Dobeles novadā dzēsts 27,2 hektāru plašs kūlas un meža ugunsgrēks 2

Aizvadītajā brīvdienā, no 1.maija pulksten 6.30 līdz 2.maija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 17 izsaukumus, 15 uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Vakar ievērojami VUGD resursi tika iesaistīti, lai dzēstu sausās zāles un meža ugunsgrēkus, kas vairākās vietās bija izcēlušies Dobeles novada Bikstu pagastā gar dzelzceļa līniju. Ugunsgrēka dzēšanas darbi norisinājās vairāk nekā   10 stundas. Tos apgrūtināja tas, ka daudzviet nebija iespējams piebraukt ar tehniku un nebija tuvumā pieejamas ūdens ņemšanas vietas. Vēja un lielā sausuma ietekmē liesmas vairākās vietās bija iegājušas arī mežā. 

Kopumā izdega 27,2 hektāri kūlas, krūmāju un meža. Ugunsgrēkā cieta ugunsdzēsējs glābējs, kurš saindējās ar degšanas produktiem un pārkarsa. Ugunsgrēka dzēšanā piedalījās Dobeles, Jelgavas, Elejas, Kalnciema, Auces un Tukuma ugunsdzēsēji glābēji,  Valsts meža dienesta darbinieki, „Latvijas dzelzceļš” darbinieki ar ugunsdzēsības vilcienu, Jaunpils brīvprātīgo ugunsdzēsēju formējums. Lai nodrošinātu to, ka VUGD var izbraukt uz citiem notikumiem Dobeles, Jelgavas un Tukuma novados, no brīvdienas uz dežūru tika izsaukti vairāki ugunsdzēsēji glābēji.

IIustratīvs foto no VUGD arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 2

re kā

Varens tusiņs sanāca tiem.
Ugunsgrēka dzēšanā piedalījās Dobeles, Jelgavas, Elejas, Kalnciema, Auces un Tukuma ugunsdzēsēji glābēji, Valsts meža dienesta darbinieki, „Latvijas dzelzceļš” darbinieki ar ugunsdzēsības vilcienu, Jaunpils brīvprātīgo ugunsdzēsēju formējums.

pirms gada, 2019.05.02 13:53

maijs

Kurš no vilciena to zāli aizdedzina?
Katru gadu deg visa dzelzceļa mala.

pirms gada, 2019.05.03 14:03

Asā hronika