KNAB rosina apsūdzēt advokāti un Jelgavas prokurori lietā par neizpaužamu ziņu izpaušanu 3

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret advokāti Ievu Cīruli un Jelgavas prokuratūras prokurori Zinaīdu Egli lietā par neizpaužamu ziņu izpaušanu.

KNAB paziņojumā presei raksta, ka KNAB kriminālprocesu sāka šī gada 7.jūlijā.

Pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka individuāli praktizējoša zvērināta advokāte, iespējams, uzkūdīja prokurori iegūt un izpaust ziņas par kādu apsūdzēto personu no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra uzturētās sistēmas.

KNAB veiktā krimināllietas izmeklēšana apliecina, ka Jelgavas prokuratūras prokurore ierobežotās pieejamības informāciju gan ieguva, gan arī izpauda krimināllietā iesaistītajai zvērinātajai advokātei.

KNAB jūlijā arī paziņoja, ka kriminālprocess, kurā "iesaistīta prokuratūras amatpersona", bija ierosināts arī par kukuļņemšanas organizēšanu, kukuļņemšanu. Šodien KNAB apstiprināja, ka 3.decembrī kriminālprocess daļā par kukuļošanu pret prokurori izbeigts noziedzīga nodarījuma sastāva trūkuma dēļ.

Jau ziņots, ka šogad septembrī Ģenerālprokuratūra ir izbeigusi kriminālprocesu pret bijušo ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru par neizpaužamu ziņu izpaušanu, taču tiesai ir nodota lieta pret Ģenerālprokuratūras Metodikas nodaļas virsprokurori Elitu Jurkjāni un viņas dzīvesbiedru advokātu Juri Jurkjānu.

Prokuratūra iepriekš informēja, ka 10.jūlijā - vienu dienu pirms sava amata termiņa noslēguma - Kalnmeiers vairākus virsprokurorus informēja, ka pret Jelgavas prokuratūras prokurori Zinaīdu Egli sākts kriminālprocess. Starp virsprokuroriem, kas dzirdēja šo informāciju, bijusi arī Jurkjāne.

Kādu laiku pēc šīs sanāksmes Jurkāne, izmantojot publiski pieejamo informāciju, centusies pārbaudīt, vai notikusi šāda prokurora aizturēšana, taču nekonstatēja, ka šāds fakts būtu publiski zināms. Vēl pēc neilga laika Jurkjāne par šo faktu informējusi savu laulāto, kurš šo informāciju nodeva tālāk savai kolēģei, uzskatīja prokuratūra.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 3

čiekurs Priedes dēls

Es kā sabiedriskais aktīvists / pasīvists kategoriski izsaku nosodījumu mafiozām darbībām ! Laikā, kad kosmosa kuģi vago Visuma tāles, pasaulē plosās pandēmijas epidēmija, notiek klaji pretlikumīgas rīcības, kas nav savienojamas ar likumības ievērošanu un noziedzīgo elementu apkarošanu !
izteiksim skaļu nosodījumu un dosimies demonstrācijā pie autobusu parka !

pirms 12 mēnešiem, 2020.12.10 11:55

game is over

alkohols dažreiz ir ne tikai ienaidnieks, bet arī glābj cilvēkus, Ja piedzēries cilvēks darbojās kā trauksmes cēlājs, tad reizē ar to izjauc rūpīgi gatavotu pasākumu, kuram vajadzēja vainagoties gan ar kukuļņemšanas fakta konstatēšanu, gan jau arī knaba roka bija gatava aizsniegties līdz augstajam tiesas namam , bet šoreiz abas dāmas palika malējās svešā un rūpīgi izplānotā spēlē.....nodzītus zirgus nošauj...

pirms 12 mēnešiem, 2020.12.10 12:15

Asā hronika