Ātruma kontroles maratonā pieķerti 635 ātrumpārkāpēji 5

Šogad 24 stundu ātruma kontroles maratonā likumsargi kopumā pieķēruši 635 ātrumpārkāpējus, kas ir gandrīz tikpat daudz, kā pērn – 636. Lielākais pārkāpums fiksēts Kurzemes reģionā, kur kāds ārzemnieks aiztraucies ar 177 kilometriem stundā. Savukārt deviņiem pārkāpējiem par atļautā braukšanas ātruma neievērošanu paredzēta tiesību atņemšana, informē Valsts policija.

No rīta jau ziņojām, ka Latvijā kopumā bija pieķerti 576 ātrumpārkāpēji, taču, apkopojot visus ātruma kontroles maratona rezultātus, statistika ir vēl neapmierinošāka. Kopumā 24 ātruma kontroles maratona stundās fiksēti 635 ātrumpārkāpumi, kas ir tikai par vienu mazāk kā pērn, kad bija fiksēti 636 pārkāpēji. Tas norāda, ka pat neskatoties uz to, ka tika plaši izziņota informācija par pastiprinātu ātruma kontroli, autovadītāju attieksme pret ceļu satiksmes noteikumiem un drošību joprojām nav mainījusies.

Šoreiz lielākie ātrumpārkāpēji bijuši tieši ārzemnieki, lai gan arī Latvijas autovadītāji izcēlušies ar pārgalvību un braukuši tā, it kā par to kāds apbalvotu ar zelta medaļu. Piemēram, likumsargi vakar fiksējuši arī tādus pārkāpējus, kuri atzinās, ka zinājuši par ātruma kontroli, bet apzināti pārkāpuši ātrumu ar mērķi sacensties. 

Lielākais pārkāpums fiksēts Kurzemes reģionā, kur kāda “BMW” markas automašīna Ventspils novadā, Jūrkalnes pagastā, virzienā uz Jūrkalni, ap pulksten 11 aiztraucās garām trafarētajai policijas automašīnai ar 177 kilometriem stundā. Atļautais braukšanas ātrums šajā ceļa posmā ir 90 kilometri stundā. Apturot automašīnu, noskaidrots, ka pie stūres sēdies kāds 1986.gadā dzimis ārzemnieks, turklāt viņš braucis ar nomas mašīna. Neskatoties uz to, ka uz Latvijas ceļiem ir ceļa zīmes, kas norāda atļauto braukšanas ātrumu, šis ārzemnieks policistiem skaidrojis, ka tik lielu ātrumu izvēlējies, jo uzskatījis, ka Latvijā tā drīkst braukt.

Bet pulksten 10.33 Jelgavas novadā, Platones pagastā, uz autoceļa Rīga – Jelgava - Lietuvas robeža (A8) Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki fiksēja kādu “VW” markas automašīnu, kura atļauto braukšanas ātrumu pārsniegusi gandrīz divas reizes. Vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, šis spēkrats pabraucis garām policijas mašīnai ar 173 kilometriem stundā. Pie transportlīdzekļa stūres sēdies kāds 1979.gadā dzimis Ukrainas pilsonis. Par šo pārkāpumu pārgalvīgajam šoferim nāksies šķirties no vadītāja apliecības uz sešiem mēnešiem, kā arī samaksāt sodu 360 eiro apmērā.

Savukārt Jelgavā pa Dobeles šoseju, 1979.gadā dzimis vīrietis, pie atļautā 70 kilometri stundā ar  automašīnu BMW X5 brauca ar ātrumu 134 kilometri stundā.

Likumsargi fiksējuši arī deviņus autovadītājus, kuriem pārsniegtā ātruma dēļ uz noteiktu laiku ir atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.

Zemgales reģionā kopā sastādīti 167 administratīvie protokoli par ātruma pārsniegšanu, tostarp Jelgavas iecirknī 63, bet Dobeles iecirknī - 31.  Apdzīvotā vietā Kaķenieki uz ceļa A9, 1967.gadā dzimis vīrietis,  Lietuvas pilsonis pie atļautā ātruma 50 kilometri stundā  ar automašīnu BMW 525 brauca ar ātrumu 108 kilometri stundā.

Foto: Valsts policija

Pievieno komentāru

Komentāri 5

liinux

"Jelgavas novadā, Platones pagastā, uz autoceļa Rīga – Jelgava ".Nez kur tādu vietu var atrast uz autoceļa Rīga-Jelgava? Nu vienīgi, ja no Rīgas uz Jelgavu brauc caur Bausku-Eleju.

pirms gada, 2019.04.04 16:00

Petro Perekiņnogu

Vo, kā dod vaļā mans 1979. gadā dzimušais zemļaks, kurš griezis vaļā ar 173 km !

pirms gada, 2019.04.04 18:21

Malacis, tagad var tikai griezt auto bildītes no žurnāliem nākamos 6 mēnešus.

pirms gada, 2019.04.04 18:37

Resnais

Visticamāk vińš jau ir màjàs Ukrainā un tur dabūs citu apliecību, jo šo nozaudējis un sods uz viņu neattiecas.

pirms gada, 2019.04.05 01:39

Asā hronika