Finanšu nozares asociācija brīdina par pikšķerēšanas mēģinājumiem nolūkā izkrāpt naudu

Finanšu nozares asociācija brīdina par pikšķerēšanas mēģinājumiem, lai izkrāpt naudu, aģentūrai LETA pavēstīja asociācijā.

Finanšu nozares asociācijas komunikācijas konsultante Ilze Vītola norādīja - kopš piektdienas, 27.septembra, vairāki iedzīvotāji, tostarp "SEB bankas" klienti savos e-pastos saņēmuši krāpnieciska rakstura ziņu ar aicinājumu pārbaudīt bankas kontu. Kā ziņojuma sūtītājs minēta "SEB banka", taču banka šāda veida paziņojumu klientiem nav sūtījusi.

"Saņemot ziņojumu, kas šķietami nosūtīts no jebkuras finanšu iestādes, aicinām to izvērtēt ļoti kritiski. Īpaši, ja tajā tiek lūgts atvērt kādu saiti un ievadīt datus. Ja ziņojums šķiet aizdomīgs, nekādā gadījumā nevajadzētu atvērt tajā norādītās saites un neievadīt prasīto informāciju, tostarp piekļuves kodus, veikt maksājumus vai atjaunot personas datus. Obligāti jāpārbauda, vai sūtītāja adrese tiešām atbilst sūtītāja nosaukumam un vai tīmekļa vietnes adrese atbilst reālajai," uzsvēra asociācijā.

Tāpat asociācijā norādīja, ka krāpnieciska rakstura ziņa var tikt saņemta gan e-pastā, gan kā SMS, tādēļ ir jāpievērš īpašu uzmanību un jāizvērtē, cik pamatoti ir saņemt šādu ziņu no bankas.

Asociācija aicina pievērst uzmanību arī ziņas saturam, kvalitātei, tostarp pareizrakstības kļūdām, neiespaidoties no šķietamas nepieciešamības reaģēt nekavējoties, jo tas ir viens no krāpnieku nolūkiem - likt lēmumu pieņemt steigā. Tāpat asociācija aicina neatvērt pievienotās saites - lai gan saites atvēršana nenodara nekādu kaitējumu, tas krāpniekiem ļauj izdarīt secinājumu, ka sūtījums tiek lasīts, kā arī ir jānoraida pieprasījumi izpaust autorizācijas datus.

Vienlaikus asociācija aicina klientus būt atsaucīgiem un sazināties ar savu banku par jebkādiem aizdomīgiem sūtījumiem.

"Bankas ļoti novērtē iedzīvotāju atsaucību un pateicas ikvienam, kas bijis vērīgs un veltījis laiku, lai ziņotu par aizdomīga sūtījuma saņemšanu," piebilda Vītola.


Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Asā hronika