Kukuļņemšanā apsūdzētā Jelgavas slimnīcas vadītāja lietu atliek vēl uz mēnesi 6

Tiesa vēl uz mēnesi atlikusi kukuļņemšanā apsūdzētā un iepriekš attaisnotā Jelgavas slimnīcas vadītāja Andra Ķipura lietu, aģentūru LETA informēja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

 

Iepriekš lietā uz vairākām nedēļām bija pasludināts pārtraukums, taču šonedēļ izskatīšana atlikta uz 18.janvāra pulksten 10 papildu dokumentu iesniegšanai. No jauna izskatot A.Ķipura lietu, iepriekš tā vairākkārt atlikta gan pēc prokurora lūguma, gan tāpēc, ka uz tiesas sēdi nebija ieradies viens no lietas dalībnieku pārstāvjiem.

 

Augstākajai tiesai (AT) atceļot spriedumu pilnīgi un nosūtot lietu jaunai iztiesāšanai, lieta atkal nonākusi Jelgavas tiesā (tagad Zemgales rajona tiesa), kur to no jauna skata tiesnese Irina Freimane. Iepriekš lietu Jelgavā iztiesāja Gunta Čepule.

 

Jau vēstīts, ka AT 2017.gada 18.jūlijā atcēla divu zemāko instanču - Jelgavas tiesas un Zemgales apgabaltiesas - attaisnojošos spriedumus. AT savā lēmumā norādīja, ka apspriedes istabas noslēpuma kā procesuāla institūta nozīme ir saistīta ar tiesnešu neatkarības principu un to pakļaušanos tikai likumam.

 

AT atzina par nepamatotu apelācijas instances tiesas atzinumu, ka atsevišķu organizatorisku jautājumu izlemšana, kas neprasa būtisku laiku un iedziļināšanos lietas faktiskajos apstākļos, nav atzīstama par tiesas apspriedes noslēpuma pārkāpumu.

 

Iepriekš tiesas atzina par nevainīgiem un attaisnoja arī lietā iesaistītos Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītāju Edmundu Kalniņu, SIA "Digiteks" valdes priekšsēdētāju Andi Gulbi un SIA "Digiteks" valdes locekli Jāni Kramenu.

 

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis saukts pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kukuļņemšanu un izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas. Jelgavas slimnīcas nodaļas vadītājs pie kriminālatbildības saukts par prettiesiska labuma pieņemšanu.

 

Abi uzņēmēji apsūdzēti par līdzdalību pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā un pārsniegšanā, kukuļdošanu, tirgošanos ar ietekmi un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

 

Šīs darbības saskaņā ar apsūdzību saistītas ar diviem iepirkumiem - 160 funkcionālo gultu un 20 ratiņkrēslu iegādi 2010.gadā un sonoskopa iegādi 2011.gadā, kuru piegādātāja bija šajos konkursos uzvarējusī SIA "Digiteks".

 

Saskaņā ar apsūdzību divi SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" pārstāvji prettiesiski pieņēma atlīdzību no diviem uzņēmuma "Digiteks" atbildīgajiem darbiniekiem kopumā 2300 latu apmērā saistībā ar medicīnas aprīkojuma iegādi slimnīcas vajadzībām.

 

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis no uzņēmējiem trīs reizes pieņēma kukuli 2000 latu apmērā, savukārt slimnīcas nodaļas vadītājs - 300 latu apmērā, iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.

 

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Mudite Jacevica

cietuma to zagli, jo atrak , jo labak

pirms 2 gadiem, 2018.12.12 11:06

""

A Zīverti???

pirms 2 gadiem, 2018.12.12 11:26

21x21

Varbūt to pašu Mudīti Jakovecs uz 'trāko cietum'-VĒL NEKAS NAV PIERĀDĪTS UN JAU TĀDS ŠĪS DĀMAS HISTĒRISKAIS BĻĀVIENS! bET VARBŪT AR VIŅU NAV KRISTĪGI PADALĪJUŠIES? TĀ KĀ LABĀK SAVALDI SAVAS ''EMOCJAS'!

pirms 2 gadiem, 2018.12.12 11:28

Smieklīgi

Šo cilvēku varētu papētīt vairāk, neviens dzīves solis nav tīrs

pirms 2 gadiem, 2018.12.13 06:08

O.Reste

Skaidra bilde - tiek gaidīts, kad šis loceklis pārcelsies uz citiem medību laukiem un tad ....
Otrs variants - šodienas tiesātāji baidās no tā, ka laiki var mainīties un tad šodienas tiesājamie tiesās šodienas tiesātājus. Tāpēc neko nenotiesā, ja nu vienīgi - par vairāku cilvēku nonāvēšanu - ar nosacītu sodu.

pirms 2 gadiem, 2018.12.13 08:10

PRIEKULIS

... un tad uz kapakmens būs iekalts, "Šeit dus apsūdzētais ..."

pirms 2 gadiem, 2018.12.13 11:00

Asā hronika