Koka mājas ugunsgrēkā Jelgavas novadā šorīt gājis bojā cilvēks (papildināta) 7

Koka mājas ugunsgrēkā Jelgavas novadā šorīt gājis bojā cilvēks, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Izsaukums uz ugunsgrēku tika saņemts pulksten 5.31. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāva koka dzīvojamā ēka deg ar atklātu liesmu pilnā 100 m2 platībā un tai jau ir iebrucis jumts. Pulksten 7.33 ugunsgrēku izdevās lokalizēt. Dzēšanas darbu laikā, vairākkārt pārmeklējot ēkas izdegušās konstrukcijas, tika atrasts bojāgājušais. Darbs notikuma vietā noslēdzās pulksten 12.59.

Piektdien pulksten  21.27 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Kalnciemu, kur piecstāvu daudzdzīvokļu ēkā bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienā no ēkas dzīvokļiem ir apdegusi sega un izveidojies neliels sadūmojums. Kā noskaidrojās, kaimiņu dzīvokļa iemītniece, sajūtot dūmus, iekļuva dzīvoklī, kura durvis nebija aizslēgtas, gruzdošo segu ielika izlietnē un aplēja ar ūdeni. Dzīvoklī atradās tās iemītnieks, kuram Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta palīdzība nebija nepieciešama. 

Dzēšanas darbi notikuma vietā patlaban turpinās, līdz liesmas izdosies pilnībā likvidēt.

Aizvadītajā naktī Rīgā ugunsdzēsēji izglābuši cilvēku, kuram pie krāsns aizdegusies malka.

VUGD atgādina, ka mājoklī uzstādīts dūmu detektors laikus pavēstīs par radušos sadūmojumu, tādējādi dodot iespēju izglābties.

Savukārt, kurinot krāsnis, ugunsdrošības speciālisti iesaka ievērot piesardzību un nenovietot pie kurtuves durvīm vai uz plīts virsmas malku un citus degtspējīgus priekšmetus.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Jēkabs

Vai nevarētu tās ugunsgrēku notikumu ziņas sniegt precīzāk. Satrauc daudzus cilvēkus, par saviem piederīgajiem.

pirms 13 dienām, 2021.02.21 10:08

niks

Tiešām, vai nevar mazliet vairāk informācijas? Tagad apdomāju savus paziņas, kas dzīvo laukos koka mājās....

pirms 13 dienām, 2021.02.21 10:12

Vernons

Vislabākā dāvana lauku mājām un ne tikai "Dūmu detektors"! Reizi gadā jānomaina Krona baterija.

pirms 13 dienām, 2021.02.21 10:54

andris

Vislabākā dāvana lauku mājām(droši ka nav nekāds bagātnieks) ir sakārtota apsildes iekārta ,pārbaudīts un iztīrīts skurstenis,kārtīgi nosiltināta māja ,lai nav jāpārkurina krāsnis un visbeidzot drošības elementi-dūmu detektors - un apdrošināta kādā no lielākajām kompānijām,Bet to visu lai iegūtu ir jāsaņem laba pensija vai pieklājīga alga-un visas problēmas pazudīs pašas ,tagad tikai varu izteikt līdzjūtību un novēlēt pārējiem uzmanību apsildot savus īpašumus.

pirms 12 dienām, 2021.02.21 16:22

Vernons

Brālēnam jaunā mājā iespēra Zibens! Māja nebija aprīkota ar pasīvo Zibens novedēju! Nauda itkā pietika, bet nav totāla prasība lai šis Zibens novedējs būtu. Ne jau naudā ir problēma. Liepājā vai Ventspilī tikko izremontētā skolā arī iespēra Zibens! Pielēja visu ar ūdeni. Kāpēc Zibens novedēju neierīkoja? Tāpēc ka koki lielāki un augstāki par skolu! Problēma ir attieksmē! Kā mēs vērtējam Savu dzīvību, drošību un savu mājokli! Attieksme ir noteicošais.

pirms 12 dienām, 2021.02.21 17:53

cilvēks

Ar lielo burtu tādēļ, ka senais latvju dievs Zibens? Vai bail, ka pašam neiesper?

pirms 11 dienām, 2021.02.23 07:23

Asā hronika