Kukuļņemšanā apsūdzētā Jelgavas slimnīcas vadītāja Ķipura lietā piekto reizi pasludināts pārtraukums 14

Kukuļņemšanā apsūdzētā un iepriekš attaisnotā Jelgavas slimnīcas vadītāja Andra Ķipura lietā piekto reizi pasludināts pārtraukums, noskaidroja aģentūra LETA.

Lieta Zemgales rajona tiesā skatīta šonedēļ, un tajā līdz 17.oktobrim pasludināts pārtraukums, informēja tiesas pārstāve Gunta Sprudzāne. Tiesas sēde nozīmēta uz pulksten 10.

Tiesu sistēmas publiskotā informācija, ka kopš 2018.gada marta, kad lieta tiek skatīta no jauna, iztiesāšanā ir jau piektais pārtraukums, turklāt teju desmit reizes lieta atlikta.

Jau ziņots, ka, Augstākajai tiesai (AT) atceļot spriedumu pilnīgi un nosūtot lietu jaunai iztiesāšanai, lieta atkal nonākusi Jelgavas tiesā (tagad Zemgales rajona tiesa), kur to no jauna skata tiesnese Irina Freimane. Iepriekš lietu Jelgavā iztiesāja Gunta Čepule.

AT 2017.gada 18.jūlijā atcēla divu zemāko instanču - Jelgavas tiesas un Zemgales apgabaltiesas - attaisnojošos spriedumus. AT savā lēmumā norādīja, ka apspriedes istabas noslēpuma kā procesuāla institūta nozīme ir saistīta ar tiesnešu neatkarības principu un to pakļaušanos tikai likumam.

AT atzina par nepamatotu apelācijas instances tiesas atzinumu, ka atsevišķu organizatorisku jautājumu izlemšana, kas neprasa būtisku laiku un iedziļināšanos lietas faktiskajos apstākļos, nav atzīstama par tiesas apspriedes noslēpuma pārkāpumu.

Iepriekš tiesas atzina par nevainīgiem un attaisnoja arī lietā iesaistītos Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītāju Edmundu Kalniņu, SIA "Digiteks" valdes priekšsēdētāju Andi Gulbi un SIA "Digiteks" valdes locekli Jāni Kramenu.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis saukts pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kukuļņemšanu un izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas. Jelgavas slimnīcas nodaļas vadītājs pie kriminālatbildības saukts par prettiesiska labuma pieņemšanu.

Abi uzņēmēji apsūdzēti par līdzdalību pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā un pārsniegšanā, kukuļdošanu, tirgošanos ar ietekmi un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Šīs darbības saskaņā ar apsūdzību saistītas ar diviem iepirkumiem - 160 funkcionālo gultu un 20 ratiņkrēslu iegādi 2010.gadā un sonoskopa iegādi 2011.gadā, kuru piegādātāja bija šajos konkursos uzvarējusī SIA "Digiteks".

Saskaņā ar apsūdzību divi SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" pārstāvji prettiesiski pieņēma atlīdzību no diviem uzņēmuma "Digiteks" atbildīgajiem darbiniekiem kopumā 2300 latu (1616 eiro) apmērā saistībā ar medicīnas aprīkojuma iegādi slimnīcas vajadzībām.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis no uzņēmējiem trīs reizes pieņēma kukuli 2000 latu (1406 eiro) apmērā, savukārt slimnīcas nodaļas vadītājs - 300 latu (211 eiro) apmērā, iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.

Foto: no arhīva

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Gudrā pensionāre

Nomirs pārtraukumā starp 11. un 12.

pirms gada, 2019.07.13 16:11

tralla-la

Varbūt beidzot ir tikusi sav a vietā ####, kur viņu sēn gaidā?

pirms gada, 2019.07.14 13:36

Naučons

Interesanti,kā raksta autoram ar matemātiku 300 lati esot 211 euro?!! Skolā laikam slikti gāja

pirms gada, 2019.07.14 07:22

Tas pats Jānis

Tur visas summas ir saputrotas. Izglītības līmenis...

pirms gada, 2019.07.15 13:23

Dante

Joprojām:
1) vai Latvijā nav nekādas varas un valdības, kas neļauj tik uzskatāmi ņirgāties par valsti, ja pieņemam, ka Latvija ir valsts?
2) kur jaunā (pašreizējā) tieslietu ministra solījums par tiesu sakārtošanu, ja tā Jelgavas tienešiem atļauj šimpēt varu un valdību?
3) cik var saprast, tad tas ir medībās iestrādāts scenārija, bet kāpēc tautai nepateikt, ka var neuztraukties, jo šī lieta tiks muļļāta gadiem ilgi, lai pierādītu, ka neko nevar izdarīt tiesnešiem, kuri spļauj virsū visam, kas rakstīts papīrā, ko sauc par likumu.

pirms gada, 2019.07.14 07:48

Bzdun

Viss ir normāli,tieši tā kā Stulbeņu zemē jābūt.

pirms gada, 2019.07.14 09:23

Par vēlu tiesāt

Noziedzīgi iegūtos līdzekļus Ķipurs ir jau legalizējis un terorisma līdzfinansējis.

pirms gada, 2019.07.14 10:06

jēris

Laikam tik tiešām gaida, kad šis mainīs medību laukus, jo tad ar mierīgu rātu varēs paziņot, ka tiesājamais devies citos medību laukos un neko vairs darīt.

pirms gada, 2019.07.14 15:08

Glups ierēdnis

paga, visu šo laiku Ķipurs tak vada slimnīcu?

pirms gada, 2019.07.14 18:54

es pats

Par,ko cepiens? Ja rakstu pirms komentēšanas izlasa,tad uz doto brīdi divās tiesās pilnīgi attaisnots,trešā tiesa atmeta "lietu" atpakaļ. Vai apsūdzētais divas reizes ir pārsūdzējis attaisnojošo spriedumu? Šaubos,jau sen par nepamatotu apsūdzību būtu dabūjis kompensāciju. Tātad pārsūdz un velk garumā kāds cits,kāds kuram nav ne baltu,ne melnu,ne kādu citu diegu ar kuriem kaut ko šūt.

pirms gada, 2019.07.16 19:08

Asā hronika