Jaungada naktī slimnīcās nogādāti deviņi svētku uguņošanas laikā traumas guvušie 5

Jaungada naktī Latvijas slimnīcās nogādāti deviņi cilvēki, kuri guvuši dažādas traumas svētku uguņošanu laikā, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Arita Freimane.

Kurzemē septiņus gadus vecs zēns guva plēstas brūces plaukstā, kad mēģināja palaist raķeti, turot to rokā. Līdzīgā veidā, sprāgstot pirotehnikai rokās, traumas guvuši divi pieauguši vīrieši, kuri nogādāti slimnīcā ar termiskiem un ķīmiskiem plaukstas apdegumiem, stāstīja Freimane.

Savukārt 78 gadus vecs vīrietis guvis apdegumus, plaukstas traumu un zaudējis pirkstus, jo mēģināja aizdedzināt iepriekš nesprāgušu petardi.

Vēl trīs cilvēki guvuši apdegumus un acu traumas, jo salūta laikā atradās pārāk tuvu pirotehnikai. 60 gadus vecs vīrietis guvis abu acu apdegumus, kad iedarbināja pirotehniku, atrodoties tai pārāk tuvu. Savukārt 22 gadus vecs jaunietis guva sejas, kakla un galvas apdegumus, mēģinot uzspridzināt petardi.

Pirotehnikas dēļ traumas guvuši cilvēki Rīgā, Kurzemē, Zemgalē un Latgalē. Salīdzinoši sagaidot 2019.gadu, ar pirotehniku nopietnas traumas guva trīs cilvēki.

NMPD pārstāve sacīja, ka jaungada nakts mediķiem bijusi salīdzinoši saspringta, tomēr gadumijā ugunsgrēkos un ceļu satiksmes negadījumos smagi cietušu cilvēku nebija.

Kopumā mediķi pagājušajā diennaktī saņēma 1106 izsaukumus, no kuriem 235 bija saistīti ar dažādām traumām.

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) vakar pēc palīdzības vērsušies 89 bērni, galvenokārt sūdzoties par sāpēm vēderā, kas, visticamāk, saistītas ar svētku mielastu, aģentūrai LETA pastāstīja BKUS Komunikācijas nodaļas speciāliste Vita Šteina. Abu gada izskaņas svētku laikā visvairāk pacientu bijis Ziemassvētku dienā, 25.decembrī, kad slimnīcā vērsās vairāk nekā 200 bērni ar sūdzībām par gripu un sāpēm vēderā.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Bet protams,

kā tad bez idiotiem.Brīnums par 78 gadīgu dauni,kā vińš tik ilgi nodzīvojis!?

pirms gada, 2020.01.01 14:33

@

Būt tik augstās domās par sevi...Tur jau pašam ir jābūt blatam pie augstākiem spēkiem, lai šādi izteiktos par otru cilvēku un viņa gadiem...

pirms gada, 2020.01.01 15:19

Labi labi,

es atvainojos par izteicieniem! Nu biš sajuka aprēkins tam vecajam,gudrajam vīram.Lai veselojas un tad jau citreiz veiksmi darbā ar petardēm!

pirms gada, 2020.01.01 20:28

to @

Viņš uzskata,ka nekad nebūs vecs un nepaliks par dauni.

pirms gada, 2020.01.01 16:41

praķete

Visi, kas spridzina, ir dauņi, neatkarīgi no vecuma

pirms gada, 2020.01.02 17:56

Asā hronika