Lietā pret bijušo Jelgavas poliklīnikas vadītāju par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu atkārtoti aicinās liecinieku 8

Turpinot iztiesāt krimināllietu, kurā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu apsūdzēta bijusī Jelgavas poliklīnikas vadītāja Anna Zīverte, Zemgales rajona tiesa uz šodienas tiesas sēdi atkārtoti aicinās kādu liecinieku, informēja tiesā.

 

Iepriekš tiesā notikusi papildu liecinieku iztaujāšana, taču iztiesāšana atlikta līdz šodienas pulksten 10. Tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone aģentūrai LETA skaidroja, kas tas bija nepieciešams, lai atkārtoti uzaicinātu liecinieku.

 

Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurora Pāvela Sondora nolasītā apsūdzība Zīvertei pamatā balstīta iepriekš Valsts kontroles (VK) konstatētajās nepilnībās, kas atklājās SIA "Jelgavas poliklīnika" revīzijas laikā.

 

Apsūdzība uzskata, ka līdz ar dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu ir notikusi pašvaldības kapitālsabiedrības līdzekļu izšķērdēšana lielos apmēros un radītie zaudējumi aprēķināti 21 974 eiro apmērā.

 

A.Zīverte atzina, ka apsūdzības saturs viņai ir saprotams, bet viņa savu vainu noliedza.

Zemgales tiesas apgabala prokurors, nododot lietu tiesai, norādīja, ka apsūdzētā persona izdarīja tādus noziegumus, par kuriem bargākais sods atbilstoši likumam var būt brīvības atņemšana līdz 15 gadiem. Prokurors lietā pieteicis nodarītā kaitējuma kompensāciju valsts interesēs 21 973 eiro apmērā.


Iepriekš prokuratūra paziņojumā presei norādīja, ka pēc VK veiktās revīzijas materiāliem "Jelgavas poliklīnikā" par laiku no 2011.gada 1.janvāra līdz 2012.gada 31.decembrim sāktajā kriminālprocesā prokurors pie kriminālatbildības saucis kādu "Jelgavas poliklīnikas" valsts amatpersonu par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, piemērojot drošības līdzekli - noteiktas nodarbošanās aizliegumu.

 

A.Zīverte 2015.gada februāra sākumā iesniegusi atlūgumu veselības stāvokļa dēļ.


Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 8

jonas

Pārbaudītu Jelgavas domes darbības!!ZZS valdībā netika,Brigmanis Rāviņa balsts Saeimā netika!!Varbūt būtu vērts izķidāt Jelgavas Domes darbu!!!Jau vien tas,ka palielināja deputātu/par neko nedarīšanu//algas pirms balsojuma par 2.pamatskolas likvidēšanu un domnieku algu palielināšanu tieši pirms pašvaldību vēlēšanām,par 6 %,kas priekšlaicīgi jau noteica par ZZS iekļūšanu Jelgavas domē!!!

pirms 2 gadiem, 2019.03.13 11:56

sunc

Izmisis kauriks

pirms 2 gadiem, 2019.03.13 18:16

Sudrabu Edžus

Cirkus klaunam vēl ir vajadzīgi liecinieki.

pirms 2 gadiem, 2019.03.13 11:57

Zigfrīds

Jaunais tiesu ministrs par pusi no miljona eiro saukšot palīgā kādu ārzemnieku no rietumiem, lai tas atrastu vainu, kāpēc te ir tāda tiesu sistēmas nejēdzība.
Ne rietumos jāmeklē palīgs, bet austrumos, tepat Baltkrievijā, kuru vada īsts Prezidents, kurš neļauj kakāt uz galvas ne sev, ne valstij, ne valstī dzīvojošajiem normālajiem cilvēkiem. Pirms gadiem Baltkrievijā spridzināja metro. Gada laikā atrada vainīgos, notiesāja un nošāva. Vai vēl kaut kas var būt sakārtotāks? Sen laiks arestēt tos tiesnešus Latvijā, kuri amatvietas aizpilda , bet nespēj ne satiesāt, ne notiesāt. Laiks ielikt amatos tādus, kas to spēj un tad tas bardaks tiesās beigsies. Jelgavā - vispirms.

pirms 2 gadiem, 2019.03.13 18:18

Veto

Lieta tiek vilkta garumā,kādi vēl liecinieki.

pirms 2 gadiem, 2019.03.14 19:38

Asā hronika