Dzīvojamās mājas ugunsgrēkā Ozolnieku novadā izglābti divi cilvēki (papildināta) 1

Pievienotas fotogrāfijas no ugunsgrēka Zaļenieku pagastā

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no šī gada 11.janvāra pulksten 6.30 līdz 14.janvāra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 16 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem un vēl pieci no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Sestdien, pulksten 13.09, VUGD saņēma izsaukumu uz Ozolnieku novadu, kur divstāvu dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties, konstatēts, ka no ēkas otrā stāva redzami dūmi. Ugunsdzēsēji glābēji no sadūmotā dzīvokļa izglāba divus cilvēkus, kuri bija cietuši un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem, kā arī suni. Ugunsgrēkā 2 kvadātmetru platībā dega malka un pie plīts esošās sadzīves mantas. Pulksten 14.35 ugunsgrēks tika likvidēts.  

Aizvadītajās diennaktīs Zemgalē lielās platībās dega vairākas dzīvojamās mājas.

Piektdien, pulksten 14.48, Jelgavas, Elejas un Bauskas ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jelgavas novada Sesavas pagastu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dega divstāvu dzīvojamā māja. 

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg neapdzīvotas mājas pirmais stāvs 70 kvadrātmetru platībā un otrais stāvs 100 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēka dzēšanu apgrūtināja netīrītais piebraucamais ceļš un tas, ka tuvākā ūdens ņemšanas vieta atradās 9 kilometru attālumā no notikuma vietas. Ugunsgrēka dzēšanas darbi noslēdzās pulksten 22.20. 

Svētdien no rīta, pulksten 08.12, VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavas novada Zaļenieku pagastā deg divstāvu dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg ēkas pirmais stāvs 50 kvadrātmetru platībā un otrais stāvs 100 kvadrātmetru platībā. 

Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās Jelgavas un Elejas ugunsdzēsēji glābēji un Tērvetes brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka tuvākā ūdens ņemšanas vieta bija viena kilometra attālumā. Darbi tika pabeigti pulksten 12.58. 

VUGD aicina iedzīvotājus uzmanīgi apieties ar uguni un nesmēķēt telpās, nepārkurināt krāsnis un nenovietot degtspējīgus priekšmetus pie krāsns, kā arī uzstādīt savos mājokļos dūmu detektoru, kas savlaicīgi brīdinās par izcēlušos ugunsnelaimi.

 

Foto: VUGD

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

A.J.

Izglāba divus piedzērušos bomžus, kā rezultāta 1 stāvā dzīvojosajiem tika noliets dzīvoklis un piedziņa no bomžiem, vatiet iedomaties iespēju.

pirms 2 gadiem, 2019.01.23 14:25

Asā hronika