Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kontrabandisti NĪN maksāja bez kavējumiem 12

Policistiem Jelgavas novadā izdevies atklāt vienu no Latvijā lielākajām nelegālo cigarešu ražotnēm.

Jelgavas novada Vircavas pagasta Oglaines ciemā pašā ceļa malā atrodas vecais desu cehs “Lācīši”. Tur jau divas ziemas rosījās oficiāli reģistrēts uzņēmums, kas kārtīgi maksāja pašvaldībai nekustamā īpašuma nodokli (NĪN), uzlika 80. gados būvētajai ražošanas ēkai jaunu jumtu un vēl piebūvēja klāt jaunu angāru. Uzņēmums sevi reklamēja kā šķeldas ražotājus un malkas pircējus un pārdevējus. Citā reizē uzņēmuma šefs, kas brauca ar “Mercedes” automašīnu, ar kaimiņiem iepazīstoties, teicis, ka viņu sauc Ģirts un viņiem esot doma ražot apkures katlus. 

Cigaretes ražoja ar modernām iekārtām


Patiesība par to, kas “Lācīšos” notika aiz divus metrus augstās betona sētas, sabiedrībai atklājās 4. februārī, kad Valsts policijas Daugavpils Kriminālpolicijas pārvaldes izmeklētāji sadarbībā ar Jelgavas kolēģiem tur veica kratīšanu un uzgāja nelegālu cigarešu ražotni, kas bija aprīkota ar modernām iekārtām. Turpat blakus aiz aizklātiem logiem atradās arī cigarešu ražotāju atpūtas telpa, ko nosacīti var saukt par kopmītni. Valsts policijas pārstāve Lāsma Kursīte uzsver, ka tā ir viena no lielākajām nelegālo cigarešu ražotnēm, kādu līdz šim policijai izdevies atklāt Latvijā. Pēc anonīmu avotu sniegtās informācijas, tajā bijuši nodarbināti ap divdesmit diezgan augsti kvalificēti darbinieki. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) informācija liecina, ka kratīšanas laikā izņemti cigarešu izgatavošanai nepieciešamie materiāli – 33 paletes ar cigarešu “Prince” paciņu sagatavēm, 44 paletes ar cigarešu filtriem, deviņas paletes ar filtru papīru, kā arī 114 kastes ar tabaku – apmēram 15 960 kilogramu. Atsavināto gatavo cigarešu svars bija apmēram piecas tonnas. Pēc VID aplēsēm, ja šie tabakas izstrādājumi būtu realizēti tirgū, no nenomaksātajiem nodokļiem valstij tiktu nodarīti zaudējumi ne mazāk kā 1,2 miljonu eiro apmērā.
Par noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess pret divām 1992. gadā un 2002. gadā dzimušām personām. Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 221. panta 3. daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm – par tabakas izstrādājumu uzglabāšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā. Savukārt Valsts policija informē, ka šajā procesā aizturētas 11 personas vecumā no 25 līdz 55 gadiem. Astoņi aizturētie ir ārvalstnieki. Personas iepriekš nebija nonākušas policijas redzeslokā. Taču drīz vien aizturētie tika uz brīvām kājām, jo Daugavpils tiesa lēma šīm kriminālprocesā iesaistītajām personām piemērot ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.


Visu rakstu lasiet 13.februāra “Zemgales Ziņās”


Foto: Gaitis Grūtups


Pievieno komentāru

Komentāri 12

dūms

Ja kaut ko savas privātmājas bēniņos bez trokšņa taisa, ja visādi purni sistemātiski nenāk un neiet, tad varbūt kādu brīdi var arī palikt tā īsti nepamanīti, bet, ja tādā apjomā un atklātā vietā, kaut gan aiz sētas, tad te kaut kas ir mīklains.
Astoņi no aizturētajiem esot ārvalstnieki. Lūk - esam gan tik tālu nonākuši, ka ne vien vietējie kakā virsū varai un valdībai, bet to darīt pat to atļaujas kaut kādi ārvalstnieki !!!

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.13 13:40

ant

Tiesas spriedums labs ,
Aizturēja lielākos kontrabandas ražotājus bet palaiž lai dara ko grib, līdz tiesai.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.13 15:34

Cata

Un atkal tiesa ilgs gadiem,ar slimošanām.Un beigas prokurors ar vainīgajiem vienosies par nosacītu sodu.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.13 18:32

uguns

Skaidrāk par skaidru liek saprast - taisiet ko gribat, bet norēķinieties ar tiem, kam vara rokās, kas var sodīt un nesodīt. tas pirmkārt, bet otrkārt mācība, ja palaiž līdz tiesai, tad tinieties projām un it īpaši tiem -tas svešzemniekiem.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.13 18:52

to uguns

Labs komentārs.Tā bija ar kukuļņemšanā aizturēto Āriju Stabiņu no Rīgas domes.Kura sešus gadus slēpās Ēģiptē.Tagad viņa vēlas,lai tiesvedību izbeidz dēļ noilguma.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.13 20:08

Par iekārtām...

Tās ir tās pašas, kuras toreiz pazuda valsts policijai. Simts punkti, ka to piesedz kāds no policistiem.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.14 06:12

beka

bez "JUMTA" tādas lietas, tādos apmēros nenotiek.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.14 08:28

liesma

Ar piesegšanu no kāda policista būtu stipri par maz. Skaidrs ir tas, ka piesegšana ir no daudz augstākiem plauktiem.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.14 11:45

Lielais ?????

Kur tad divas ziemas" pabija", kolosāli strādājošā pašvaldības policija????? Ja deguna galā rosijās šie aktīvie darboņi !!!!!

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.14 17:45

To Lielais

Idiots esi? Pašvaldības policijas citas funkcijas. Cigaretes nav viņu lauciņš...

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.18 23:57

nu,

piesaistīja uzmanību ar kārtīgi maksātiem NĪN.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.15 10:22

Xvaldis

Galvenais, ka NĪN nomaksāts, tas, ka cilvekus tir necilvēcīgos apstākļos un pie tam trešo valstu pilsoņus! Ko dara imigrācijas dienests!

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.15 16:14

Asā hronika