Jelgavā pēc ugunsdzēsēju septiņu stundu pūliņiem no sadegšanas paglābta bijušās kafejnīcas ēka 13

Otrdien Jelgavā, glābējiem ar uguni un tehniskajām likstām cīnoties septiņas stundas, no sadegšanas pasargāta bijušās kafejnīcas ēka, noskaidroja aģentūra LETA.


Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste informēja, ka vakar pulksten 18.58 ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka Jelgavā, Pētera ielā, deg ēka. Kad Jelgavas ugunsdzēsēji glābēji pēc trijām minūtēm ieradās notikuma vietā, viņi konstatēja, ka vienstāva neapsaimniekotai ēkai liesmas bija izplatījušās pa visu bēniņu stāvu.


Aculiecinieku sociālajos tīklos publiskotās fotogrāfijas liecina, ka ugunsgrēks bija izcēlies ēkā, kurā savulaik darbojās kafejnīcas un citas atpūtas vietas. Pēdējos gados ēka gan šim mērķim netika izmantota.


"Lai piekļūtu degošajai ēkai, ugunsdzēsējiem glābējiem ar roku rīku palīdzību vajadzēja atvērt aizslēgtos pagalma vārtus. Viena daļa ugunsdzēsēju glābēju nekavējoties iekļuva ēkā un meklēja piekļūšanas iespējas bēniņiem. Paralēli tika uzsākti dzēšanas darbi, izmantojot autocisternā esošo ūdeni, lai novērstu uguns izplatīšanos uz ēkas nedegošo daļu. Otras autocisternas personāls uzsāka meklēt pastāvīgu ūdens ņemšanas vietu. Notikuma vietai tuvākais ūdens hidrants nedarbojās, par ko informācija ir nodota ūdensvada apsaimniekotājam SIA "Jelgavas ūdens", tāpēc ūdens padošana tika nodrošināta no cita hidranta," dzēšanas procesu aprakstīja V.Gribuste.


Turklāt piekļūšanu degšanas vietai apgrūtināja tas, ka ēkas plānojums bija sarežģīts, tajā bija izbūvētas dažādas telpas, ēkā bija spēcīgs sadūmojums, augsta temperatūra un pastāvēja dūmgāzu aizdegšanās bīstamība, kas apdraudēja pašus ugunsdzēsējus glābējus. Tāpēc ugunsdzēsēji glābēji piekļuvi bēniņiem un pārsegumiem nodrošināja, atlaužot jumta konstrukcijas un pirmā stāva griestus.


Tāpat auksto laikapstākļu ietekmē ugunsdzēsējiem glābējiem bija jāveic papildus pasākumi, lai nepieļautu šļūteņu aizsalšanu, piemēram, jānodrošina nepārtraukta ūdens caurtece caur dalītājiem un stobriem. Notikuma vietā tehniskas problēmas radās autokāpnēm, kam īsā laikā atrasts risinājums.


V.Gribuste skaidroja, ka ugunsdzēsēju darba rezultātā no liesmām nosargāta daļa no ēkas, kuras kopējā platība bija 340 kvadrātmetri, un blakus esošā garāža un automašīna. Kopējā ugunsgrēka platība bija 250 kvadrātmetri.


Ņemot vērā sarežģīto situāciju, ugunsgrēku dzēšanas darbos tika iesaistīti arī ugunsdzēsēji glābēji no Olaines un Dobeles. Dzēšanas darbi noslēdzās pēc septiņām stundām - 56 minūtes pēc pusnakts.


Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma kopumā 40 izsaukumus - 16 uz ugunsgrēkiem un 16 uz glābšanas darbiem, bet astoņi no izsaukumiem bija maldinājumi.


Foto: no arhīva


Pievieno komentāru

Komentāri 13

Malači!!!!

