Brīvdienās Zemgales reģionā dzēsti vairāki ugunsgrēki, kuros dega labības rugāji

Piektdien, 2.augustā ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem Jelgavas novada Elejas pagastā, kur dega labība un rugāji 500m2 platībā, Kalna ielā Stelpē, kur dega labības rugāji 0,8 hektāru platībā, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Vendija Pikše.

Tajā pašā dienā, pulksten 17.38 tika saņemts izsaukums uz Jelgavas novadu, kur, kā liecināja sākotnējā informācija, dega labības rugāju lauks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg labības lauks lielā platībā un spēcīgā vēja dēļ liesmas draud izplatīties uz trim netālu esošajām ēkām. Vienā lauka galā atradās vieglā automašīna, kas arī dega 5m2 platībā. Mēģinot nodzēst ugunsgrēku saviem spēkiem, cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pulksten 18.35 ugunsgrēks tika likvidēts un tajā rugāji dega 12 hektāru platībā.

Sestdien Jēkabpils novada Dunavas pagastā dega divas sakabinātas traktora piekabes ar 30 siena ruļļiem 35m2 platībā. Līdztekus sestdien ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Bauskas novada Gailīšu pagastā, kur labības lauks dega 200m2 platībā, Krustpils novada Kūku pagastā, kur dega sausā zāle 0,1 hektāra platībā un Jelgavas novada Vircavas pagastā, kur labības rugāji dega 3 hektāru platībā. Savukārt svētdien VUGD saņēma izsaukumu uz Dobeles novada Bikstu pagastu, kur rugāju lauks dega 300m2 platībā un Kurzemes ielu Tukumā, kur dega salmu rullis 3m2 platībā.

Daudzviet šajos ugunsgrēkos liesmas ar spēcīgo vēju strauji izplatījās, degot lielās platībās un arī apdraudot netālu esošās ēkas. Paldies iedzīvotājiem, kuri iesaistījās vairāku labības rugāju ugunsgrēku dzēšanas darbos, piemēram, ar traktortehniku aparot lauku pa perimetru un ierobežojot ugunsgrēka tālāku izplatību!

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. Gadījumos, ja ir izcēlies ugunsgrēks, nekavējoties zvaniet uz tālruni 112!

Vēl VUGD devās uz šādiem izsaukumiem – Bauskas novada Brunavas pagastā, kur dega labības kombaina motortelpa 1m2 platībā, Priežu ielā Gardenē, kur vienstāva neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi 5m2 platībā, Vecumnieku novada Kurmenes pagastā, kur vienstāva saimniecības ēkai dega jumta siltinājums 3m2 platībā, Krustpils novada Variešu pagastā, kur dega vieglā automašīna 6m2 platībā, kā arī uz Jaunceltnes ielu Aizkrauklē, kur no baseina tika izcelta lapsa un Lietuvas šosejā Jelgavā, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma bija nepieciešams sakārtot ceļa braucamo daļu.

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 2.augusta pulksten 6.30 līdz 5.augusta pulksten 6.30, VUGD Zemgales reģiona brigāde saņēma 21 izsaukumu – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs no izsaukumiem bija maldinoši. Savukārt kopumā Latvijā VUGD saņēma 87 izsaukumus – 53 uz ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem un 10 izsaukumi bija maldinoši. 


Foto: no arhīva 

Pievieno komentāru

Asā hronika