Līdz jūlijam izsludina pārtraukumu kukuļņemšanā apsūdzētā Jelgavas slimnīcas vadītāja Ķipura lietā 2

Kukuļņemšanā apsūdzētā un iepriekš attaisnotā Jelgavas slimnīcas vadītāja Andra Ķipura lietā līdz jūlijam pasludināts pārtraukums, aģentūru LETA informēja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Iztiesāšana ar pārtraukumiem notiek jau ilgstoš. Paredzēts, ka nākamā tiesas sēde notiks 8.jūlijā pulksten 14.

Jau ziņots, ka, Augstākajai tiesai (AT) atceļot spriedumu pilnīgi un nosūtot lietu jaunai iztiesāšanai, lieta atkal nonākusi Jelgavas tiesā (tagad Zemgales rajona tiesa), kur to no jauna skata tiesnese Irina Freimane. Iepriekš lietu Jelgavā iztiesāja Gunta Čepule.

AT 2017.gada 18.jūlijā atcēla divu zemāko instanču - Jelgavas tiesas un Zemgales apgabaltiesas - attaisnojošos spriedumus. AT savā lēmumā norādīja, ka apspriedes istabas noslēpuma kā procesuāla institūta nozīme ir saistīta ar tiesnešu neatkarības principu un to pakļaušanos tikai likumam.

AT atzina par nepamatotu apelācijas instances tiesas atzinumu, ka atsevišķu organizatorisku jautājumu izlemšana, kas neprasa būtisku laiku un iedziļināšanos lietas faktiskajos apstākļos, nav atzīstama par tiesas apspriedes noslēpuma pārkāpumu.

Iepriekš tiesas atzina par nevainīgiem un attaisnoja arī lietā iesaistītos Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītāju Edmundu Kalniņu, SIA "Digiteks" valdes priekšsēdētāju Andi Gulbi un SIA "Digiteks" valdes locekli Jāni Kramenu.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis saukts pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kukuļņemšanu un izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas. Jelgavas slimnīcas nodaļas vadītājs pie kriminālatbildības saukts par prettiesiska labuma pieņemšanu.

Abi uzņēmēji apsūdzēti par līdzdalību pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā un pārsniegšanā, kukuļdošanu, tirgošanos ar ietekmi un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Šīs darbības saskaņā ar apsūdzību saistītas ar diviem iepirkumiem - 160 funkcionālo gultu un 20 ratiņkrēslu iegādi 2010.gadā un sonoskopa iegādi 2011.gadā, kuru piegādātāja bija šajos konkursos uzvarējusī SIA "Digiteks".

Saskaņā ar apsūdzību divi SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" pārstāvji prettiesiski pieņēma atlīdzību no diviem uzņēmuma "Digiteks" atbildīgajiem darbiniekiem kopumā 2300 latu (1616 eiro) apmērā saistībā ar medicīnas aprīkojuma iegādi slimnīcas vajadzībām.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis no uzņēmējiem trīs reizes pieņēma kukuli 2000 latu (1406 eiro) apmērā, savukārt slimnīcas nodaļas vadītājs - 300 latu (211 eiro) apmērā, iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Dauģis

Tik karstā laikā, kad smadzenes vārās, tiesa nevar apjēgt notikumu. Tāpēc ir pārtraukums. Jūlijā arī būs karsts. Rudenī - pārāk mitrs, bet ziemā atkal aukstums un ziemas slimības.
Ja Latvijā nav tiesnešu, tad laikam ir jālaiž iekšā viesstrādnieki un tad starp viņiem kāds būs, kurš spēj apjēgt krimināllietas, kas ir pamatskolas domāšanas līmenī.
Kur tad jaunais tiesu ministrs, kas tā atļauj cūkoties? Tad laikam tik tiešām nav Latvijā tiesneša, kuru varētu nolikt pie šīs lietas lai pēc stundas būtu spriedums.

pirms gada, 2019.06.20 07:25

Morro

Laikam, ka nav.
Ja tā riktīgi, tad gan jau ka ir, bet tā virsbūve, "kriša" medniekiem ir tik ietekmīga un varena, ka kaut kādi , kaut kādas Latvijas likumi šiem medību biedriem ir pie vienas vietas, jā, jā - pie tās pašas.
Kas te ko brīnīties, ja nāsi nokārušais ģenerālais prokurors esot mednieks. Izdevumā "Astoņkājis" pirms gada vai diviem, tas bija labi aprakstīts ar visām bildēm , bet nekādas reakcijas pret izdevējiem nebija. Tas nozīmē, ka fakti atbilst patiesībai.

pirms gada, 2019.06.20 13:29

Asā hronika