Lieta par atlaišanu no Jelgavas uzņēmuma, kas varētu būt sagrozījis grāmatvedības datus, nonākusi Augstākajā tiesā 11

Bijušās darbinieces sūdzība saistībā ar atlaišanu no Jelgavas uzņēmuma SIA "Dārzs", kas, iespējams, sagrozījis grāmatvedības datus un ziedu vietā Jelgavas domei piegādājis alkoholu, nonākusi Augstākajā tiesā (AT), noskaidroja aģentūra LETA.

Pirmajā instancē ziedu pārdevēja bija cēlusi prasību pret "Dārzu" par uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu, atjaunošanu darbā, atlīdzības piedziņu par darba piespiedu kavējuma laiku un morālā kaitējuma piedziņu. Taču viņas prasība noraidīta.

Apelācijas sūdzībā, ko skatīja Kurzemes apgabaltiesa, lūgums par atjaunošanu darbā netika uzturēts. Taču, kā skaidroja Kurzemes apgabaltiesas konsultante Aiga Laugale, arī apelācijas instance sievietes prasību noraidījusi.

Arī apgabaltiesas spriedums ir pārsūdzēts un tas nav stājies spēkā. Pašlaik civillieta atrodas AT Senātā. AT preses sekretāre Baiba Kataja skaidroja, ka Senātā nolemts ierosināt kasācijas tiesvedību un nodot lietu izskatīšanai rakstveida procesā. Taču lietas izskatīšanas datums vēl nav noteikts.

Savukārt Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece aģentūrai LETA apstiprināja, ka likumsargu lietvedībā joprojām ir kriminālprocess pret pašu uzņēmumu.

Latvijas Radio iepriekš ziņoja, ka sieviete no darba atlaista par trauksmes celšanu par aizdomīgiem Jelgavas domes tēriņiem uzņēmuma veikalā, lai gan oficiāli darbs viņai uzteikts štatu samazināšanas dēļ.

Tāpat Latvijas Radio iepriekš vēstīja, ka VP sākusi kriminālprocesu pret kādu Jelgavas veikalu par grāmatvedības datu grozīšanu, un šajā procesā vēl nozīmīgāka loma varētu būt Jelgavas domei, kas, iespējams, gadiem ir sagrozījusi arī savu grāmatvedību, lielus līdzekļus tērējot nevis ziedu iegādei, kā norādīts atskaitēs, bet gan dārgam alkoholam domes vadības privātām vajadzībām.

Uzraugošo iestāžu uzmanību Jelgavas domes tēriņiem vērsusi "Dārza" veikala pārdevēja, kam alkohols pavadzīmēs bija jānoformē kā puķes. Sākotnēji pārdevēja esot piecietusi to, ka alkohols pavadzīmēs ir jāieraksta kā orhidejas vai ziedu pušķi. Taču tad domes cilvēki likuši sarakstā piefiksēt reizes, kad alkohola pudeles ņem privātām vajadzībām, par kurām mēneša beigās maksā dome, pret ko pārdevēja iebilda.

Veikala darbiniece atlaista it kā štatu samazināšanas dēļ, ziņoja radio. Pārdevējas pašreizējais juridiskais pārstāvis, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības jurists Kaspars Rācenājs stāstīja, ka sākumā sākušās dažādas represijas pret darbinieci, pēc tam pārdevēja no veikala pilsētas centrā aizrotēta strādāt uz dārzniecību Jelgavas nomalē, bet vēlāk atlaista pavisam. Tagad darbiniece par savu atlaišanu tiesājas.

Uzņēmuma "Dārzs" līdzīpašniece Anita Keiša pārdevējas atlaišanu apstiprināja, bet noliedza iepriekš aprakstīto krāpšanos. Jelgavas pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne atzina, ka uz puķu veikalu iet bieži, taču kā pilnīgi nepareizu apgalvojumu izpilddirektore raksturoja Latvijas Radio piebildi, ka starp domes pasūtītajiem ziediem bieži slēpies arī alkohols. "Tur neslēpjas alkoholiskie dzērieni. Dažreiz mēs saviem simtgadniekiem dāvinām konfekšu grozus, kur lūdzam iesaiņot arī balzamu, uzskatot, ka tas ir kā dzīvības eliksīrs zāļu vietā," paudusi Škutāne, kategoriski noliedzot, ka domes darbinieki dzērienus ņemtu arī savām vajadzībām.

