Dobeles novadā neapdzīvotā mājā izcēlies paaugstinās bīstamības ugunsgrēks

Dobeles novadā svētdien neapdzīvotā mājā izcēlies paaugstinās bīstamības ugunsgrēks, kura likvidēšana joprojām turpinās, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Svētdienas vakarā pulksten 23.02 VUGD saņēma informāciju, ka Krimūnu pagastā neapdzīvotā mājā ir izcēlies ugunsgrēks.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg neapsaimniekotas koka ēkas jumts pilnā 300 kvadrātmetru  platībā.

Pēc vairākām stundām ugunsgrēks lokalizēts un patlaban turpinās tā dzēšanas darbi.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg neapsaimniekotas pusotrstāvu koka ēkas jumts pilnā platībā. Dzēšanas darbi notika tikai no ārpuses, jo pastāvēja mjansarda sabrukšanas draudi, turklāt dzēšanas darbus apgrūtināja arī tas, ka tuvākā ūdens ņemšanas vieta atradās trīs kilometru attālumā. Ēkas jumtam ir skārda segums, kas nosegts ar šīferi, līdz ar to ugunsdzēsējiem glābējiem vajadzēja demontēt šīferi un izgriezt skārda segumā atveres, lai pa tām varētu veikt dzēšanas darbus. Uguns izplatīšanās tika ierobežota pulksten 2.07, bet tā dzēšanas darbi vēl turpinās. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās Dobeles, Jelgavas un Elejas ugunsdzēsēji glābēji.

Naktī no svētdienas uz pirmdienu, pulksten 2.07, Jelgavas un Kalnciema ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Valgundes pagastu, kur dega kaudzē sakrauti siena ruļļi 150 kvadrātmetru platībā. Dzēšanas darbi šobrīd vēl turpinās.

Sestdienas vakarā Kandavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Kandavas novada Kandavas pagastu, kur četri cilvēki bija apmaldījušies mežā. Ugunsdzēsēji glābēji sazinājās ar cilvēkiem pa mobilo telefonu un ieslēdza skaņas signālu. Apmaldījušies cilvēki sadzirdēja skaņas signālu un izgāja no meža.

Foto: no arhīva

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Asā hronika