Lielplatones pagastā šorīt ugunsgrēkā gājuši bojā trīs cilvēki (papildināta) 5

Ceturtdien pulksten 08.38 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma informāciju, ka Jelgavas novadā deg vienstāva dzīvojamā māja. Jau tuvojoties notikuma vietai, ugunsdzēsēji glābēji redzēja lielus dūmus, tāpēc, ierodoties izsaukuma vietā, nekavējoties devās iekšā dzīvojamā ēkā, lai to pārmeklētu. Vienā no telpām uz grīdas ugunsdzēsēji glābēji atrada trīs bojāgājušos. Turpinot pārmeklēšanas darbus, tika atrasti arī pieci bojāgājuši mājdzīvnieki, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektoreViktorija Gribuste..

Ugunsgrēkā dega divas telpas kopumā 80 m2 platībā un starpstāvu pārsegums ap skursteni 1 m2 platībā. Ēkas pārmeklēšanas un dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka telpās atradās daudz sadzīves mantu. Liesmu izplatīšanās tika ierobežota pulksten 10.55, bet dzēšanas un konstrukciju jaukšanas darbi šobrīd turpinās.

Notikuma vietā strādā Elejas posteņa, Jelgavas un Bauskas daļas ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Valsts policijas, Jelgavas novada Pašvaldības policijas, Jelgavas novada domes un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvji. Notikušā apstākļus un iemeslus skaidros Valsts policija. 

Glābēji darbu notikuma vietā pabeidza pulksten 13.24. Diemžēl, ierodoties notikuma vietā un pēc tam veicot dzēšanas darbus, ugunsdzēsēji glābēji mājoklī neredzēja dūmu detektoru.

Vakar neilgi pirms pusnakts Meiju ceļā Jelgavā piecstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī virtuvē uz plīts bija piededzis ēdiens 0,01 m2 platībā.

No rīta Stadiona ielā Jelgavā vienstāva dzīvojamā mājā dega sodrēji 1 m2 platībā. Vakarā Uzvaras ielā Dobelē divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā.

Ne tikai Zemgalē, bet visā Latvijā aizvadīta traģiska diennakts, jo aizvadītajā diennaktī Latvijā ugunsgrēkos gāja bojā pieci cilvēki. 

VUGD aicina parūpēties par sevi un saviem līdzcilvēkiem, ievērojot šādus drošības padomus:

nepārkuriniet krāsnis, regulāri iztīriet dūmvadus un nenovietojiet pie malkas plītīm viegli uzliesmojošus priekšmetus;

atcerieties, ka smēķēšana gultā ir bīstama un apdraud ne tikai jūsu, bet arī apkārtējo cilvēku dzīvību;

gatavojot ēdienu, neatstājiet to bez uzraudzības;

nelietojiet bojātas elektroierīces;

uzstādiet mājoklī dūmu detektorus.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 5

to Juris

Portālā jelgavniekiem ir vairāk par notikušo

pirms 16 dienām, 2021.02.18 12:48

Abc

Diemžēl, par dūmu detektoru, šis saimnieks, uztraucās vismazāk - bija no tiem, kas iedzer ko spēcīgāku... Lai vieglas smiltis.

pirms 15 dienām, 2021.02.18 16:08

Asā hronika