Jelgavas poliklīnikas bijušās vadītājas tiesāšanu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu pēc pārtraukuma turpinās decembrī 6

Krimināllietu, kurā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu apsūdzēta bijusī Jelgavas poliklīnikas vadītāja Anna Zīverte, tiesa pēc pārtraukuma turpinās skatīt decembrī, aģentūru LETA informēja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Tiesas publiskotā informācija liecina, ka šogad lietā jau bija paredzētas septiņas sēdes, daļa no tām atliktas. Viena sēde arī noņemta tiesneša prombūtnes dēļ. 

Savukārt novembra sākumā pēc aizstāvja lūguma lietā pasludināts pārtraukums. Nākamā tiesas sēde nozīmēta uz 9.decembra pulksten 14.

Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurora Pāvela Sondora nolasītā apsūdzība Zīvertei pamatā balstīta iepriekš Valsts kontroles (VK) konstatētajās nepilnībās, kas atklājās SIA "Jelgavas poliklīnika" revīzijas laikā.

Apsūdzība uzskata, ka līdz ar dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu ir notikusi pašvaldības kapitālsabiedrības līdzekļu izšķērdēšana lielos apmēros un radītie zaudējumi aprēķināti 21 974 eiro apmērā.

Zīverte atzina, ka apsūdzības saturs viņai ir saprotams, bet viņa savu vainu noliedza.

Zemgales tiesas apgabala prokurors, nododot lietu tiesai, norādīja, ka apsūdzētā persona izdarīja tādus noziegumus, par kuriem bargākais sods atbilstoši likumam var būt brīvības atņemšana līdz 15 gadiem. Prokurors lietā pieteicis nodarītā kaitējuma kompensāciju valsts interesēs 21 973 eiro apmērā.

Iepriekš prokuratūra paziņojumā presei norādīja, ka pēc VK veiktās revīzijas materiāliem "Jelgavas poliklīnikā" par laiku no 2011.gada 1.janvāra līdz 2012.gada 31.decembrim sāktajā kriminālprocesā prokurors pie kriminālatbildības saucis kādu "Jelgavas poliklīnikas" valsts amatpersonu par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, piemērojot drošības līdzekli - noteiktas nodarbošanās aizliegumu.

Pati Zīverte 2015.gada februāra sākumā iesniegusi atlūgumu veselības stāvokļa dēļ.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

haļava

kā gribas kādu sutinātu gliemezīti uzšmorēt

pirms gada, 2019.11.24 23:51

Velda

Vai tad vēl dzīva? Tāds laiks pagājis, domāju , ka laikam tajā saulē, ka nemana.

pirms gada, 2019.11.25 08:51

Niks

Nesmīdiniet tautu!
Ja 2 tēviņierm mazas 5 gadi meitenītes izvarotājiem(!!!), kas notikusi VAIRĀKUS gadus,
Liepājas tiesas galvenā mamzele piesprieda abiem 2 krutajiem pisējiem t.s. piespiedu darbu - slaucīt ielas un tml.
Tad par Jelgavas poliklīnikas vadītājas notrallinātajiem 21 973 eiro būtu liels brīnums,
ja piespriestu cietumsodu - drīzāk NĀKSIES ATMAKSĀT visu summu ar % ...

pirms gada, 2019.11.25 12:14

jelgavnieks

Pieprasījums - #### + atmaksāt 22000 + sods.

pirms gada, 2019.11.27 17:14

Laura

Vainīga ir tikai gliemežu panna,Jelgavā pie tā ir pierasts.

pirms gada, 2019.11.25 17:03

Asā hronika