Jelgavas ugunsdzēsēji saņem jaunu autobusu 4

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigādes Jelgavas daļa pirmdien saņēmusi ar specializēto ugunsdzēsības aprīkojumu nodrošinātu autobusu, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā.Viktorija Gribuste.


Autobuss iegādāts “Interreg V-A“ Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014. – 2020.gadam projekta "Vides risku pārvaldības resursu pilnveidošana pierobežas reģionā, lai efektīvi veiktu vides aizsardzības pasākumus'' ietvaros. Projekta mērķis ir pilnveidot vides risku pārvaldības sistēmu Latvijas un Lietuvas pierobežas reģionā, lai nodrošinātu efektīvus vides aizsardzības pasākumus.


Autobuss paredzēts 18 personu pārvadāšanai un tajā var izvietot aprīkojumu dzēšanas darbu veikšanai mežos, kūlas ugunsgrēkos vai kūdras purvā. VUGD Zemgales reģiona brigāde iegādāto autobusu izmantos, lai sarežģītos, plašos vai ilgstošos notikumos nogādātu personālu ar aprīkojumu notikuma vietā.


Autobusa un specializētā aprīkojuma kopējās izmaksas ir 87743,55 eiro. Autobusu piegādāja uzņēmums SIA "Universāls LTD".


Projekta gaitā plānotas arī citas aktivitātes. Jau ir veikts pētījums par sabiedrības informētību ugunsdrošības jomā. Šobrīd VUGD organizē piecu dzēšanas moduļu iegādi. Pavasarī Jelgavas skolu 7.-8.klašu skolēniem notiks erudīcijas konkurss. Plānoti arī iedzīvotāju informēšanas pasākumi par kūlas dedzināšanas sekām un vides aizsardzību. Projekta noslēgumā Jelgavā notiks mācības, kuru laikā Latvijas un Lietuvas ugunsdzēsēji glābēji praksē pielietos iegādāto tehniku un attīstīs savstarpējo sadarbību liela mēroga kūlas ugunsgrēku dzēšanā.


Projekta sadarbības partneri ir Jelgavas pilsētas dome (vadošais partneris), Šauļu pašvaldības administrācija, Šauļu apriņķa Ugunsdzēsības un glābšanas pārvalde un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.


Projekta realizācijas laiks ir no 2017.gada 1.aprīļa līdz 2019.gada 31.martam.

Projekta budžets ir 1 160 320 eiro (VUGD budžeta daļa - 358 295 eiro, ES līdzfinansējums - 304 550 eiro).


Foto: VUGD

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ivanbeks

tādus mikriņus vajdzēja Rīga - Jelgava !

pirms 2 gadiem, 2019.01.23 21:14

guha

Tas gan jau pa letu naudu nopirkts kraviniens un te partaisits.

pirms 2 gadiem, 2019.01.24 10:19

Švimpāzijs

Skatoties uz āmoplantu noslodzi tādus vajadzēja arī pa pilsētu.

pirms 2 gadiem, 2019.01.24 18:04

vecis

nu dampis it kā varens bet kur ta ir pumpis kāpnes ķekši šļūtenes ko ta tādā var salikt pāris spaiņus sirēnkasti un viss miskasti degošu varbūt var nodzēst eku izbijušais žūpbrūzis Līgo ka esot svilis lielie autiņi 7 stundas esot krāmējušies a ko šitais pigmeju būdu svilstošu var mēģināt liluiputu namu arī mums nav

pirms 2 gadiem, 2019.01.29 15:24

Asā hronika