Jelgavas Pašvaldības policija kontrolēs, vai netirgo aizsargājamos augus 2

Arī šogad pirms Līgo un svētku dienās Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas inspektori pievērsīs pastiprinātu uzmanību puķu tirgotājiem, lai pārbaudītu, vai Jāņu zāļu pušķos nav atrodami arī īpaši aizsargājamie augi, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Pašvaldības policisti ik gadu ap Jāņu laiku pilsētas tirdziņos pārbauda, vai netiek tirgoti aizsargājamie augi tiesa gan, pēdējos trīs gadus neviens šāds pārkāpums pilsētā nav konstatēts, jo tirgotāji ļoti atbildīgi izturas pret aizsargājamajiem augiem.

Latvijas aizsargājamie augi ir dažāda veida savvaļas orhidejas – dzegužpirkstītes, dzegužpuķes, dzegužkurpītes un naktsvijoles. Tāpat aizsargājama ir pļavas un meža silpurene, staipekņi, lakši jeb mežloki, meža vizbulis, bezdelīgactiņa, Sibīrijas skalbe, jumstiņu gladiola un Eiropas saulpurene.

Ziedu pušķiem un vainagiem iedzīvotāji aicināti izmantot bieži sastopamus, bet ne mazāk krāšņus pļavas augus, piemēram, pīpenes, madaras, rudzupuķes, āboliņu, smilgas, gandrenes, suņuburkšķus, kas nav aizsargājami. Tāpat plūkt var asinszāli un birztalu nārbuli, vībotnes, magones, raspodiņu un, protams, papardes. Jāņuzāles nevajag plēst ar visām saknēm. 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība

 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

jelgavnieks

es tirgošu suņuburkšķi tirgum blakām upmalā,cderams ja pa andelīti mani neliks cietumā,neskriešu ratiem pa priekšu greizi aiziet viss var tā, ordeņotie kārtībsargi ,vainas, meklē smildziņā

pirms gada, 2019.06.27 11:34

mamis

štrunts ar tiem augiem ,izaugs jauni, kaķi kā ar tiem kaķiem,uz to jāliek akcenti

pirms gada, 2019.07.02 05:56

Asā hronika