Lietā pret bijušo Jelgavas poliklīnikas vadītāju par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu atkārtoti aicinās liecinieku 5

Turpinot iztiesāt krimināllietu, kurā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu apsūdzēta bijusī Jelgavas poliklīnikas vadītāja Anna Zīverte, Zemgales rajona tiesa uz nākamo tiesas sēdi atkārtoti aicinās kādu liecinieku, informēja tiesā.

 

Šodien tiesā notikusi papildu liecinieku iztaujāšana, taču iztiesāšana atlikta līdz 13.marta pulksten 10. Tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone skaidroja, kas tas bija nepieciešams, lai atkārtoti uzaicinātu liecinieku.

 

Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurora Pāvela Sondora nolasītā apsūdzība Zīvertei pamatā balstīta iepriekš Valsts kontroles (VK) konstatētajās nepilnībās, kas atklājās SIA "Jelgavas poliklīnika" revīzijas laikā.

 

Apsūdzība uzskata, ka līdz ar dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu ir notikusi pašvaldības kapitālsabiedrības līdzekļu izšķērdēšana lielos apmēros un radītie zaudējumi aprēķināti 21 974 eiro apmērā. A.Zīverte atzina, ka apsūdzības saturs viņai ir saprotams, bet viņa savu vainu noliedza.


Zemgales tiesas apgabala prokurors, nododot lietu tiesai, norādīja, ka apsūdzētā persona izdarīja tādus noziegumus, par kuriem bargākais sods atbilstoši likumam var būt brīvības atņemšana līdz 15 gadiem. Prokurors lietā pieteicis nodarītā kaitējuma kompensāciju valsts interesēs 21 973 eiro apmērā.


Iepriekš prokuratūra paziņojumā presei norādīja, ka pēc VK veiktās revīzijas materiāliem "Jelgavas poliklīnikā" par laiku no 2011.gada 1.janvāra līdz 2012.gada 31.decembrim sāktajā kriminālprocesā prokurors pie kriminālatbildības saucis kādu "Jelgavas poliklīnikas" valsts amatpersonu par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, piemērojot drošības līdzekli - noteiktas nodarbošanās aizliegumu.

Pati A. Zīverte 2015.gada februāra sākumā iesniegusi atlūgumu veselības stāvokļa dēļ.

 

Foto: pixabay.com

 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

ZUMENTS

Pareizi cilvēki saka un raksta, ka, lai tiesu vilktu līdz bezgalībai un beigās - lai tā aizietu uz čiks un pļurkš, nevajag lieciniekus meklēt un aicināt, jo vienkāršāk procesa dalībniekiem ir slimot, sākot ar tiesājamiem, to aizstāvjiem, lieciniekiem, pat pierunātiem cietušajiem, prokuroriem un beidzot ar tiesnešiem. Jāsaka, ka tiesneši slimo reti, bet ir dzirdēts un lasīts par to. Tas gan laikam notiek galējās nepieciešamības gadījumā, kad citādi tiesu vairs nekādi nevar atlikt vai pārcelt.

pirms 2 gadiem, 2019.01.31 09:09

maiznieks

vo vellos kādi liecinieki kurš ta liecinās ieraugot tādu veseri tu parasts cilvēks zini kam tas tur novietots nepatiks kā tu noliecini un ka ievilks ar to starp ausīm un gatavs-profesionala darba trauma

pirms 2 gadiem, 2019.01.31 14:47

Dezoksiribonukleīnskābe

Dīvaina tā lieta. Jau otro vai trešo reizi sēde tiek atcelta pēc apsūdzības uzturētāja prasības. Ko tas nozīmē? Liela brēka bez iemesla?

pirms 2 gadiem, 2019.02.02 17:36

Veco laiku jurists

Tas nozīmē to, ka tāds apsūdzības uzturētājs jau nākošajā naktī būtu jāpaņem ciet. Ja viņu pēc pāris dienām, strīpainās drēbēs, parādītu TV, kur žurnālists pajautātu kādam varas pārstāvim par to, kāpēc šis cilvēks tādās drēbēs te atrodas, un, ja varas pārstāvis atbildētu, ka šis cilvēks bija ieņēmis tādu amatu, kuru nespēj pavilkt, un tāpēc viņš tādā izskatā te atrodas, tad uz kādu brīdi tā tiesu muļļāšana būtu apturēta.

pirms 2 gadiem, 2019.02.03 10:24

ps.> Veco laiku juristam

Ko tu te muldi?

pirms 2 gadiem, 2019.02.07 05:04

Asā hronika