"Igates" apstrīdētā Loka maģistrāles konkursa lēmumu martā izvērtēs Administratīvā tiesa 15

Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu nams šā gada 21.martā mutvārdu sēdē skatīs piegādātāju apvienības "Igate KT" (kas sastāv no SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" un AS "Kauno tiltai") prasību pret Iepirkumu uzraudzības biroju (IUB) un Jelgavas pilsētas domi saistībā ar Loka maģistrāles rekonstrukcijas konkursu, kurā prasītājs lūdz tiesu atzīt par prettiesisku IUB 2018.gada 16.jūlija lēmumu par lietvedības izbeigšanu, informē “Igate KT” sabiedrisko  attiecību un mārketinga vadītājs Jānis Stundiņš.

 

Savā iesniegumā IUB "Igate KT" apstrīdēja personu apvienības "RERE vide – Hidrostatyba" un tās nominētā atbildīgā būvdarbu vadītāja kvalifikācijas atbilstību iepirkuma prasībām, kā arī norādīja uz personu apvienības "RERE vide – Hidrostatyba" piedāvājumā iesniegto nepatieso informāciju, kuru pats IUB jau iepriekš bija konstatējis norādot, ka "UAB "Hidrostatyba" samaksātais valsts sociālās apdrošināšanas maksājuma apmērs ir par 437 529 eiro mazāks nekā UAB "Hidrostatyba" tehniskā piedāvājuma pielikuma formā (pašdeklarācijā) norādītais.

 

"Igate KT" bija iesniegusi sūdzību IUB par Jelgavas pilsētas domes iepirkumu komisijas lēmumu ar kuru tiesības veikt Loka maģistrāles rekonstrukcijas darbus ieguva personu apvienība "RERE vide – Hidrostatyba". 2018.gada 16.jūlijā "Igate KT" iesniedza IUB papildinājumus uz turpat vai 150 lapām uzrādot iegūtos dokumentus, no kuriem viennozīmīgi bija redzams, ka gan nominētais UAB "Hidrostatyba" būvdarbu vadītājs, gan iepriekš uzņēmuma veikto darbu apjoms neatbilst konkursa nolikuma prasībām. Tomēr jau tajā pašā dienā IUB pieņēma lēmumu izbeigt iesnieguma lietvedību.

 

Rekonstrukcijas darbi Jelgavā, Loka maģistrālē, līdz šim ir notikuši vien atsevišķos nelielos būvobjekta posmos. Līgumu par darbu veikšanu Jelgavas pilsētas dome un personu apvienība "RERE vide – Hidrostatyba" parakstīja 2018.gada 17.jūlijā.

 

"Būvobjektā redzētais strādājošās tehnikas un cilvēku daudzums liek apšaubīt būvdarbu pabeigšanu līgumā noteiktajos termiņos. Nepietiekama personāla un tehnikas piesaiste, darbu veikšanas organizācijas nepilnības patlaban jau redzamāk iezīmē "Igate KT" konstatēto, bet nedz Jelgavas pilsētas domes, nedz IUB ņemto vērā, ka iepirkumā izraudzītā uzvarētāja vai tā piesaistītā atbildīgā būvdarbu vadītāja iepriekšējā pieredze nav atbilstoša iepirkumā izvirzītajām kvalifikācijas prasībām, tostarp veicot darbus tādā objektā kāds ir Jelgavā, Loka maģistrālē,” pauž "Igate KT" pārstāvis J. Stundiņš.

 

Tāpat "Igate KT"izsaka  neizpratni, kā pašvaldība pielaida pie darbu veikšanas uzņēmumu, kurš, pretendējot uz tiesībām iegūt līguma slēgšanas tiesības, savā piedāvājumā (pašdeklarācijā) uzrādīja 437 529 euro lielāku nodokļu nomaksu nekā patiesībā bija nomaksājis valstij.

 

Foto: no arhīva

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 15

MK

Itkā Igati kukuļotāju neatbalstu, bet šajā gadījumā domes lēmums ir garām, nu bet kā jau hercogistē, kāds vairāk samaksāja.....

pirms 2 gadiem, 2019.01.03 21:14

Bruģis

Kas tad nu. Jelgavas dome uzmeta Igati. Nevar būt. Vai arī kads par daudz savācās un nepadalījās.

