Dobelē deg šķūnīši, Jelgavā – sodrēji

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šā gada 1.marta pulksten 6.30 līdz 4.martam pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 18 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanas darbiem, astoņus uz glābšanas darbiem, bet vēl četri izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste. 

Sestdien, pulksten 19.45, Dobeles ugunsdzēsēji glābēji devās uz Brīvības ielu Dobelē, kur dega šķūnīši. Degšanas platība bija 60 kvadrātmetri. Dzēšanas darbi noslēdzās pulksten  21.26. 

Sestdien vēlu vakarā, pulksten 23.44, VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavā, Vecajā ceļā, dzīvojamā mājā deg sodrēji. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamā mājā deg sodrēji un aizdegšanās tālāk ir izplatījusies arī uz starpstāvu pārsegumu. Lai atrastu un nodzēstu degšanas vietas, ugunsdzēsējiem glābējiem vajadzēja uzlauzt bēniņu starpstāvu pārsegumu. Degšanas platība bija 10 kvadrātmetri. Dzēšanas darbi noslēdzās pulksten  00.50. 

VUGD atgādina, ka dūmvadi no sodrējiem ir jātīra regulāri. Neiztīrītos dūmvados rodas sodrēji, kas var aizdegties. Ja dūmvadam ir plaisas vai tas nepareizi izbūvēts, tad liesmas no degošajiem sodrējiem var pārmesties uz jumta konstrukcijām un izraisīt plašu ugunsgrēku, kas var izraisīt lielus finansiālos zaudējumus vai arī traģiskas sekas.

 

Foto: no arhīva

 

 

Pievieno komentāru

Asā hronika