Jelgavā šoferis 2,44 promiļu reibumā bēg no policijas un avarē 24

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Arlita Dolgā informē, ka Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas darbinieki 21.jūlijā pulksten 9.34 Jelgavā, pildot dienesta pienākumus, pamanīja kādu aizdomīgu transportlīdzekli.

Policijas darbinieki, operatīvi izvērtējot iespējamos satiksmes riskus un novērtējot situāciju, pieņēma lēmumu apturēt šo sarkanas krāsas “Audi” markas automašīnu. Transportlīdzekļa “AudiI” vadītājs apstājās krustojumā pie luksofora, kurā tobrīd dega sarkanās aizliedzošās gaismas signāls.

Likumsargs devās pie  automašīnas vadītāja un sāka sarunu, bet vadītājs, brīdī, kad luksoforā mainījās sarkanais gaismas signāls uz zaļo – braukšanas kustību atļaujošo signālu, negaidīti sāka bēgt. Policijas darbinieki ar ieslēgtām bākugunīm nekavējoties uzsāka pakaļdzīšanos automašīnai, lai to apturētu.

Minētais autovadītājs rupji pārkāpa pieļaujamo maksimālo braukšanas ātrumu pilsētā, kā arī neievēroja regulējamo krustojumu pārbraukšanas kārtību, proti, veica kustību pie sarkanā aizliedzošā gaismas signāla, tādējādi apdraudot citus satiksmes dalībniekus. Turpinot bēgšanu lielā ātrumā, spēkrata “Audi” vadītājs ceļa līkumā netika galā ar savas automašīnas vadību, uzbrauca uz apmales, kā rezultātā nobrauca no brauktuves un ietriecās ceļa zīmē un gaismas stabā, tos sabojājot. Par laimi, ne pats autovadītājs, ne arī citi satiksmes dalībnieki bezatbildīgā autovadītāja rīcības dēļ nav cietuši. 

Konkrētais autovadītājs, 1978.gadā dzimušais vīrietis, tika aizturēts. Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā, konstatēts, ka vīrietis sēdies pie stūres 2,44 promiļu reibumā.

Par notikušo noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par nepakļaušanos atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli, kā arī par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu.

Par nepakļaušanos atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 1200 līdz 1400 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem, kā arī piemēro administratīvo arestu no 10 līdz 15 diennaktīm.

Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no tūkstoš divsimt līdz tūkstoš četrsimt eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Policijas video var noskatīties šeit:

https://youtu.be/wc8bHr8buTk

 Foto: ekrānšāviņš no Valsts policijas video

 

Pievieno komentāru

Komentāri 24

auniņš

vajag sagaidīt, kad kāds lopa ments nobrauks kādu cilvēku pakaļdzīšanās laikā. vajag. citādi tiem kauguru patversmes absolventiem miera nebūs. pilsētā dzīt dzērāju - tur jābūt aptaurētam uz visu galvu. un tādi tie koridora absolventi arī ir

pirms gada, 2019.07.31 17:57

jelgavniece

tikai īsts auns tā var domāt. Ļoti labi, ka šādi bezsmadzeņu radījumi, kas brauc dzērumā pie stūres tiek izķērti un sodīti. Pats esat koridora absolvents. Es negribu satikties ar dzērāju pie stūres un negribu, ka ar tādu satiekas arī mani tuvinieki

pirms gada, 2019.07.31 18:19

Jelgavniecei slaucējai

Cilvēks mierīgi brauca ar sarkano audi. Visu konfliktu un problēmas izraisīja pajoliņi. Bet slaucējām jau tas nav saprotams. Slaucējām vajag apsēklotāju.

pirms gada, 2019.07.31 20:28

jelgavniece

šādi aprobežoti auniņi izrādās ir papilnam. Kādam idiotam ir jābūt, lai nesaprastu, ka promiles un braukšana ir nesavienojamas lietas!!!

pirms gada, 2019.08.01 16:08

Nav jelgavnieks

Rakstīts, ka par laimi pats autovadītājs nav cietis.......
Protams, par laimi, ka nav cietušie bez vainas esošie cilvēki un dzīvā daba. Labāk būtu, ja šādi kretīni, kas nepakļaujas policijai, nosistos. Būtu lielāks miers, bet auniņš (2019.07.31.17.57) ir debila.

pirms gada, 2019.07.31 19:45

Gavninieks

Aha, būtu labāk, ja tie pakaļdzinēji nosistos. Ja tik jidejotiska ir mūsu sardze, tad lai labāk nav vispār. tūdalzemē jau ir trakāk kā konclāģerī. Puišeļiem iedota vara un forma, tikai smadzenes nav iedotas.

pirms gada, 2019.07.31 20:25

Andrs

Cik lieliem smadzeņu bojājumiem ir jābūt, lai spriestu kā auniņš?

pirms gada, 2019.07.31 20:56

bojājums

Kāpēc cilvēks bēg? Sods ir pietiekami liels, otrkārt tevi var nošaut. Labākais bija ogrē,kur šāva ne jau pa riteņiem, bet izdarīja mērķētus šāvienus galvā no blakus braucošas mašinas. Treškārt cilvēkam ir doma ka mans audi jau iekabinās kaut kādam opelim. Kā mēs redzam, tad mokka iet tīri labi. Un vēl šī barbariskā skriešana klāt, un raušana ārā no auto.. nu avarējis jau, nekur neaizbrauks vairs, nē kā satrakojušies mežoņi tie kauguru absolventi. Tāpēc arī bēg. Nav zināms, ko tas CP teica audistam, varbūt piedāvāja domāt, un redzēja ka nekas nesanāks provocēja braukt prom. Ja pie stūres būtu kāds savējais, mēs šādus video neredzētu, kā arī gadījumā ja audists būtu gājis normālā autoskolā un būtu zinājis, kā piemānīt alkometru. Es gan neesmu pārbaudījis uz tik lielām promilēm, bet nu mēģināt varēja.

