Ekspertīzes veikšanas dēļ joprojām nevar skatīt lietu par vardarbību sociālās aprūpes centrā "Ziedkalne" 3

Ekspertīzes veikšanas dēļ tiesa kopš septembra nevar skatīt lietu par vardarbību sociālās aprūpes centrā (SAC) "Ziedkalne" Jelgavas novadā, noskaidroja aģentūra LETA.

 

Ekspertīzi, kuras būtība netiek atklāta, tiesa nozīmēja septembrī. Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone aģentūrai LETA klāstīja, ka pašlaik krimināllietā ekspertīzes rezultāti vēl nav saņemti. Tā kā lieta apturēta līdz ekspertīzes rezultātu saņemšanai, pašlaik nav iespējams pateikt, kad iztiesāšanu varētu turpināt.

 

Jau vēstīts, ka lietā apsūdzētajam apsūdzība celta par izvarošanu, kā arī par seksuālo vardarbību, ja tā izdarīta pret cietušā gribu vai, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli. Par pirmo noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no četriem līdz desmit gadiem, bet par otro - ar cietumsodu līdz septiņiem gadiem.

Plašāku informāciju par apsūdzēto un cietušajiem S. Grinšpone neatklāja, jo lieta tiek skatīta slēgtās tiesas sēdēs.

 

Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" direktors Ilgonis Leišavnieks skaidroja, ka tiesvedība notiek par 2014.gada pavasarī konstatēto seksuāla rakstura vardarbību starp klientiem. VSAC "Zemgale" speciālisti, veicot saņemtās informācijas pārbaudi, secināja, ka ar lielu varbūtību ir izdarīti noziedzīgi nodarījumi, par kuriem izmeklēšana turpmāk ir jāveic policijai. Līdz ar to nosūtīts iesniegums Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldei par kriminālprocesa sākšanu.

 

I.Leišavnieks apgalvoja, ka ar sociālā darba metodēm darbā ar klientiem un administratīvajām metodēm ar darbiniekiem nebija iespējams precīzi noskaidrot cietušo skaitu un darbinieku atbildību, tāpēc viņš nevar sniegt precīzu atbildi par cietušo skaitu likuma izpratnē.

 

"Visiem iesaistītajiem klientiem ir sniegts psiholoģiskais atbalsts. Lai padziļinātu darbinieku izpratni par personu ar garīga rakstura traucējumiem seksualitātes īpatnībām, "Zemgales" sociālā darba speciālistiem bija apmācību cikls, ko pasniedza šīs jomas vadošie speciālisti," par izdarīto pēc notikušā informēja "Zemgales" vadītājs, piebilstot, ka tiesvedības laikā tiek nodrošināts gan juridiskais, gan psiholoģiskais atbalsts.

 

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 3

otrie Ziemassvētki

Vajag lietu vilkt garumā un tad tas atbilstīs "brīvās pasaules" visaugstākajiem standartiem. Tajos gados, kad bijām "apspiesti" un nedrīkstēja varot jebkuru un jebkad, mums bija liegta iespēja krimināllietās beigties ar čiks un pļurkšč. Apspiestības laikā - 3 mēneši un aiz restēm. Sarežģītākās lietās republikas prokurors varēja pagarināt uz 6 mēneši un tad vēl PSRS Ģenerālprokurors - vēl uz 9 mēneši. Un tas bija viss. Tagad brīvestibas apstākļos lietas marinē, velk garumā, slimo ut.t. Un tad, kad visa šī šļura iet vaļā, mums skaidro, ka esam tiesiska valsts un tāpēc ...... neko jau faktiski nenotiesā.

pirms 2 gadiem, 2018.12.26 13:34

otrajam

Tu pats biji klāt,kad varoja vai pats varoji,ja tik labi zini šo lietu!

pirms 2 gadiem, 2018.12.26 16:41

vecis

ak ta aber ,ekspertize, vajadzīga ko ta ekspertizēs vecā izvirtuļa sažuvušo ķekaru vairāk kā skaidrs ka šmucenieka lieta apzināti tiks novilcināta līdz netrūkstošā -noilguma-........

pirms 2 gadiem, 2018.12.27 11:54

Asā hronika