Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dobeles novada deputātu Eihmani tiesās saistībā ar pusaudža nāvi Auru pagastā 6

Šodien pulksten 10 Zemgales rajona tiesa sāks skatīt krimināllietu, kurā Dobeles novada domes deputāts Viktors Eihmanis (ZZS) apsūdzēts saistībā ar kāda 17 gadus veca pusaudža nāvi Auru pagastā, noskaidroja aģentūra LETA.

Lietā apsūdzēts 1949.gadā dzimušais Viktors Eihmanis un viņa dēls Ervīns Eihmanis. Viktoram celta apsūdzība par to, ka viņš pārkāpa darba aizsardzību reglamentējošo normatīvo aktu prasības, būdams uzņēmējsabiedrības vadītājs, kas atbildīgs par šo noteikumu ievērošanu, kā rezultātā iestājās cilvēka nāve. Savukārt Ervīns saskaņā ar apsūdzību pārkāpa darba aizsardzību reglamentējošo normatīvo aktu prasības, būdams uzņēmējsabiedrības vadītājs, kas atbildīgs par šo noteikumu ievērošanu un tas izraisīja miesas bojājumus ar veselības traucējumu.

Saskaņā ar Krimināllikumu Viktoram Eihmanim draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, piespiedu darbs, vai naudas sods.

Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska neminot personu vārdus aģentūru LETA informēja, ka saskaņā ar apsūdzību divu Dobeles novada zemnieku saimniecību īpašnieki noslēdza darba līgumus ar diviem strādniekiem, no kuriem viens bija nepilngadīgs.

Taču zemnieku saimniecību īpašnieki savus darbiniekus nebija pietiekami informējuši par drošu darbu veikšanu.

2018.gada 10.jūlijā pēc kaltes sakopšanas darbiem viens no darbiniekiem pieaicināja nepilngadīgo palīgstrādnieku palīdzēt kaustiskā soda šķīduma pagatavošanā, kaut gan viņš bija pusaudzis.

Pieaugušais darbinieks paņēma tukšu mucu un nesa uz ķīmisko vielu noliktavas pusi, kur lika nepilngadīgajam nest ūdeni. Kad mucā bija salieti pieci spaiņi karstā ūdens, abi no ķīmisko vielu noliktavas iznesa 25 kilogramus smagu kaustiskās sodas granulu maisu. Brīdī, kad viņi bēra ķīmiskās vielas mucā, pēkšņi notika izvirdums, kā rezultātā viss maisījums izšļācās uz abu drēbēm un ķermeņiem.

Nekādus individuālās aizsardzības līdzekļus viņi nelietoja. Nepilngadīgais mira slimnīcā pēc septiņām dienām, jo bija guvis 52% ķermeņa apdegumus.

"Saskaņā ar noteikumiem par darbiem, kuros aizliegts nodarbināt pusaudžus, un izņēmumi, kad nodarbināšana šajos darbos ir atļauta saistībā ar pusaudža profesionālo apmācību pusaudžus aizliegts nodarbināt darbos, kuros viņi ir tieši pakļauti ķīmiskam riska faktoram. Pusaudzis nebija iepazīstināts, kas tā par vielu un kādas ir šīs vielas īpašības, kā arī nezināja, ka ir jāiepazīstas ar Datu drošības lapām, kas ir izstrādātas darbam ar ķīmiskajām vielām," norādīja prokuratūrā.

Abu zemnieku saimniecību īpašnieki pieļāva vēl virkni dažādu darba aizsardzību reglamentējošo normatīvo aktu prasību pārkāpšanu.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Viktoram Eihmanim pieder zemnieku saimniecība "Zītari" Auru pagastā. Tāpat viņš ir kooperatīva "Auru grauds" direktors. Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā iesniegtā amatpersonas deklarācija liecina, ka algā "Auru grauds" 2018.gadā viņš saņēmis 5400 eiro, bet dividendēs no "Zītariem" 78 000 eiro. Savukārt par darbu Dobeles novada pašvaldībā Eihmanis saņēmis 6984 eiro.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Ervīnam Eihmanim pieder zemnieku saimniecība "Arāji" Auru pagastā.

LETA arhīvs liecina, ka 2018.gadā notikušais Auru pagastā pēdējos gados nav vienīgā traģēdija lauksaimniecībā Dobeles novadā. 2016.gada 22.jūlijā Jaunbērzes pagastā kādā citā zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūda indīgi izgarojumi, kā rezultātā gāja bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie tika nogādāti slimnīcā. Negadījums notika kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ. 2018.gada nogalē pirmās instances tiesa zemnieku saimniecības īpašniekam par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, ja tas izraisījis cilvēka nāvi vai smagus miesas bojājumus vairākiem cilvēkiem piesprieda nosacītu sodu.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 6

faraons

Tad gadu un gadu desmitu garumā tas vilksies. Jā, kamēr procesā iesaistītās personas izslimosies jau vien kādi 4-5 gadi paies.

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.16 09:58

Dobelnieks

Saskaņā ar Krimināllikumu Viktoram Eihmanim draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, piespiedu darbs, vai naudas sods.
Nogalini cilveku, samaksa sodu un staigaa vasja!
Pilnigaka patvala!

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.16 18:02

Tema

Būtu jāievieš prakse-pēc katra tiesas sprieduma aprēķins,cik viss process izmaksāja.Tiesas sēdes tiek pārceltas vismaz par mēnesi.Un ievelkas gadiem.Tas valstij izmaksā lielas summas.

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.16 20:00

@

Abi vainīgie (vainīgie!) savu vainu neatzīst.... Vienalga, ko viņi atzīst vai neatzīst!!!! Vēl paziņos, ka tas uzņēmums nebija viņu! Ka sveši ielauzās un sāka strādāt! Dur līdz sirdij šis briesmīgais negadījums.

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.16 21:17

Afoņa

Nekā nedabūs, ja Jelgava tiesā. Kādus 10 gadus paļurkāsies un tad, ja kāds tiesājamais vēl būs dzīvs, tad tas tiks attaisnots.

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.17 07:18

Asā hronika