Jelgavā skatīs lietu pret uzņēmēju Šalājevu par "aplokšņu algu" maksāšanu 4

Zemgales rajona tiesa Jelgavā šodien rakstveida procesā plāno skatīt krimināllietu, kurā par tā dēvēto "aplokšņu algu" maksāšanu apsūdzēts uzņēmējs Saulvedis Šalājevs.

Arhīvs liecina, ka Šalājevs savulaik bija Rīgas lidostas Drošības departamenta direktors un Jelgavas pilsētas un rajona policijas pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks. Šalājevs arī vairākus gadus bija Jelgavas domes deputāts.

Neminot personas vārdu, prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka iepriekš informēja, ka saskaņā ar apsūdzību kādas apsardzes firmas atbildīgā persona laikā no 2017.gada aprīļa līdz 2018.gada maijam uzņēmuma darbiniekiem izmaksāja "aplokšņu algas", tādējādi pārkāpjot darba samaksas noteikumus.

Uzņēmuma darbinieki "aplokšņu algās" ik mēnesi saņēma, sākot no pāris desmitiem eiro līdz pat vairākiem simtiem eiro. Vienā no mēnešiem uzņēmuma darbiniekiem kopumā tika izmaksātas "aplokšņu algas" 2624 eiro apmērā, uzskata prokuratūra.

Par šādām darbībām persona apsūdzēta pēc Krimināllikuma panta par grāmatvedības uzskaitē neuzrādītas darba samaksas izmaksāšanu, ja tas izdarīts ievērojamā apmērā. Par šādu nodarījumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Šalājevam piederēja personiskās drošības jomā strādājošais uzņēmums "BDG". Viņš arī no 2012. līdz 2017.gadam bija šī uzņēmuma valdes loceklis. 

Uz 2020.gada 7.decembrim uzņēmumam bija 145 293 eiro liels parāds. 2019.gada sākumā uzņēmuma sākts likvidācijas process.

Šalājevam savulaik arī piederēja juridisko pakalpojumu jomā strādājošais uzņēmums "AAE Consulting". Šis uzņēmums likvidēts 2019.gada sākumā.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 4

šodien zinātnieks un pētnieks

Vai Komisārs tagad netur zonu- kā kādreiz visu menteni? Kāpēc nav kāda jautra apraksta par vienu no atraktīvāko un jautrāko pilsētas ģimenīti - kur vecais nodzer tiesības, i sieva seko vīriņa piemēram - uz sutkām pasēdēt !?
Tak cik reizes saukti pogainie, kad kāds sadomā mājās dzērumā debošu uztaisīt vai vecenei vienkārši putekļus izdauzīt?

pirms mēneša, 2021.03.02 14:25

Ucistkovijs

Dzive nav rozu lauks ....bija prieksnieks.....rita setnieks

pirms mēneša, 2021.03.02 20:12

Niknais

Tuvojas pašvaldības vēlēšanas. Ievēlēsim atkal jaunus pilsētas varoņus !

pirms mēneša, 2021.03.06 22:28

Asā hronika