Lietu pret bijušo Jelgavas poliklīnikas vadītāju Annu Zīverti par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu tiesa turpinās skatīt janvārī 7

Zemgales rajona tiesa aizstāvja prombūtnes dēļ nevarēja skatīt krimināllietu, kurā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu apsūdzēta bijusī Jelgavas poliklīnikas vadītāja Anna Zīverte, aģentūru LETA informēja tiesā.

 

Tiesā bija plānota papildu liecinieku iztaujāšana, taču aizstāvja prombūtnes dēļ tiesas sēde atlikta uz 30.janvāra pulksten 10, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

 

Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurora Pāvela Sondora nolasītā apsūdzība A. Zīvertei pamatā balstīta iepriekš Valsts kontroles (VK) konstatētajās nepilnībās, kas atklājās SIA "Jelgavas poliklīnika" revīzijas laikā.

 

Apsūdzība uzskata, ka līdz ar dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu ir notikusi pašvaldības kapitālsabiedrības līdzekļu izšķērdēšana lielos apmēros un radītie zaudējumi aprēķināti 21 974 eiro apmērā.

 

A. Zīverte atzina, ka apsūdzības saturs viņai ir saprotams, bet savu vainu viņa noliedza.

Zemgales tiesas apgabala prokurors, nododot lietu tiesai, norādīja, ka apsūdzētā persona izdarīja tādus noziegumus, par kuriem bargākais sods atbilstoši likumam var būt brīvības atņemšana līdz 15 gadiem. Prokurors lietā pieteicis nodarītā kaitējuma kompensāciju valsts interesēs 21 973 eiro apmērā.

 

Iepriekš prokuratūra paziņojumā presei norādīja, ka pēc VK veiktās revīzijas materiāliem "Jelgavas poliklīnikā" par laiku no 2011.gada 1.janvāra līdz 2012.gada 31.decembrim sāktajā kriminālprocesā prokurors pie kriminālatbildības saucis kādu "Jelgavas poliklīnikas" valsts amatpersonu par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, piemērojot drošības līdzekli - noteiktas nodarbošanās aizliegumu.

 

A. Zīverte  2015.gada februāra sākumā iesniegusi atlūgumu veselības stāvokļa dēļ.

 

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Sarma

Klasiskais paraugs,kā Latvijā tiesvedība tiek vilkta garumā.

pirms 2 gadiem, 2018.12.21 17:01

L.

cietums skaistas dzives damitei bus ista vieta pardomam...

pirms 2 gadiem, 2018.12.21 18:25

nezi.

ko vajat visu laiku nevainigu cilveku visur zog tag naudas netikai vina nava viena nava godigi ka jus tur viena apmelo cilveku lai vinu soda kura apmelo pasu neviss annu vina laba dattere ira mums .

pirms 2 gadiem, 2018.12.22 21:31

Derbents

Vai tad Latvijā nav kāda vai kādu sakarīgu juristu, kuri ir beiguši LVU vai LU Juridisko fakultāti, ko iecelt par tiesnešiem? Ārkārtīgi skaidri redzams, ka Jelgavas tiesneši, kuri visticamāk jurista diplomus ir iegādājušies kādā no pašlaik Latvijā esošajām neskaitāmajām krūmu universitātēm nespēj neko ne satiesāt, ne arī pietiesāt.

pirms 2 gadiem, 2018.12.23 19:30

Olala

Un ko Tu esi pabeidzis, 6 klases un Dīvānu ekspertu kursus? Komatus izlikt nemāki, salikti sakārtoti teikumi sagādā problēmas? Marš uz skolu atpakaļ!

pirms 2 gadiem, 2018.12.25 13:31

priekš to Olala

Jā, ievēroju, ka vienā vietā nav komata, bet neko jau vairs nevar mainīt, ja teksts ir izdrukāts.
Olala, redzams, ka Tu esi pāris klases, varbūt pat 3-4 klases, esi absolvējis kādā palīgskolā, ko tautā dēvē par lauku universitātēm,- lai gan komata iztrūkumu, ko esi no teksta vien pamanījis, liek domāt, ka varbūt pats arī diplomu esi iegādājies kādā no kārklu fakultātēm pieminētajās krūmu universitātēm. Man gan šķiet tas, ka krūmu universitātēs nemaz nemāca par komatu nepieciešamību.
Skaidrāks par skaidru ir tas, ka Derbenta komentāra jēgu Tava divpirkstu platā pierīte nespēg izprast.

pirms 2 gadiem, 2018.12.26 13:49

Asā hronika