parakstījis viņam slimības lapu!

pirms gada, 2019.03.21 09:12

brrrr

Kāpēc žurnālisti nepilnīgu informāciju pamet kā maitu šakāļiem?! Saslimušais nebūt nav slimnīcas vadītājs!

pirms gada, 2019.03.21 13:27

Jelgavnieks

Staļina laiakā mēneša laikā bija jau cietumā!!1

pirms gada, 2019.03.25 09:42

Asā hronika