Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Docente Mičule uzvar tiesā LLU 11

Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģija atzinusi par pilnībā apmierināmu agrākās LLU docentes Gundegas Mičules prasību atzīt par spēkā neesošu darba devēja LLU uzteikumu, kā arī uzdevusi samaksāt vidējo izpeļņu, ko prasītāja zaudējusi laikā, kad bija bez darba, kā arī citus ar tiesu saistītus izdevumus. LLU vadība sola šo spriedumu pārsūdzēt Augstākajā tiesā.   

Pēc zaudējuma pirmajā instancēStrīdā ar LLU rektori Irinu Pilveri par 2017. gada oktobrī piedāvātajiem darba līguma grozījumiem, kas vairāk nekā uz pusi samazināja algu docentei Gundegai Mičulei, iepriekš Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa (pirmās instances tiesa) G.Mičules prasību neapmierināja. Taču otrās instances (apelācijas) tiesā jeb Rīgas apgabaltiesā docente sasniedza mērķi – tiesa pilnībā apmierināja viņas prasību. G.Mičule piebilst, ka prasību par atjaunošanu darbā LLU Veterinārmedicīnas fakultātes Pārtikas un vides higiēnas institūtā viņa vairs neuztur, jo pēc atbrīvošanas no LLU ir atradusi citu darbu, taču gandarījums par savas taisnības atzīšanu ir liels.
2017. gada novembrī “Ziņas” jau rakstīja par docenti G.Mičuli, kas atteicās pieņemt darba līguma grozījumus un mācību gada vidū tika atbrīvota no darba. Toreiz par notikušo bija šokēts Veterinārmedicīnas fakultātes dekāns Ilmārs Dūrītis, kas G.Mičuli raksturoja kā Latvijā zinošāko speciālisti ES likumos un tirgzinībās, kas saistās ar pārtikas drošību. Savukārt docente nesamierinājās ar LLU vadības piedāvātajiem grozījumiem darba līgumā. Par 15 kontaktstundām darbam ar studentiem nedēļā viņa saņemtu vien 379 eiro pirms nodokļu nomaksas. “Es domāju arī par kolēģiem, kas pēc grozījumiem darba līgumā ir spiesti strādāt pat vairāk nekā 40 kontaktstundu, lai saņemtu algu, kāda bija līdz šim,” uzsākot strīdu ar LLU rektori I.Pilveri, teica docente G.Mičule.
Viņas galvenais arguments bija tas, ka augstskolas mācību spēkiem LLU netiek apmaksāts zinātniskais, metodiskais un organizatoriskais darbs, kāda ir daudz augstskolas dzīvē.


Visu rakstu lasiet 9.janvāra "Zemgales Ziņās"


Foto: no Gundegas Mičules personīgā arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 11

V.Pizāns

Bardaks, ja atlaistais no darba var uzvarēt. Nevaru iedomāties, ka atlaida no darba par NEKO.

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.09 13:03

guntars

Redz, ja atlaiž nelikumigi un tiesa atjauno, tad mēs dzīvijam tiesiskā valstī, tev gribētos, ka darba devējs rīkotos kā gribu tā daru. Tu man nepatīc tinies.

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.09 19:42

Gaišais

Docente nav lauciniece, tapēc viņu atlaida.

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.09 13:58

Mulke

Bravo,vismaz viens cilvēks uzvarēja to tur p....

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.09 14:05

Dūre

Savukārt rektorei un pietuvinātiem tūkstoši

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.09 16:45

Inta

“Es domāju arī par kolēģiem, kas pēc grozījumiem darba līgumā ir spiesti strādāt pat vairāk nekā 40 kontaktstundu, lai saņemtu algu, kāda bija līdz šim” ... Bravo, Gundega! Rektorei I.Pilverei tikai par vienu gadu LLU algā samaksājusi 56 535 eiro, kā honorārs samaksāti 4666 eiro. Par darbu uzņēmumā I.Pilvere saņem 12 600 eiro; kopējie gada ienākumi – 79 000 eiro (Delfi). LLU rektore - krājaizdevu sabiedrības "Latvijas lauksaimnieku krājaizdevu sabiedrība" valdes priekšsēdētāja. Tāda, lūk, "bioekonomika".

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.09 20:44

Inta

Hm...:-) Lauksaimniecības universitāte fondu projekta īstenošanai izvēlas rektores ģimenes uzņēmumu. https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/lauksaimniecibas-universitate-fondu-projekta-istenosanai-izvelas-rektores-gimenes-uznemumu.a341031/
Jautājumu nav.

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.09 21:23

kārkls

Kauns par PILIVERI, CIK TAS VISS ILGI TURPINĀSIES LLU?
Jaunos nelaiž visi veci, kuriem pāri 70 gadi mēģina imitēt darbu.
Gundega, patiesi prieks par Tevi, vārbūt ledus sakustēsies BEIDZOT arī LLU???

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.09 22:36

alksnis

Šī jau nu gan baigi jauna izskatās, tā kas atjaunojusies amatā.

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.10 09:17

Juris

Prieks par Gundegu (par drosmi)! Tagad visi mācībspēki var sniegt prasību tiesā, lai izmaksā neizmaksāto atalgojumu. LLU gan bankrotēs. Bet tad nav ko noteikumus mainīt spēles laikā.

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.14 17:18

Asā hronika