Ugunsdzēsēji, pašvaldības policisti, mediki bija visaugstakaja limenī!!!!!!!

pirms 2 gadiem, 2019.01.23 16:10

jauns.lv

Jelgavā nodegusi kādreizējā bāra „Līgo” ēka Pētera ielā 22a, kas jau ilgstoši bijusi neapdzīvota, bet labā stāvoklī – aizslēgta teju ar deviņām atslēgām. Aculiecinieki sašutuši, ka ugunsdzēsēju darbs bijis neprofesionāls, bet VUGD skaidro iemeslus – bijis jāuzlauž vārti, lai piekļūtu nelaimes vietai, nedarbojies ūdens hidrants, radušās problēmas ar auto pacēlāja kāpnēm un bijušas vēl citas ķibeles.

pirms 2 gadiem, 2019.01.23 19:09

jelgavnieks

7 stundas angļu big benu varētu stundas laikā nodzēst un būtu ko tur dzēst 2 min. brauciens no ug. depo Dobeles ielā līdz Pētera ielai unnnn TV tiko kā teica ka Jelgavas dzēsējiem esot piešķirts jauns supermoderns dzēsēju dampis ta jau laikam bez kurbuļa ha ha hā intresanti kāds laiks ir nepieciešams mūsu pažarniekiem lai nodzēstu kokā svilstošu strazdu būri nu te ir redzams cik mēs esam ,diženvareni,.......

pirms 2 gadiem, 2019.01.24 05:31

Lielais P

Sēžot no malas vienmēr visi var labāk. būtu nevis kritizējis, bet gājis un parādījis kā ir jastrādā.


dīvānā pirdējs tu

pirms 2 gadiem, 2019.01.24 08:28

pensionars

intresanti pa kādu summu šī ēka bij apdrošināta vieta jau skaista lai nosvilušās vietā uzbūvētu jaunu nu ne jau žūpu brūzi krietnu māju nu laiks rādīs

pirms 2 gadiem, 2019.01.24 06:23

antipolicists

a kad tur ir bijis župu brūzis? Cik atceros "Līgo" laikos tur diezgan gardi varēja paēst, pēc tam tur bija tas neizdevies projekts "Dekoltē" un pēc tam kaut kāda sekta/draudze.
kad tur ir žūpas bijuši ?

pirms 2 gadiem, 2019.01.24 08:30

,,,

un vēl kāds župūznus tur bija. Alus krogs. Visi dzērāji,kuram nebij vairāk par 1 rubli kabatā tur gāja. Visa iela pēc mīzaliem smirdēja. Pretīgi pa ielu bija iet.

pirms 2 gadiem, 2019.01.25 08:22

Laureens

Izglābts tur nekas vairāk neizskatās...

pirms 2 gadiem, 2019.01.24 20:07

Peksis

"Jelgavas ūdens" deguna galā nedarbojies ūdens hidrants, vai nav kauna lieta!

pirms 2 gadiem, 2019.01.25 00:27

arī tā var...

Neaiztiec "Jelgavas ūdens" - tur visi vadošie "speciālisti" ar vismaz četriem dienesta auto katru dienu vizinās uz darbu no Rīgas. Izrādās, ka Jelgavā nav speciālistu. Tagad gaidiet ūdens tarifa pieaugumu.

pirms 2 gadiem, 2019.01.25 08:29

alus mīlis

bij tur labi laiki, vēl no 0,5 litru buciņām dabūju iestrēbt bairīti

pirms 2 gadiem, 2019.02.01 15:37

metenis

foršākais žūpības midzenis savlaik tur bija pats savlaik esmu bijis varens metējs atminos brūža fīrerus vienu sauca pa margarinu ar lielu snuķi -degunu otrs maziņš sprogains diezgan nešpetns aliņam forsāžai ka piepūta klāt mušu indi dihlafosu ta luste līdz vakaram kādā graustā dullumu izguli un tad ,kompass,-sarkanais knābis nepārprotami rādija kurp doties nu tak protams uz kādu no točkām-vistu kūtīs-kurjatņikos tur ja kāda kapeiķele ķešā bij aizķērusies ta salāpīties varēja droši puikas pašbrūvēto dzina tīri nekas un kas zildeguņiem vēl vajag ieņem krietnu šļuku un vienos priekos

pirms 2 gadiem, 2019.02.01 17:17

Asā hronika