VP apstiprināja, ka ir sākts kriminālprocess par grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu, taču plašākus komentārus nesniedza.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Gunārs

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS), kā arī LBAS jurists Kaspars Rācenājs ir pelnījuši uzslavas. Tas ir ne vienīgā tiesa, kurā arodbiedrības aktīvi cīnās par saviem biedriem, kurus nepamatoti atlaiž no darba un papildus sāk draudēt un citādi spīdzināt.
Nesen viens Jelgavas pašvaldības policijas policists uzslavēja Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrību, kura aktīvi aizstāv savus arodbiedrības biedrus. Tas nozīmē, ka strādājošiem vajag aktīvāk iesaistīties arodbiedrībās.

pirms gada, 2019.09.30 13:59

Bingo

"strādājošiem vajag aktīvāk iesaistīties arodbiedrībās." tūkstošreiz šis.
Viens no iemesliem kāpēc skandināvu valstīs ir tik augsts dzīveslīmenis un pārticība parastajiem strādājošajiem ir spēcīgās arodbiedrības un iedzīvotāju aktīvā iesasite tajās. Pie pašreizējā katastrofālā strādnieku trūkuma Latvijā ir īstais laiks kad darbiniekiem ir beidzot jāsāk cinīties par elementāram tiesībām.

pirms gada, 2019.10.02 10:15

jegavnieks

dome pieradusi ka padomju laikos stradat!skutane un daudzi citi ir no padomju laikiem stradajosi!saubos vai pardeveja uzvares!

pirms gada, 2019.09.30 16:43

Darbinieks

Turu īkšķus par pārdevēju!
Lielākā daļa uzņēmēji tā dara, lai cilvēkam kas strādā, nekavē darbu un cenšās izdarīt pēc sirdsapziņas savu darbu. Šodien nevienā darbā nav motivācija un izaugsmes iespējas. Patīkamu dienu visiem!

pirms gada, 2019.10.01 07:51

Liene

Apkaunojoši Jelgavas domei un vispār nožēlojami, ka vēljoprojam mēs tā dzīvojam, man nav ne mazāko šaubu par to, kurs melo un kurš nē!
Pati esmu ar to saskārusies, lai pārdevējai izdodas, malacis, ir jābeidz klusēšana un visatļautības atļaušana ierēdņiem!!!

pirms gada, 2019.10.01 11:01

auzu motors

paprasiet Auzai- vai bija limits kafijai un cepumiem............................

pirms gada, 2019.10.02 14:40

100. jubileja

škutāne droši, ka strādās līdz savai 100 gadu jubilejai un tad liks sev priekšā konfekšu grozu ar iesaiņotu BALZĀMIŅU kā dzīvības eliksīru zāļu vietā.Būs skaisti!!!

pirms gada, 2019.10.03 16:07

pensionārs

Labi būtu,ja par visu šo runātu kāds ,kas redzējis dokumentus un pārzinātu no A-Z,lai būtu zināms cik taisnība un cik pārdevējas fantāzijas.Tas ,ka Rācenājs aicina paplašināt arodbiedrības biedru rindas ir ietei-cami.Lai visiem veicas un taisnība pieliek punktu.

pirms gada, 2019.10.03 21:22

Gaļina

Veikalā Dārzs zem letes bija rūtiņu kladītes katrai pašvaldības iestādei. Atnāc, paprasi, paksties un mēneša beigās pavadzīme par summu X.

pirms gada, 2019.10.04 20:39

Rāvu rāvis

Ir jāizveido Starpplanētu tiesa, lai būtu kur izskatīt šādas svarīgas un nozīmīgas lietas. Kur palikusi slimnīcas galvenā locekļa tiesu nebeidzamā lieta? Varbūt jau ir tāda kosmosa tiesa, kura nepublicē savas lietas, un tāpēc mēs nezinām, kas ir noticis.

pirms gada, 2019.10.12 14:35

Asā hronika