Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lietā pret Dobeles novada deputātu Eihmani saistībā ar pusaudža nāvi Auru pagastā septembrī turpinās pierādījumu pārbaudi 3

Zemgales rajona tiesa septembrī ar pierādījumu pārbaudi turpinās skatīt krimināllietu, kurā Dobeles novada domes deputāts Viktors Eihmanis (ZZS) apsūdzēts saistībā ar kāda 17 gadus veca pusaudža nāvi Auru pagastā, noskaidroja aģentūra LETA.

Tiesas priekšsēdētājas vietniece Iveta Salaka skaidroja, ka šonedēļ lieta skatīta, tiesas izmeklēšanā uzklausot uz tiesas sēdi aicināto liecinieku liecības. Tiesas sēde atlikta uz septembri, turpinot pierādījumu pārbaudi tiesas izmeklēšanā.

Tiesas sēde nozīmēta uz 30.septembra pulksten 10.

Lietu tiesa Jelgavā skata slēgtās sēdēs.

Lietā apsūdzēts 1949.gadā dzimušais Viktors Eihmanis un viņa dēls Ervīns Eihmanis. Viktoram celta apsūdzība par to, ka viņš pārkāpa darba aizsardzību reglamentējošo normatīvo aktu prasības, būdams uzņēmējsabiedrības vadītājs, kas atbildīgs par šo noteikumu ievērošanu, kā rezultātā iestājās cilvēka nāve. Savukārt Ervīns saskaņā ar apsūdzību pārkāpa darba aizsardzību reglamentējošo normatīvo aktu prasības, būdams uzņēmējsabiedrības vadītājs, kas atbildīgs par šo noteikumu ievērošanu un tas izraisīja miesas bojājumus ar veselības traucējumu.

Saskaņā ar Krimināllikumu Viktoram Eihmanim draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, piespiedu darbs, vai naudas sods.

Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska neminot personu vārdus aģentūru LETA informēja, ka saskaņā ar apsūdzību divu Dobeles novada zemnieku saimniecību īpašnieki noslēdza darba līgumus ar diviem strādniekiem, no kuriem viens bija nepilngadīgs.

Taču zemnieku saimniecību īpašnieki savus darbiniekus nebija pietiekami informējuši par drošu darbu veikšanu.

2018.gada 10.jūlijā pēc kaltes sakopšanas darbiem viens no darbiniekiem pieaicināja nepilngadīgo palīgstrādnieku palīdzēt kaustiskā soda šķīduma pagatavošanā, kaut gan viņš bija pusaudzis.

Pieaugušais darbinieks paņēma tukšu mucu un nesa uz ķīmisko vielu noliktavas pusi, kur lika nepilngadīgajam nest ūdeni. Kad mucā bija salieti pieci spaiņi karstā ūdens, abi no ķīmisko vielu noliktavas iznesa 25 kilogramus smagu kaustiskās sodas granulu maisu. Brīdī, kad viņi bēra ķīmiskās vielas mucā, pēkšņi notika izvirdums, kā rezultātā viss maisījums izšļācās uz abu drēbēm un ķermeņiem.

Nekādus individuālās aizsardzības līdzekļus viņi nelietoja. Nepilngadīgais mira slimnīcā pēc septiņām dienām, jo bija guvis 52% ķermeņa apdegumus.

"Saskaņā ar noteikumiem par darbiem, kuros aizliegts nodarbināt pusaudžus, un izņēmumi, kad nodarbināšana šajos darbos ir atļauta saistībā ar pusaudža profesionālo apmācību pusaudžus aizliegts nodarbināt darbos, kuros viņi ir tieši pakļauti ķīmiskam riska faktoram. Pusaudzis nebija iepazīstināts, kas tā par vielu un kādas ir šīs vielas īpašības, kā arī nezināja, ka ir jāiepazīstas ar Datu drošības lapām, kas ir izstrādātas darbam ar ķīmiskajām vielām," norādīja prokuratūrā.

Abu zemnieku saimniecību īpašnieki pieļāva vēl virkni dažādu darba aizsardzību reglamentējošo normatīvo aktu prasību pārkāpšanu.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Viktoram Eihmanim pieder zemnieku saimniecība "Zītari" Auru pagastā. Tāpat viņš ir kooperatīva "Auru grauds" direktors. Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā iesniegtā amatpersonas deklarācija liecina, ka algā "Auru grauds" 2018.gadā viņš saņēmis 5400 eiro, bet dividendēs no "Zītariem" 78 000 eiro. Savukārt par darbu Dobeles novada pašvaldībā Eihmanis saņēmis 6984 eiro.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Ervīnam Eihmanim pieder zemnieku saimniecība "Arāji" Auru pagastā.

LETA arhīvs liecina, ka 2018.gadā notikušais Auru pagastā pēdējos gados nav vienīgā traģēdija lauksaimniecībā Dobeles novadā. 2016.gada 22.jūlijā Jaunbērzes pagastā kādā citā zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūda indīgi izgarojumi, kā rezultātā gāja bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie tika nogādāti slimnīcā. Negadījums notika kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ. 2018.gada nogalē pirmās instances tiesa zemnieku saimniecības īpašniekam par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, ja tas izraisījis cilvēka nāvi vai smagus miesas bojājumus vairākiem cilvēkiem piesprieda nosacītu sodu.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 3

D.Naroga

Ko tad šis tādu strādājis pašvaldībā, kur saņēmis šos daudzos tūkstošus. Cik var saprast, tad ne par ko. Krimināllikumā panta par izlaupīšanu nav un tad sanāk, ka saņēmis likumīgi. Krievu laikā, kad nebijām brīvi, protams, par šādas summas. saņemšanu ne par ko, jau uzreiz būtu arestēts un pēc 3 mēnešiem iesēdināts. Ja ne pēc 3, tad pēc 6 pilnīgi droši. Auriem tādas naudas nav, ar ko tā mētāties, un tas nozīmē, ka saņēmis no tās, ko ieskaita no izlīdzināšanas fonda, no rīdzinieku nodokļos savāktās.

pirms 21 dienām, 2020.07.16 20:54

rīkste

Algā ""Auru grauds"" nopelnījis, jo tur ir direktors. No sev piederošās saimniecības saņēmis. Arī normāli. Kādas varētu tur būt pretenzijas. Bet ko tad tādu strādājis, kādus kalnus gāzis pašvaldībā par tādu saņemto naudu? Vai tik nav par ....... , jo amats nav minēts. Varbūt arī kaut kādu amata vietu aizpilda, jo pašvaldībās tādu ir bez savas jēgas, kad amata aizpildītāji tā nemaz īsti nezina, kas viņi ir un kas būtu jādara pirms tūkstošu algas saņemšanas un lielākās daļas atdošanas tiem, kas iecēluši šajos nezināmajos un arī nevajadzīgajos amatos, nu vismaz par locekli jebkurā vietā, ja nevar izdomāt amatu.

pirms 20 dienām, 2020.07.17 19:08

Hvostikova

Velk laiku, jo naudas gana un tad iestāsies noilgums, skumji ka nauda valda pār visu, līdzjūtība ģimenei????

pirms 19 dienām, 2020.07.18 17:00

Asā hronika