pirms 2 gadiem, 2019.01.04 08:38

rēcīgi

Bet varbūt reizēm tās pasaciņas par "kukuļiem" un "otkatiem" ir mīti? :)) Un tāpēc nav nekādu "brīnumu" par šo ņemšanos... :) Un nevis Jelgavas dome "uzmeta" "Igati", bet, kā pēdējā laikā kļūst aizvien redzamāk Jelgavas dome pat "ienīst" "Igati"... Un varbūt tieši tāpoēc, ka atsklās padalīties, jo, ņemot vērā lētāko izmaksu principu konkursos "Igatei" būtu jāuzvar vairums konkursu Jelgavā, jo neviens cits nevar nodrošināt lētāku loģistiku par tādu, kurš šeit jau atrodas. ;)

pirms 2 gadiem, 2019.01.04 11:40

eu

Jelgavas Domei svarīgāks priekšnieks ir Bubulis , kurš saistīts ar UAB Hidrostatyba . Jelgavaas domes konkursos ļoti izteikti daudz uzvar leiši , bet Bubulis ir leitis

pirms 2 gadiem, 2019.01.08 20:20

Cietā seguma eksperts

Kā parasti, kādam pēc lielas rīšanas svētkos vēl kurkst kunģis, un, ja kumoss ir atņemts, jāsāk gaudot cik viss ir slikti un norādīt, ko kurš var ēst kura silē....
Lai visiem pillas siles jaunajā CŪKAS gadā!!!
Un mirstīgajiem dzīvas hadenes braucot pa Loka maģistrāli!

pirms 2 gadiem, 2019.01.04 12:28

Gate

Igate uzvarēja arī valsts robežas izbūvē.Vai tad nepietiek!

pirms 2 gadiem, 2019.01.04 13:06

dīvaina "loģika"

un vai jāpietiek? :) vai tā firma par daudz jelgavniekiem darbu dod? par daudz nodokļos maksā? vai tā nedrīkst censties apsteigt, piemēram, "Binderu"? :) Vai Jelgava no tā zaudētu vai tomēr iegūtu?

pirms 2 gadiem, 2019.01.04 15:50

"dīvainajam"

Kad cita firma uzvar Jelgavā tas ir slikti,ja Igate uzvar citā reģionā tas ir labi!Divana loģika.

pirms 2 gadiem, 2019.01.04 17:47

idiotam

Vispār, kā liecina raksts, strīds ir par negodīgu konkursu, nevis par to, ka neuzvar "Igate", un kad tas vēl bija apstrīdēts IUB, to bija apstrīdējis arī "Binders", nevis tikai "Igate".

pirms 2 gadiem, 2019.01.06 00:03

īsāk

t.i. tā tiešām ir dīvaina loģika - brīdī, kad firma tiecas izstrīdēties par konkursa godīgumu, tā apspriešanu un komentēšanu pavērst tā, ka spriež, kas ir "labi" vai "slikti", ka kāds uzvar vai neuzvar... Ne jau par katra konkursa ezultātu "ļaunā Igate" tiesājas, vai ne? Te jau izskatās, ka komentē pašvaldības darbinieki, kam gribas pielāgot konkursus. :D Vismaz komentāri tādi izskatās.

pirms 2 gadiem, 2019.01.06 00:12

to dīvainajai "loģikai"

Tad jau iznāk,ka tie tūkstoši jelgavnieku,kuri strādā Rīgā ir Rīgas ienaidnieki,jo nemaksā tai nodokļus.Konkurence attīsta ekonomiku.Arī Igate daudz pelna Rīgā,un tas ir normāli.

pirms 2 gadiem, 2019.01.04 18:07

dīvaina "loģika"

Komentārs ir offtopic. Jo jautājums ir - pēc kādiem kritērijiem tad izstājas situācija, kad ir jāpietiek? Vai tas nav totalitārisms? Nē, Jelgavā, protams, padomju mehi uztur ne sliktākas tradīcijas par padomju Ušakovu Rīgā, bet runa ir par strīdu kas saistīts ar jautājumu par godīgu vai negodīgu konkursu. Ja RERE var uzvarēt godīgi, lai tak darbojas. Ja tiesa noraidīs "Igati", viss kārtībā, "Igate" kaut ko nepamanīja.
Bet komentāros lasāmi totalitārisma zombiji, ka "Igate" nezin ko "nogrēkojusies" ar to, ka tiecaspastrīdētis tiesā, ka "igate" būtu jāpietiek? Varbūt vispār jāizvācas no Jelgavas, jo Rāviņa faniem patīk Rāviņa stils?

pirms 2 gadiem, 2019.01.06 00:08

Tas pats Jānis

Tad tāpēc viss tur ir puspabeigts? Nu un kurš ir tas cirvis, kas projektējis jau pabeigtos apvedceļa pievadus? Tie paši idiņi, kas ir autori lielai daļai Jelgavas ielu "jaunieviesumu", tādu kā Rīgas un Kalnciema ielas krustojums (pie 6. veikala) kur katrs, kas Jelgavā pirmo reizi, rada avārijas situāciju. Ja Arhitektam par katru avārijas situāciju iecirstu pliķi, viņš būtu beigts uz vietas.

pirms 2 gadiem, 2019.01.06 12:29

abcdejtudi

= tas pats lauris, kuram nav ko darīt

pirms 2 gadiem, 2019.01.08 11:03

jānim

ARHITEKTI neprojektē ceļus un ielas - to dara sertificēti inženieri - ceļu projektēšanas speciālisti, nereti arī "speciālisti" :)

pirms 2 gadiem, 2019.01.08 12:09

Asā hronika