Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā, Loka maģistrālē mājai no balkona atdalās margas (papildināta) 10

Šodien, pulksten 17.31 portāla breaking.lv “Twitter” kontā publicētas aculiecinieces fotogrāfijas ar paskaidrojumu, ka Jelgavā, Loka maģistrālē kādas padomju laikā celtas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas balkonam atdalījušās margas. Tad atsteigušies ugunsdzēsēji glābēji un nedrošās metāla konstrukcijas ar pacēlāju noņēmuši.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Agrita Vītola aģentūrai LETA stāstīja, ka pulksten 17.02 saņemts izsaukums par to, ka daudzdzīvokļu mājas balkonam karājas betona daļa. Norobežojot notikuma vietu, betona gabals ir demontēts, tāpat demontēta vēl viena konstrukcija, kas arī varēja apdraudēt apkārtējos.

Cilvēki negadījumā nav cietuši. Notikuma vietā dežūrējusi arī Pašvaldības policija.

Notikuma vietā Loka maģistrālē aģentūra LETA novēroja, ka bojāts ir deviņstāvu mājas sestā stāva balkons, kuram atdalījusies norobežojošā betona konstrukcija.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka pēdējo gadu laikā Jelgavā vairākkārt ziņots par bojātām balkonu konstrukcijām, tostarp citā Loka maģistrāles deviņstāvu mājā.

Jelgavas namu apsaimniekotājs SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" (JNĪP) pirms aptuveni gada atzina, ka liela daļa māju balkonu ir kļuvusi bīstama ekspluatācijai. Apsaimniekotājs iesaka dzīvokļu īpašniekiem nekavēties ar nepieciešamajiem balkonu un lodžiju remontdarbiem un parūpēties par to tehnisko stāvokli, pirms situācija kļūst bīstama. Lai to paveiktu, nepieciešams veikt konstrukciju tehnisko apsekošanu. Savlaicīgi veicot nepieciešamos remontdarbus, iespējams ietaupīt līdzekļus, kā arī uzlabot mājas tehnisko stāvokli un nodrošināt iedzīvotāju drošību, uzsvēra JNĪP.

"Nereti arī iedzīvotāji paši veicina balkona tehniskā stāvokļa pasliktināšanos. JNĪP atgādina, ka uz balkoniem un lodžijām aizliegts novietot smagus priekšmetus un balkona dzelzsbetona pamatnes nedrīkst apklāt ar materiālu, kas veicina mitruma uzkrāšanos. Kā arī aizliegts turēt uz tā jebkādus priekšmetus, kas aizkavē ūdens novadi, piemēram, puķu kastes. Rezultātā tiek bojāta balkona konstrukcija un veidojas metāla daļu korozija," pauda uzņēmumā.

Foto: Inese Upeniece/ breaking.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Resnais

nemaz tik sen NĪP jau organizēja šai mājai balkonu pārbaudes un renovāciju. Tiesa gan, stalažas bija ēkas pretējā pusē. Uz sitiena nepateikšu, cik tas izmaksāja. Šeit ir redzamas renovācijas darbu sekas.

pirms 7 dienām, 2020.05.21 22:50

Zo

Tās nav sekas,bet rezultāts.Atkal ir iemesls ļoti labi nopelnīt.Tāpat,kā māju siltināšanā,kad sākumā būvuzraugi bija vācieši bija garantija.

pirms 6 dienām, 2020.05.21 23:28

Pēteri

Vācieši, jo piķis nāca tieši no Vācijas, nevis ES fondiem! Vietējo "celtnieceļus" kārtīgi pie vietas nolika.

pirms 6 dienām, 2020.05.22 10:22

Andris

Kārtējais apliecinājums, cik daudzi Jelgavas daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji nesaprot, ka savi īpašumi ir jākopj un tajos ir jāiegulda līdzekļi. Neviens nenāks un neko nedarīs jūsu vietā. Nekur tālu nav jāskatās, Ozolnieki pāris kilometru attālumā, bet sakopts un renovēts ka izskatās kā uz citas planētas ar RAF salīdzinot.

pirms 6 dienām, 2020.05.22 00:06

Rita

Lielākā daļa daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji nespēj samaksāt renovācijas izdevumus.

pirms 6 dienām, 2020.05.22 10:42

Polis

Cilvēki vispar neko nesaprot.Tad,kad manu maju vajadzeja renovet,kas tik nebij jadzird.Cilveku stulbumu var tik apbrinot.

pirms 6 dienām, 2020.05.22 07:06

Nora

Lai renovētu māju ir ļoti lieli administratīvie izdevumi,ir mājas,kuras pēc siltināšanas sāk no ārpuses pelēt.

pirms 6 dienām, 2020.05.22 13:50

.

No siltināšanas, ir dzirdēts un arī redzēts, tiešām pelē tā vate, apakšā zaļa, bet putuplasts vispār neļauj ēkai elpot. Bet renovēt nenozīmē siltināt. Balkonus saglābt var remontējot balkona konstrukciju.

pirms 6 dienām, 2020.05.22 21:34

Pin

Ar putuplastu tiešām nevajadzētu siltināt,būs vilšanās.

pirms 6 dienām, 2020.05.22 21:57

vatans&vāļenki

Tās mājas cēla komjaunieši no ķurķu kolonijām , sibĪrijā jau tādu māju nebija un piedevām Baltija tika papildināta ar okupantiem .

pirms 5 dienām, 2020.05.23 19:03

Asā hronika