Elektrotraumas oktobrī guvuši četri mazi bērni

Oktobrī iedzīvotāju elektroietaisēs ir reģistrētas četras elektrotraumas, kuras guvuši mazi bērni, aģentūru LETA informēja AS "Sadales tīkls" pārstāve Alīna Kozlovska. 

Viņa norādīja, ka vienā gadījumā elektrotraumu izraisījis bērnam pieejams bojāts vads, bet trijos gadījumos bērni guvuši traumas saskarē ar kontaktligzdām, tostarp mēģinot kontaktligzdā iebāzt pirkstus vai kādus smalkus priekšmetus.

Kozlovska minēja, ka, darbojoties kontaktligzdu tuvumā, oktobrī elektrotraumas guvušas divas meitenītes, kā arī trīs gadus vecs zēns. Viena no meitenēm bijusi 11 mēnešus veca - iebāžot pirkstu rozetē, meitene piedzīvojusi rādītājpirksta otrās pakāpes apdegumu. Otra meitenīte elektrotraumu guvusi, pieskaroties kontaktligzdai. Savukārt trīsgadīgais puika guvis rokas apdegumus, rozetē iespraužot austiņu vada spraudni. Elektrotraumu guvis arī sešgadīgs zēns, pieskaroties bojāta elektriskā zāģa pagarinātāja vadam.

"Sadales tīkla" pārstāve atgādināja, ka tieši interese par rozetēm visbiežāk rada elektrotraumas mazu bērnu vidū. Tādējādi vecāki ar atvasēm vecumā līdz pieciem gadiem aicināti īpaši parūpēties par drošu vidi mājoklī, piemēram, uzstādīt kontaktligzdu aizsargus un nodrošināt, lai bērniem nebūtu pieejami neizolēti vai bojāti vadi, kā arī pie elektrotīkla pieslēgtas elektroiekārtas.

"Sadales tīkls" Elektrozinību mācību vadītājs Artūrs Šmats norādīja, ka mazi bērni aktīvi tiecas izzināt apkārtējo vidi, un elektroinstalācija - vadi un, jo īpaši, rozetes - piesaista viņu uzmanību. Tāpēc efektīvs risinājums elektrotraumu risku mazināšanai ir kontaktligzdu aizsargi, ko var iegādāties, piemēram, būvniecības un mājas preču veikalos. "Jau no agras bērnības noteikti vajadzētu ar atvasēm arī pārrunāt elektrodrošības pamatnoteikumus. To ieteicams darīt regulāri, atgādinot, cik bīstama var kļūt elektrība, ja tās tuvumā rīkojamies neapdomīgi," viņš pauda.

Kopumā šogad desmit mēnešos no elektrotraumām pašu iedzīvotāju elektroietaisēs cietuši 68 cilvēki, tostarp 21 bērns. Desmit gadījumos elektrotraumas bijušas letālas.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Asā hronika