Jelgavā dega automašīnas, Dobeles novadā – labības rugāji

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 22. jūlija pulksten 6.30 līdz 23. jūlija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 11 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, informē VUGD.

Trijos naktī Cepļu ielā Jelgavā dega divas vieglās automašīnas kopumā 6,5 m2 platībā.

Sākoties labības novākšanai, ugunsdzēsēji glābēji Zemgalē gandrīz ikdienu saņem izsaukumus uz labības, to rugāju vai tehnikas degšanu.

Vakar pēcpusdienā Dobeles novada Tērvetes pagastā dega labības rugāji viena hektāra platībā. Ugunsgrēku pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās nodzēsa Tērvetes pašvaldības ugunsdzēsēju komanda un vietējie iedzīvotāji. Pēc pulksten četriem pēcpusdienā labības rugāji 3000 m2 platībā dega Dobeles novada Auru pagastā. Savukārt ap sešiem vakarā Dobeles novada Bukaišu pagastā dega labības rugāji viena hektāra un siena prese 4 m2 platībā. Dzēšanas darbos piedalījās arī Tērvetes un Bukaišu pašvaldības ugunsdzēsības dienesta pārstāvji.

Ugunsgrēku skaitu lauksaimniecībā un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem. Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Asā hronika