Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Divas stundas kurtuvē, visu dzīvi – sociālās aprūpes centrā 6

Jūnija sākumā atkal tika uzjundīti septiņus gadus seni notikumi valsts sociālas aprūpes centra (VSAC) “Zemgale” filiālē “Ziedkalne”, jo Zemgales apgabaltiesa apelācijas kārtībā skatīja krimināllietu pret Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes darbiniekiem Jāni Pranku un Sandi Blūmu, kuri apsūdzēti pēc Krimināllikuma 317. panta pirmās daļas – par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Zemgales rajona tiesa 2019. gada 11. novembrī abus policistus attaisnoja. Apsūdzētajiem tika atcelts piemērotais drošības līdzeklis – uzturēšanās noteiktā vietā. Prokurors apsūdzētājiem prasīja piemērot naudas sodus – vienam 100 minimālo mēnešalgu, otram – 350 mēnešalgu apmērā, bet par labu cietušajam piedzīt morālā kaitējuma kompensāciju – 10 000 eiro, ko tiesa atstāja bez izskatīšanas. Lietā esošos lietiskos pierādījumus tiesa nolēma iznīcināt.

Lietā apelācijas sūdzību iesniedza cietušais – “Ziedkalnes” klients Edvīns, 2. grupas invalīds uz mūžu, kurš patlaban dzīvo VSAC “Zemgale” filiālē “Iecava”. Ar spriedumu nebija apmierināta arī Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore Zinta Meija un cietušā pārstāve advokāte Ilona Bulgakova. Sākotnēji cietušā sūdzība un prokurores protests atstāti bez virzības, nosakot termiņu trūkumu novēršanai. Bet 2020. gada sākumā lieta nosūtīta uz apgabaltiesu.

Skandāla sakne meklējama 2013. gada 14. novembrī

“Ziedkalnes” skandāla sakne meklējama 2013. gada 14. novembrī, kad no Vilces pagastā esošā aprūpes centra pazuda kāds klients.

Foto: no arhīva. Visu rakstu lasiet 18.jūnija “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Marija

Vai šie policisti tālāk turpina savas agresīvās darbības?

pirms 13 dienām, 2020.06.19 12:50

Afrika

Mums viss kā Āfrikā. Cilvēktiesības netiek ievērotas, invalīdus neuzskata par cilvēkiem. Policisti Dieva vietā.

pirms 13 dienām, 2020.06.19 12:55

Āfrikai

Aizej pastrādā pansionātā ar slimiem cilvēkiem,un tad spried tiesu.

pirms 13 dienām, 2020.06.19 15:13

Resnais

vai tas nozīmē, ka slimos cilvēkus var likt kurtuvē?

pirms 13 dienām, 2020.06.19 19:56

Resnajam

Ja tev aptrūcies klientu,tad nepūt miglu bez honorāra.

pirms 13 dienām, 2020.06.19 23:58

Asā hronika