pirms gada, 2019.08.01 12:33

Andrs

Kādam prasās pēc Ģintermuižas apmeklējuma...

pirms gada, 2019.08.01 16:53

Resnais

Neredzu tur bēgšanu. Iedegas zaļais un audi aizbrauc. Komanda apstāties netiek dota. Šodien gadījās redzēt kā paši policisti brauc pie sarkanā. Bet viņi jau drīkst braukt arī bez apskates. Kurš ta sodīs?

pirms gada, 2019.08.01 01:30

Resnais

Noskatījos vēlreiz filmiņu. Audistam iesaku parunāt ar advokātu. Nav tur bēgšanas, jo sirēna netiek izslēgta visu ceļu līdz avārijai. Lai dotu komandu apstāties, sirēnai ir jāizslēdzas.

pirms gada, 2019.08.01 01:41

Sarkanajam Audi

God. Vadītāj! Uzsit e pastu uz advocats@mail.bg. Paskatīsimies , ko varam palīdzēt. Tā kā policija ir darbojusies pretrunā normatīvo aktu prasībām, tad Jums nebūtu īpaši jāuztraucas. Šāda policijas rīcība ir jāizskata tiesā un jāsoda pārgalvīgie un nepietiekami izglītotie darboņi formās, kuri reāli apdarudēja Jelgavas iedzīvotājus.

pirms gada, 2019.08.01 10:42

ff

Apbrīnojami cik daudz mentu apbižotu, nenormāli kompetentu, juridiski izglītotu un par konkrētā notikuma apstākļiem sīki informētu komentētāju.....

pirms gada, 2019.08.01 07:21

Šausmas

Cik aprobežoti ir daži komentētāji. Malači policisti. Visu cieņu. Mumz Jelgavā ir labākie kārtības sargi. Šitie muļķu komentētāji pie pirmajiem trokšņiem, vai kad strīds ar mammīti zvana un lūdz palīdzību policijai.

pirms gada, 2019.08.01 08:00

Norbets

Malači policisti, ja vajā šādus kretīnus.
Malači arī Nav jelgavnieks, Andrs, slavabogu un Šausmas.
Tik tiešām auniņš ir debila un arī Resnais ar Gavninieku abi divi - debiliķi. Pie tam - kur uzrodas šie prātnieki, kuriem pierīte divu pirkstu platumā, un uzreiz ļurina par advokātiem. Ko tas advokāts var dot vai nedot, ja tiesnesis ir normāls. Ja tiesnesis ir normāls, viņš nemaz neklausās, ko pļerkst tas advokāts.

pirms gada, 2019.08.01 08:29

HI strīpainais

paluncini savu strīpaino asti uje bant. moš tev kāds iedos piečuku pusdienām un nepabaidīsies no kamerām. cilvēki policijai maksā algu par to, lai tiktu aizsargāqti. bet te - kaut kādi bezsmadzeņu āksti formās ralliju bez noteikumiem pa pilsētu sarīko. tiešām koridoru absolventi. un tādiem vēl dod ieroci un varu un mašīnu. uz vietas tos pakaļdzinējus atlaist!

pirms gada, 2019.08.01 16:11

ita

kur rodas šādi idiņi, kas aizstāv dzērājus pie stūres? Vai tiešām ar mums jau ir tik slikti?

pirms gada, 2019.08.01 16:03

Raimis

Tu taču vakar Lielo ielu šķērsoji pie sarkanās gaismas gājējiem ! Jau aizmirsi ? Kur tādas rodas! Aizej samaksā sodu , lai ir nauda par ko noalgot tādus aunus, kas ar dienesta auto raļļo pa pilsētu.Tu taču esi lojāla Valstij . Atzīsties ! Esi paraugs ! Paliec vecmeitās, aiztaupi kādam normālam čalim izdevumus.

pirms gada, 2019.08.01 16:15

ita

No komentāriem var redzēt, cik daudz vēl policijai darba, lai izķertu visus dzērājus pie stūres. Sodus vajag lielākus, lai šie plānprātīgi domājošie un dzērājus aizstāvošie ''advokāti'' ietu mazumā

pirms gada, 2019.08.02 09:01

nu,

paldies Dievam, ka neviens auniņš un viņam līdzīgie šim apdzērušajam bandītam nav patrāpījies ceļā,
tad viņu "slavas dziesmas" tam mūdzim skanētu savādāk.

pirms gada, 2019.08.02 09:51

to ita un nu,

Jums kā pēdējiem komentētājiem varu pateikt, ka šiem auniņiem un auninu atbalstītājiem ar divpirkstu platuma pierītēm, kuri "studē" vai studējuši tā saucamajās lauku universitātēs (prāta atpalikušo) skolās, kādu šodien laikam nemaz vairs nav, protams, tā divpirkstu platuma pierīte vienmēr, instinktu virzīs runāt un, ja ir spējas, pat rakstīt pretēji vesela saprāta virzienam. Nav jābrīnās.

pirms gada, 2019.08.02 10:04

ei nakhjui jeb uz himpa du ra

nperc burkanu. nevaritu iebaz starp zemajam lupam, kas tev spalvainas

pirms gada, 2019.08.04 15:33

Asā hronika