Dobeles novadā jaunietis bez tiesībām ar paštaisītu mopēdu vizina nepilnu gadu vecu bērnu bez ķiveres 1

Pirmdien Dobeles novadā aizturēts kāds jaunietis bez tiesībām, kurš ar paštaisītu mopēdu vizinājis nepilnu gadu vecu bērnu, informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Dobeles novada Dobeles pagastā policijas darbinieki ievēroja, ka kāds vīrietis brauc ar mopēdu, uz kura tiek vests nepilnu gadu vecs bērns, turklāt nevienam no viņiem nebija aizsargķiveres. Pēc mopēda vadītāja apturēšanas likumsargi noskaidroja, ka 2002.gadā dzimis jaunietis pārvietojas ar paštaisītu un likumā noteiktā kārtībā nereģistrētu mopēdu, turklāt viņam nav arī likumā noteiktā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības un nav transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas.

Policijā par notikušo sākti seši administratīvo pārkāpumu procesi. Jaunietis atzina savu vainu un nožēloja izdarīto.

Par aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī par pasažiera vešanu, kuram galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres, piemēroti divi naudas sodi 30 eiro apmērā katrs. Savukārt, par to, ka ceļu satiksmē izmantots transportlīdzeklis, kas nav reģistrēts likumā noteiktajā kārtībā, piemērots naudas sods 55 eiro. Par piedalīšanos ceļu satiksmē ar transportlīdzekli, par kuru nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, jaunietim nāksies šķirties no 30 eiro. Tā kā jaunietis veda ar mopēdu bērnu, kura augums nepārsniedz 150 centimetrus, un viņš nebija novetots uz viņa vecumam un svaram atbilstoša sēdēklīša, policisti piemēroja naudas sodu 15 eiro. Vislielākais sods puisim tika piemērots par mopēda vadīšanu bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām - 280 eiro.

VP uzsver, ka neapdomīga rīcība un ceļu satiksmes noteikumu neievērošana var beigties traģiski. Jo īpaši nav pieņemama pavirša attieksme pret bērnu drošību un nekādā gadījumā nav attaisnojama dalība ceļu satiksmē ar transportlīdzekļiem, kuru konstrukcija un tehniskais stāvoklis neatbilst Latvijā obligāti piemērojamo standartu un normatīvu prasībām.

Foto: 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lifan

Nav viņš paštaisīts tadus var nopirkt, bet nevar reģistrēt

pirms mēneša, 2021.01.28 07:11

Asā hronika