Dobelē sāks skatīt lietu par marihuānas audzēšanu Lietuvas pierobežā 3

Zemgales rajona tiesa Dobelē šodien sāks skatīt krimināllietu pret diviem vīriešiem, kas Lietuvas pierobežā audzējuši marihuānu.

 

Prokuratūra lietu nodevusi tiesai 2018.gada 19. oktobrī, un pirmā tiesas sēde plānota šodien pulksten 10, informēja Prokuratūras pārstāve Una Rēķe. Tiesas publiskotā informācija liecina, ka apsūdzētie lietā ir Renārs Jākobsons un Denijs Kuzma.

 

Abi vīrieši ir apsūdzēti par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu grupā, par ko maksimālais sods ir brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem. Tāpat vienam no apsūdzētajiem celta apsūdzība par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt, par ko var sodīt arī ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem.

 

Jau vēstīts, ka 2018.gada martā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonas, veicot kratīšanu kādas mājas teritorijā Lietuvas pierobežā, atklāja, ka siltumnīcā ir ierīkota marihuānas audzētava. Vienā no siltumnīcas telpām atradās apmēram 50 centimetrus gari 663 marihuānas stādi, kā arī viss nepieciešamais to audzēšanai - siltumapgāde, ūdens apgāde, ventilācija, gaisa kondicionēšana, elektroapgādes ierīces, gaisa temperatūras mērīšanas termometri, puķu podi un citi priekšmeti, kas apskates laikā izņemti.

 

Kriminālprocesa ietvaros izņemtie augi tika nosūtīti ķīmiskajai ekspertīzei. Ekspertu atzinums apstiprināja, ka izņemtie augi ir kanabiss jeb marihuāna. To kopējais daudzums ir septiņi kilogrami.

 

Noziegumā iesaistītās personas - 1974.gadā un 1985.gadā dzimušie Latvijas pilsoņi - izmeklēšanas gaitā atzīti par aizdomās turētajiem.

 

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika veiktas visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, lai iegūtu pietiekamu pierādījumu kopumu un kriminālprocesu varētu nodot kriminālvajāšanas uzsākšanai.

 

2018.gada 8.oktobrī kriminālprocess nosūtīts Dobeles rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 253.panta pirmajā daļā un 256.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm, un prokuratūra lietu nodevusi tiesai.


Foto: pixabay.com

 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

eh

Nu tad legalizējiet, aplieciet ar nodokli un miers. Latvija atkal izcelsies ar to, ka pati pēdējā seko līdzi citiem. Marihuāna nav nekāda veselības atslēga, bet labāka un mazāk kaitīgāka par alkoholu gan. Es labāk redzētu pilnas ielas ar cilvēkiem, kas appīpējušies, nevis ar dzērājiem. Pirmie ir mazāk uzbāzīgi un nekašķējās ar pārdevējām. Par to, ka cilvēkiem, kas cieš ar nopietnām slimībām un ikdienu pavada sāpēs, nav pieejama medicīniskā marihuāna vispār nerunāsim. Kārtējo reizi konservatīvisms dara kaitējumu cilvēkiem.

pirms 2 gadiem, 2019.02.11 08:56

HE

Skatīt varbūt arī sāks, bet vai vispār kaut kad pabeigs?

pirms 2 gadiem, 2019.02.11 10:24

Asā hronika