Dobelē deg bērnu ratiņi; Jelgavā sadūmojumu daudzdzīvokļu mājas kāpņutelpā rada pirotehnikas izstrādājums

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laik no 20.decembra pulksten 6.30 līdz 23.decembra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 16 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums, informē VUGD.

Piektdien, pulksten 15:50, Dobeles ugunsdzēsēji glābēji devās uz Skolas ielu Dobelē, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka sadūmojumu radīja ēkas kāpņutelpā degošie ratiņi. Ugunsdzēsēji glābēji pārbaudīja, vai dzīvokļos neatrodas cilvēki, kas saelpojušies degšanas produktus, un izvēdināja kāpņu telpu.

Piektdienas vakarā Elejas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Elejas pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ugunsdzēsēji glābēji divām automašīnām atvienoja akumulatora klemmes, abas automašīnas novilka no ceļa braucamās daļas un pēc tam ar absorbenta un roku rīku palīdzību sakārtoja ceļa braucamo daļu.

Svētdien ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka Jelgavā, Vecajā ceļā deviņstāvu dzīvojamā mājā ir jūtama deguma smaka. Ierodoties notikuma vietā un pārmeklējot kāpņu telpu, ugunsdzēsēji glābēji atrada pirotehnisko izstrādājumu, kas bija sprādzis un radījis nelielu sadūmojumu un smaku.

Ugunsdzēsēji glābēji atgādina, ka pirotehniskos izstrādājumus ir jālieto, stingri ievērojot to lietošanas instrukciju. Neatbilstoša šo izstrādājumu lietošana var apdraudēt cilvēku veselību!

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Asā hronika