Divu dienu laikā Zemgalē konstatēti vairāki pašizolācijas prasību neievērošanas gadījumi 2

Šonedēļ divu dienu laikā Zemgalē likumsargi konstatējuši vairākus gadījumus, kad iedzīvotāji pārkāpa epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Otrdien, 27.oktobrī, Tukuma iecirkņa amatpersonas sāka administratīvā pārkāpuma procesu par gadījumu, kad vīrietis, kuram līdz 27.oktobrim bija jāatrodas pašizolācijā, 23.oktobrī neatradās savā dzīvesvietā, bet bija devies pie draudzenes uz citu novadu. Sarunā ar policistu vīrietis norādīja, ka strādājot par kurjeru dažādās Eiropas valstīs un uzskatot, ka viņam pēc darba brauciena nav jāatrodas noteiktā dzīvesvietā, bet, aizpildot anketu ieceļotāju uzskaites kontroles informācijas sistēmā, var norādīt Latviju kā tranzītvalsti un neievērot pašizolāciju. Likumsargi personai izskaidroja, ka Latviju kā tranzītvalsti norāda tikai tās personas, kuras Latvijā atrodas caurbraucot, nevis reāli šeit uzturoties.

Tāpat 27.oktobrī Aizkraukles iecirkņa darbinieki sāka administratīvā pārkāpuma procesu par gadījumu, kad vīrietis pēc atbraukšanas no ārzemēm 26.oktobrī, jau nākamajā dienā bija devies uz publisku vietu, nelietojot mutes un deguna aizsegu.

Trešdien, 28.oktobrī, VP Jēkabpils iecirknī arī sākts administratīvā pārkāpuma process par pašizolācijas neievērošanu. Vīrietis, kurš 25.oktobrī bija ieceļojis Latvijā, jau divas dienas vēlāk devās uz publisku vietu, nelietojot mutes un deguna aizsegu.

Savukārt Tukuma iecirknī 27.oktobrī sākti divi administratīvā pārkāpuma procesi pret vīrieti un sievieti, kuri pēc atgriešanās no ārvalstīm neatradās viņu norādītajā pašizolācijas adresē, bet, neinformējot policistu, uzturējās citā novadā.

VP atkārtoti atgādina, ka atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" persona, kas pēdējo 14 dienu laikā uzturējusies kādā no Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē publicētajām valstīm, uz kurām ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi, nodrošina pašizolāciju dzīvesvietā vai citā uzturēšanās vietā desmit dienas pēc izbraukšanas no minētās valsts. Pirms pašizolācijas vietas maiņas persona par to obligāti informē VP.

"Vēlreiz uzsveram, ka policijas mērķis pavisam noteikti nav sodīt, bet gan uzraudzīt ierobežojumu kontroli, tādējādi novēršot iespējamus drošības un veselības apdraudējumus. Katrs gadījums ir vērtējams individuāli - policija izvērtēs atbildību atbilstoši situācijai un apstākļiem, tostarp brīdinot un veicot pārrunas, tomēr, ja tiks konstatēti apzināti, klaji pārkāpumi - par to pienāksies sods -," uzsvēra Kalniņa.

Atbilstoši Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 50.pantam par izolācijas, pašizolācijas, karantīnas vai mājas karantīnas, vai pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu piemēro naudas sodu fiziskajai personai no divām līdz 400 naudas soda vienībām, kas atbilst 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai - no 28 līdz 1000 naudas soda vienībām, kas atbilst 140 līdz 5000 eiro.

"Ņemot vērā šī brīža situāciju ar Covid-19 izplatīšanos, ikvienam iedzīvotājam arī pašam ir jāuzņemas atbildība un jāievēro noteiktie drošības pasākumi," aicināja VP pārstāve.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Jezups

Prieks par Jelgavas policiju pešķirt tīr zvjozdu ordeni no valdīb policijas darbinieks Maxima veikalā tēlo duračoku neredz ka aiz viņa stāv cilvēks bez maskas!!!!!

pirms 3 mēnešiem, 2020.10.31 17:32

bnm

idiota komentārs. pats ko izdarīji?

pirms 3 mēnešiem, 2020.11.01 14:42

Asā hronika