Kukuļņemšanā apsūdzētā Jelgavas slimnīcas vadītāja lietā veiks ekspertīzi 14

Izskatot kukuļņemšanā apsūdzētā un iepriekš attaisnotā Jelgavas slimnīcas vadītāja Andra Ķipura krimināllietu, paredzēts veikt ekspertīzi, informēja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

 

Šomēnes tiesa turpinājusi lietas izskatīšanu, taču krimināllieta pēc aizstāvības lūguma atlikta uz 20.marta pulksten 10.

 

Plānots, ka nākamajā tiesas sēdē tiks lemts par ekspertīzes noteikšanu lietā. Pašlaik tiesā netiek sniegta informācija, par kāda veida ekspertīzi būs jālemj.

 

No jauna izskatot A.Ķipura lietu, iepriekš tā vairākkārt atlikta gan pēc prokurora lūguma, gan tāpēc, ka uz tiesas sēdi nebija ieradies viens no lietas dalībnieku pārstāvjiem.

 

Augstākajai tiesai (AT) atceļot spriedumu pilnīgi un nosūtot lietu jaunai iztiesāšanai, lieta atkal nonākusi Jelgavas tiesā (tagad Zemgales rajona tiesa), kur to no jauna skata tiesnese Irina Freimane. Iepriekš lietu Jelgavā iztiesāja Gunta Čepule.

 

Jau vēstīts, ka AT 2017.gada 18.jūlijā atcēla divu zemāko instanču - Jelgavas tiesas un Zemgales apgabaltiesas - attaisnojošos spriedumus. AT savā lēmumā norādīja, ka apspriedes istabas noslēpuma kā procesuāla institūta nozīme ir saistīta ar tiesnešu neatkarības principu un to pakļaušanos tikai likumam.


AT atzina par nepamatotu apelācijas instances tiesas atzinumu, ka atsevišķu organizatorisku jautājumu izlemšana, kas neprasa būtisku laiku un iedziļināšanos lietas faktiskajos apstākļos, nav atzīstama par tiesas apspriedes noslēpuma pārkāpumu.


Iepriekš tiesas atzina par nevainīgiem un attaisnoja arī lietā iesaistītos Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītāju Edmundu Kalniņu, SIA "Digiteks" valdes priekšsēdētāju Andi Gulbi un SIA "Digiteks" valdes locekli Jāni Kramenu.

 

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis saukts pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kukuļņemšanu un izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas. Jelgavas slimnīcas nodaļas vadītājs pie kriminālatbildības saukts par prettiesiska labuma pieņemšanu.

 

Abi uzņēmēji apsūdzēti par līdzdalību pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā un pārsniegšanā, kukuļdošanu, tirgošanos ar ietekmi un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

 

Šīs darbības saskaņā ar apsūdzību saistītas ar diviem iepirkumiem - 160 funkcionālo gultu un 20 ratiņkrēslu iegādi 2010.gadā un sonoskopa iegādi 2011.gadā, kuru piegādātāja bija šajos konkursos uzvarējusī SIA "Digiteks".

 

Saskaņā ar apsūdzību divi SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" pārstāvji prettiesiski pieņēma atlīdzību no diviem uzņēmuma "Digiteks" atbildīgajiem darbiniekiem kopumā 2300 latu apmērā saistībā ar medicīnas aprīkojuma iegādi slimnīcas vajadzībām.


Jelgavas slimnīcas valdes loceklis no uzņēmējiem trīs reizes pieņēma kukuli 2000 latu apmērā, savukārt slimnīcas nodaļas vadītājs - 300 latu apmērā, iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.

 

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Dans

Vai tad ir kāds jauns likums, kas aizliedz tiesas procesa dalībniekiem slimot, ja izdomāts jauns variants par mistisku ekspertīzi, lai tikai šo lietu varētu vilcināt līdz bezgalībai.?

pirms 2 gadiem, 2019.01.26 17:52

bunka

Tik tiešām - kur varētu būt vienkāršāk, lai ziemas laikā, gripas laikā sāktu "slimot" un slimot varētu līdz vasarai, kad saules dūrienu un dunduru kodienu rezultātā varētu slimot līdz rudenim un tad ērces, un tad atkal ziema un gripa būtu klāt. Tik tiešām - varētu līdz bezgalībai.

