Garāžā aizdegas mikroautobuss, bet dūmvadā – sodrēji

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 11. februāra pulksten 6.30 līdz 12. februāra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet viens no izsaukumiem bija maldinājums, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste. 

Pulksten 9. 39 Jelgavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Atmodas ielu Jelgavā, kur aculiecinieks ziņoja, ka no garāžas nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā un iekļūstot garāžā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka mikroautobusam deg salons un motortelpa sešu kvadrātmetru platībā, kā arī liesmas jau ir skārušas garāžas griestu konstrukcijas 10 kvadrātmetru platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās pulksten 10.44. 

Pulksten 15.51 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji viena kvadrātmetra platībā. Ugunsdzēsēji glābēji iztīrīja mūrīti un paskaidroja mājas iemītniekiem, ka netīrīts dūmvads ir bīstams un to lietot nedrīkst. 

VUGD aicina ievērot piesardzību, ekspluatējot apkures iekārtas un ierīces – nepārkuriniet krāsnis, nenovietojiet degtspējīgus materiālus apkures iekārtu tuvumā un nežāvējiet apģērbu, apavus un citus degtspējīgus materiālus uz apkures ierīcēm.

 

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Asā hronika