Jelgavā turpinās skatīt lietu pret diviem policistiem par dienesta pilnvaru pārsniegšanu 4

Zemgales rajona tiesa šodien turpinās skatīt lietu pret Valsts policijas (VP) darbiniekiem Sandi Blūmu un Jāni Pranku, kuri tiek apsūdzēti dienesta pilnvaru pārsniegšanā pret valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" filiāles "Ziedkalne" klientu, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

 

Tiesa ir pabeigusi apsūdzības pierādījumu pārbaudi un pārgājusi pie aizstāvības pierādījumu pārbaudes, taču aizstāvji iepriekš lūguši atlikt lietas izskatīšanu un dot iespēju sagatavoties aizstāvības pierādījumu iesniegšanai. Tiesas sēde nozīmēta uz šodienas pulksten 10.

 

Pret J.Pranku un S.Blūmu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 317.panta pirmās daļas - par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

 

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2013.gada nogalē uz dienesta pārbaudes laiku saistībā ar pazudušu aprūpes centra iemītnieku no amata atstādināta toreizējā filiāles vadītāja Aija Petuhova. Savukārt krimināllieta pret VP darbiniekiem, kas tolaik piestrādāja arī "Ziedkalnē" par apsargiem, sākta par rīcību pret kādu citu pansionāta klientu, kas tika vainots pazušanā.

 

Abi policisti turpina darbu VP un ir Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektori, aģentūrai LETA apliecināja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.

 

Darbinieki no amata nav atstādināti, jo procesa virzītājs nebija piemērojis viņiem drošības līdzekli - aizliegumu ieņemt amatu -, pauda policijas pārstāve, atgādinot, ka pirms tiesas sprieduma nevienu personu nevar atzīt par vainīgu.

Tiesa lietu pret policistiem sāka skatīt 2016.gada beigās.

 

VSAC "Zemgale" ir labklājības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. Tā filiāle "Ziedkalne" atrodas Jelgavas novadā, Vilces pagastā. Filiāle sniedz sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem - pirmās un otrās grupas invalīdiem.

 

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Acis.

Kad šiem varoņiem pielietos drošības līdzekli?Kā var respektēt šādus policistus ,ja paši ir sodāmi. Zeme atveries.Cik ilgi tērēsim Valsts naudu tiesājoties?

pirms 2 gadiem, 2019.01.09 21:50

Terēze

No malas izskatās tā, ka puikas uz laiku aizvēra caurumu žogā, caur kuru no panša patriektie āži medutiņu sev ierasti pumpēja ārā. Āži, par tādu nekaunību, iesūdzēja puikas par reglamenta neievērošanu. Reglaments paredz, ka frenča augšējajai podziņai, pildot dienesta pienākumus, ir jābūt ciet,bet novērošanas kameru ierakstos tika saskatīts pretējais.

pirms 2 gadiem, 2019.01.09 23:06

vecis

labs humoriņš rīta agrumā pašiem smiekli nenāk

pirms 2 gadiem, 2019.01.10 09:28

Asā hronika