pirms 2 gadiem, 2019.01.27 09:52

vecis

vaī manu dieniņ no kura gala ta ekspertizēs -labs rīta humors ha ha ha hā

pirms 2 gadiem, 2019.01.28 08:59

pensionars

da protat jel kaunu neko nevar pierādīt un gadiem vajās šo dakteri lai tādejādi izpaustu savas cilvēknīšanas jūs visa un visu norējēji savas sen jau pieriebušās aktivitates atrodiet citur kur piemērot

pirms 2 gadiem, 2019.01.28 10:57

jelgavnieks

kauna būtu pratuši atraduši vienu cilvēku kuru lielākais bars šo rējēju internetā ne acīs nav redzējuši ne kāds sakars ir bijis normāli cilvēki tādus zemiskumus nepiekops visdrīzākais ka esat žūpas dzīves neveiksminieki vienkārši cilvēknīdēji zemiski radijumi kuru vieta būtu miskastēs.....

pirms 2 gadiem, 2019.01.29 09:54

nezināmais X

Sen šim kungam vajadzētu sedēt atiecīgā iestādē.

pirms 2 gadiem, 2019.01.29 12:45

jelgavniekam

jelgavniek ! Loceklim par to vien jau vajadzētu atrasties akmeņlauztuvēs, kūdras purvos, meža gāšanā vai kāda kanāla rakšanā, ka nebaidās saņemt algu 5-7-8 reizes lielāku nekā tai vajadzētu būt. Latvijā šādu iespēju nav, bet līguma ar Krieviju, kur varētu šādus locekļus un tiem līdzīgus nodarbināt, arī nav un arī nebūs. Tāpēc ...... droši uz priekšu. Vientiesīši nodokļos ne to vien sametīs un tad vēl no ES. Ja ir aitas, tad tās jācērpj. Tāda ir veca paruna un arī mūžīga patiesība.

pirms 2 gadiem, 2019.01.29 12:52

pensionars

kas tevi bomzi miskastniek-jelgavniekam-var informēt pa daktera algu tu savu miskastnieka ,algu, nepielīdzini daktera cilvēka kurš rūpējas pa cilvēku veselību nopelniem nezinu kādā veidā esi nokļuvis līdz datoram lai skribelētos bet tas cilvēks kurš tevi miskastnieka ,kungs,ir pielaidis sev tuvumā riskēbūt apzagts vai aplipināts ar miskastniekiem piemītošām sērgām ēdēm utīm blusām lenteņiem brrrrr fu tu

pirms 2 gadiem, 2019.01.31 08:19

jelgavniece

Vai kāds it gulējis tajās jaunajā gultās?Es kad biju slimnīcā, naktī sēdēju, jo gulēt viņās nevar-matrači no koka , spilvenos ēveļskaidas un tad tā nenormālā čīkstoņa, ja kaimiņš pakustās!Jau tā esi nomocījies ar savām problēmām um vēl pārējais- nu īstā inkvizīcija!

pirms 2 gadiem, 2019.01.30 14:16

vecis

veča laiks pierast uz koka gulšņāt un nau ko kņosīties guļvietā tad nečīkstēs ka jauna biji tad gultā pigorus varēji darīt tagad veca mīkla ko nu

pirms 2 gadiem, 2019.01.31 10:28

jelgavniece

Atbilde vecim: vai tad blakām stāvēji ja par pigoriem runā? Laikam pats no savas pieredzes! Paguli pats, tad redzēsi no kurienes pašam nāks tā čīkstoņa!

pirms 2 gadiem, 2019.02.02 22:51

jelgavnieks

veča kura sevi pozicionē pa njelgavnieci sevi var pielīdzināt birstei nu jau visdrīzākais esi galīgi nolietota vecai ķeskai l;idzīga birste vecis lai jau būtu kāts vienmēr būs birstēm pieprasīts maini birstes kaut trīsreiz dienā nvecai birstei tik vien kā vecs līks prauls tik atliek

pirms 2 gadiem, 2019.02.10 14:03

Kosa

Ir tàds raidîjums ,, Vecie èrmi,, labs sižets sanàktu no dažiem komentàriem.

pirms 2 gadiem, 2019.02.03 05:53

Asā hronika