Būtiski pieaudzis par uzturlīdzekļu nemaksāšanu notiesāto personu skaits 3

Šogad būtiski pieaudzis to cilvēku skaits, kas notiesāti par uzturlīdzekļu nemaksāšanu, proti, pērn par šo likumpārkāpumu notiesāta tika tikai viena persona, bet šogad - 17, aģentūra LETA uzzināja Tieslietu ministrijā (TM).

Ministrijā atgādināja, ka pērn tika parakstīta starpresoru vienošanās starp Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju (UGFA), Valsts policiju (VP) un Ģenerālprokuratūru par sadarbību, lai novērstu izvairīšanos no bērna uzturēšanas un apgādāšanas pienākuma. 

TM arī norādīja, ka no statistikas datiem redzams, ka vairākumā gadījumu krimināllieta tiek izbeigta jau pirmstiesas procesā, apsūdzētajam un prokuroram vienojoties par sodu, vai nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības, kas liecina, ka apsūdzētās personas savu vainu atzīst, vēlas laboties un visdrīzāk turpmāk pildīs vecāka pienākumu un nodrošinās bērnu ar uzturlīdzekļiem. 

Tāpat, apkopjot rezultātus, tika secināts, ka šogad tiesās ir saņemta 41 lieta par uzturlīdzekļu nemaksāšanu, no tām izskatīta ir 21, bet neizskatītas - 20. 

Krimināllikums par uzturlīdzekļu nemaksāšanu paredz īslaicīgu brīvības atņemšanu vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Ministrijā iepriekš skaidroja, ka, lai sekmētu parādu atgūšanu no uzturlīdzekļu nemaksātājiem, parādnieku motivēšanai tiek ieviesti arvien jauni mehānismi. Piemēram, šī gada 1.jūlijā stājās spēkā regulējums, kas paredz atvieglotu parāda segšanas kārtību, proti, ja parādnieks divu gadu periodā nosedz savu pamatparādu, likumiskie procenti tiek dzēsti.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 3

klūga

Pārāk skaidrs, ka te vainojama prokuratūra ar savu vienošanos, kas dod iespēju kretīniem - nemaksātājiem nemaksāt arī uz priekšdienām.
Vajag paturēt kamerā, kur izdauzīt zobus, ja vēl tādi ir, un vispār saburzīt purnu. Tad būs rezultāti.

pirms gada, 2019.12.01 09:08

Resnais

Vislabāk ir parcelties uz Apvienoto Karalisti, tur ne izpildītāji ne prokurors klāt netiek.

pirms gada, 2019.12.01 12:52

Ausma

Jāšķiras civilizēti, nevis ar aprēķinu. Gatavas veciem graustiem likties apakšā, ka tik naudīgāks un tad brēc, ka pametis, nemaksā uzturlīdzekļus utt.

pirms gada, 2019.12.03 22:58

Asā hronika