Jelgavā likumsargi operatīvi aiztur iespējamo lapu pūtēja zagli 6

Jelgavā kādai sievietei šī gada 26. oktobrī tika nozagts lapu pūtējs „Echo”.  Neilgi pēc noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas, pateicoties Jelgavas pašvaldības policistu vērībai, tika aizturēts vīrietis, pie kura atrada nelikumīgi piesavināto dārza tehniku. Policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess, kas jau nākamajā dienā tika nodots kriminālvajāšanas uzsākšanai Jelgavas prokuratūrai, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Pirmdien, 26. oktobrī, kāda sieviete, izmantojot lapu pūtēju, uzkopa teritoriju pie vienas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Jelgavā. Kamēr viņa uz īsu brīdi nolika lapu pūtēju malā un turpināja darbu ar grābekli un ķerru, kāds garnadzis izmantoja izdevību un nozaga bez uzraudzības atstāto ierīci. 

Par laimi, sieviete ievēroja iespējamo vainīgo personu un nekavējoties sazinājās ar Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa likumsargiem, un ziņoja par zādzību. Policisti uzsāka kriminālprocesu, kā arī par notikušo informēja Jelgavas pašvaldības policiju, kas neilgi pēc noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas Jelgavas centrā pamanīja vīrieti, kurš atbilda meklēšanā izsludinātās personas pazīmēm. Pašvaldības policisti aizturēja aizturēja iespējamo garnadzi, viņu nodeva Valsts policijai, kā arī atguva nozagto lapu pūtēju, kas tajā pašā dienā tika nodots tā likumīgajai īpašniecei.

Aizturētais, 1969. gadā dzimušais vīrietis, jau agrāk ir nonācis policijas redzeslokā par līdzīga rakstura noziegumu izdarīšanu. Kriminālprocess, kas tika uzsākts pēc Krimināllikuma 180. panta par zādzību nelielā apmērā, 27. oktobrī tika nodots kriminālvajāšanas uzsākšanai Jelgavas prokuratūrai.

Par minētā nozieguma izdarīšanu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

 

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Gunārs

Vai Jelgavas parki ir domāti, lai vakaros dīki pa tiem pastaigātos? Nē. Parki ir priekš tam, lai sagrābtu lapas. Par laimi, tas vairs nav jādara nospiedošā klusumā. Palīgā nāk lapu pūtēji, kas darbojas pēc enerģisku, ilgstošu pirdienu principa. Galvenais, ka tā var strādāt ilgstoši - rītos, vakaros, pat svētdienas rītos pie Kultūras nama. Kā mūs māca latviskā dzīvesziņa – mēs saskatām skaistumu ik zāles stiebriņā, ik rudens lapiņā ...

pirms mēneša, 2020.10.28 12:11

Kriksis

Tie sētnieki ir palikuši nekaunīgi. Lapas sāk pūst sešos no rīta, pūta pat tad, kad vēl lapas nekrita. Es pat nebrīnīšos, ja tas tika speciāli nozagts.

pirms mēneša, 2020.10.28 18:36

re!

Līdz darba laika sākumam visam jābūt savāktam, lai kāds nepaslīd uz lapas, ledus utt.

pirms mēneša, 2020.11.01 09:04

Jelgavnieks

Setnieki darba laika lidz plkst. 17:00 vispar nav uz ielas redzami, vini no rita pastrada un iet majas. Ja kads nomet zeme netirumus ap 15:00, tad tos vejs puss pa pilsetu lidz nakamajai dienai plkst. 08:00

pirms mēneša, 2020.10.29 07:40

nezaglis

operatīvi aiztur iespējamo zagli,vai iespējamo nezagli

pirms mēneša, 2020.10.29 09:24

ivanbeks

kāpēc sētniekam kaut kas jādara šodien , ja to var izdarīt rīt vai vispār neko nedarīt iedzīvotāji tāpat apmaksās slaistu vecenes .

pirms mēneša, 2020.11.01 13:24

Asā hronika