Kūlas dedzināšanas rezultātā Zemgalē deg ēkas un meži

Aizvadītajā diennaktī, no šā gada 17.aprīļa pulksten 6.30 līdz 18.aprīļa pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 36 izsaukumus, 29 uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem un vēl seši izsaukumi bija maldinājums, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.


Pulksten 15.54 Jelgavas, Dobeles un Kalnciema ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Līvbērzes pagastu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dega šķūnis. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka visticamāk , tieši kūlas dedzināšanas rezultātā bija aizdedzies šķūnis, pirts un mežs. Liesmas apdraudēja arī netālu esošo māju.


Ugunsgrēka dzēšanā tika iesaistīti visi Jelgavas daļā un Kalnciema postenī dežūrā esošie ugunsdzēsēji glābēji, kā arī daļa Dobeles daļas ugunsdzēsēju glābēju, jo liesmas strauji izplatījās un bija nepieciešami lieli cilvēku resursi, lai vienlaicīgi no liesmām varētu nosargāt māju, dzēst degošo pirti un šķūni un apturēt kūlas un meža ugunsgrēka izplatīšanos.


Lai nodrošinātu spēju reaģēt uz citiem ugunsgrēkiem Jelgavas apkārtnē, Jelgavas daļā uz dežūru no brīvdienām tika izsaukti ugunsdzēsēji glābēji. Ugunsgrēkā dega šķūnis 70 kvadrātmetru platībā, pirts siena 5 kvadrātmetru platībā, meža zemsedze 3,8 hektāru un kūla 3000 kvadrātmetru platībā. Dzēšanas darbos iesaistījās arī Valsts meža dienesta darbinieki. Ugunsdzēsēji glābēji darbus notikuma vietā pabeidza pulksten 19.50.


Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji Zemgalē dzēsa 20 kūlas un trīs meža ugunsgrēkus.

Plaši kūlas ugunsgrēki reģistrēti arī:

  • 2 hektāru platībā – Jēkabpilī Daugavsalas ielā;

  • 1 hektāra platībā – Dobeles novada Auru pagastā.

Ņemot vērā to, ka brīvdienās netiek solīti ievērojami nokrišņi, VUGD aicina iedzīvotājus nopietni pārdomāt, vai tiešām ir nepieciešams kurināt ugunskuru vai dedzināt sauso zāli. Latvijā valda liels sausums, tāpēc pat vismazākā dzirkstele var izraisīt plašus un postošus ugunsgrēkus. Ugunsdzēsēji glābēji novēl saulainas un drošas Lieldienas!


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Asā hronika