Lietā pret draudzes locekļiem saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās plāno pratināt lieciniekus 12

Zemgales rajona tiesai Jelgavā izskatot krimināllietu, kurā saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās apsūdzēti vairāki Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi, tai skaitā mirušās sievietes vīrs un tēvs, kā arī draudzes garīgā līdera sieva, šodien plānots pratināt lieciniekus, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Iepriekš lieta atlikta uz šodienas pulksten 10, lai uzaicinātu lieciniekus. Lietu skata tiesnese Iveta Kniploka.

Laikraksts "Latvijas Avīze" iepriekš ziņoja, ka 21 gadus vecajai sievietei 14.maijā sākās dzemdības. Viņas 25 gadus vecais vīrs Renārs, 51 gadus vecais tēvs Valdis Simsons un 40 gadus vecā reliģiskās draudzes garīgā līdera sieva Solvita Dāvida nolēmuši dzemdības pieņemt paši, lai arī nevienam no viņiem nav medicīniskas izglītības. 

Dzemdību rezultātā bērns piedzimis nosmacis, bet māte vēlāk nomirusi no vissmagākās grūtniecības toksikozes formas - eklampsijas. Dzemdību laikā sievietei vīrieši turējuši sievietei kājas, mutē viņai likta karote, bet nākamajā dienā sievietei dots vien padzerties ūdeni, atsaucoties uz prokurores Zinaīdas Egles apsūdzību vēstīja laikraksts.

Lietā minētās trīs personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 137. un 141.panta 2.daļas jeb par neatļautu ārstniecību un atstāšanu bez palīdzības, par ko draud cietumsods līdz astoņiem gadiem.

"Latvijas Avīzei" zināms, ka mirušās sievietes vīrs un tēvs atrodas pirmstiesas apcietinājumā un uz tiesu tika konvojēti, bet Dāvida ir uz brīvām kājām. Apsūdzētā sieviete savu vainu neatzina, vīrieši atzina daļēji - klāt esot bijuši, darbības veikuši, bet neatļauta ārstniecība neesot bijusi.

Šajā tiesas procesā cietušo personu nav un neviens nekādu kompensāciju nepieprasa. Sēdes noliktas vairākus mēnešus uz priekšu, plānots nopratināt daudzus lieciniekus, tajā skaitā arī Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes garīgo līderi, apsūdzētās sievietes vīru Jāni Dāvidu.

Kā vēstīja "Latvijas Avīze", spriežot pēc avotu stāstītā un atsevišķām publikācijām, Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi tiek aicināti uz aklu paklausību draudzes līderim, norobežošanos no laicīgās dzīves, mantas neieredzēšanu, atteikšanos no grāmatām, piemiņas lietām, relikvijām, žurnāliem, interneta ziņām, video, kavēšanās atmiņās, attiecību uzturēšanas ar cilvēkiem ārpus draudzes. Slikti esot arī izmantot pasaules gudrības.

Pirmā evaņģēliskā Jēzus draudze ir Latvijā oficiāli reģistrēta. Pēc 2018.gada draudzes pārskata secināms, ka tajā ir 132 pilngadīgi un 45 nepilngadīgi locekļi. Nekādi "negatīvi signāli" oficiālajās valsts iestādēs neesot saņemti. Draudzei nav mācītāja, bet ir svētais gans - garīgais līderis.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Resnais

Savulaik vienā digitālajā krimināllietā arī nebija cietušā tāpēc tiesa nebija un miljoni pazuda bez pēdām.

pirms gada, 2019.12.19 22:48

Simsons

Paldies Visiem par atbalstu Ar dieva Gribu esam uz brivam kajam

pirms gada, 2019.12.20 09:41

Tas pats Jānis

Nesapriecājieties par agru! Atsēdēt nāksies tā kā tā.

pirms gada, 2019.12.20 10:43

Pekausis

Tā nav Dieva griba, tā lemj tiesnesis, izvērtējot faktus.

Ceru, ka nekad mūžā vairs nepaļausities uz visādiem draudzes noteikumiem/vadlīnijām un vadītājiem, ja uz spēles būs kāda veselība vai dzīvība.

pirms gada, 2019.12.20 12:01

Tironis

Skumji, ka mirušās sievietes intereses un citu nākotnē iespējamo šādu "svēto ganu" potenciālo upuru intereses tiesu neuztrauc, apsūdzētie jau ir uz brīvām kājām. Aklajai tiesai jau iestāstīts, ka nelikumīga ārstniecība nav bijusi, dzemdību pieņemšana redz' neesot ārstniecības process.

pirms gada, 2019.12.20 09:47

Sodīt

Ar dieva gribi, jūs tiksiet sodīti.
Visus aiz restēm.

pirms gada, 2019.12.20 10:31

Simsonam

Dievs ir jāraksta ar lielo burtu.Tu vēl neesi sapratis,ko esi izdarījis.

pirms gada, 2019.12.20 11:08

Top

A kapec tadi mesli pie arstiem neiet, a advokatu izmanto ?

pirms gada, 2019.12.20 16:31

:)

Ārsti viņiem jau vairs palīdzēt nevar pie šādas diagnozes...Ja cilvēks idiots, tas uz mūžu...

pirms gada, 2019.12.20 17:59

Aha

Man šķiet,ka šis ,kas raksta komentārus nav tas Simsons.Jebkurā gadījumā šo ,,sērgu,,uzsāka resnā cūka.Resnajai zaķapastalai būs jāsēž.Kad aurodams staigāja pa savu sektu tab nekas,bet kad jāatbild žurnālistiem tad pipuks pat muti nevar atvērt.

pirms gada, 2019.12.21 14:02

Asā hronika