Dobeles un Jelgavas policisti, rīkojot kārtējos reidus tirdzniecības vietās, uzteic pārdevēju godprātību 3

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles un Jelgavas iecirkņa policijas darbinieki rīkoja kārtējo reidu vairākos veikalos ar mērķi pārbaudīt, vai nepilngadīgām personām netiek pārdots alkohols, cigaretes un enerģijas dzērieni. Veicot kontrolpirkumus, pārkāpumu konstatēja tikai vienā veikalā, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.


Reida laikā šā gada 21.februārī Dobeles iecirkņa Kārtības policijas nodaļas policisti pārbaudīja desmit tirdzniecības vietas – Tērvetes pagastā septiņas, Augstkalnes pagastā divas un Dobelē vienu.


Savukārt 14.februārī Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas darbinieki veica pārbaudes septiņos veikalos – Jelgavā sešos un vienu pārbaudi Ozolnieku novada Ozolnieku pagasta Ānē, Celtnieku ielā. Negodprātīgas pārdevējas rīcību konstatēja tieši šajā veikalā. Pārdevēja, 1961.gadā dzimusī sieviete, nepilngadīgai personai pārdeva 0,5 litra tilpuma pudeli ar enerģijas dzērienu. Par minēto pārkāpumu, policisti uzsāka administratīvo lietvedību.


Policija atgādina, ka par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgām personām, tiek piemērots naudas sods – pārdevējam no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskām personām no 700 līdz 1400 eiro.


Savukārt, par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nodošanu nepilngadīgās personas rīcībā, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 140 eiro.

Par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem, tiek piemērots naudas sods – pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām – no 350 līdz 700 eiro.


Papildus tam, Jelgavas iecirkņa Kārtības policisti rīkoja reidu arī Jelgavas tirgū, kura laikā 1958.gadā dzimušajai sievietei un 1973.gadā dzimušajam vīrietim tika noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par nelikumīgu cigarešu uzglabāšanu.


Izvērtējot reida rezultātus kopumā, policija secina, ka veikalu pārdevēji godprātīgi pilda savus pienākumus.


Policija lūdz arī iedzīvotājus būt vērīgiem un nekavējoties ziņot par pamanītiem likumpārkāpumiem, zvanot pa tālruni 110.


Foto: Valsts policijaPievieno komentāru

Komentāri 3

reta

Kad policija saks veikt kontrolpirkumus par samaksu un precu svaru

pirms 2 gadiem, 2019.02.26 13:09

Resnais

jja piezvanīsi uz 110 tad tevi pašu nopratinās kas tāds esi un kāpēc vispār piezvanīji un atļāvies patraucēt tādā augstprātīgā apsarga balsī. Var būt ka VP ir kas mainījies, kopš pēdējo reizi zvanīju, bet redzot kadru problēmas stipri šaubos

pirms 2 gadiem, 2019.02.26 22:15

Kārlis

Un kas notiek naktīs Ozolniekos, Rīgas 20 visiem kontrolētājiem pie flanderes vai ne?!

pirms 2 gadiem, 2019.02.28 12:00

Asā hronika