Maijā VUGD Zemgalē pārbaudīs ugunsdrošību daudzdzīvokļu mājās 7

Maijā  Zemgalē daudzdzīvokļu dzīvojamo māju koplietošanas telpās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm veiks ugunsdrošības pārbaudes, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

„Ugunsdrošību dzīvojamā sektorā veido ne tikai tas, kā katra atsevišķa dzīvokļa iemītnieki rūpējas par ugunsdrošību – uzstāda dūmu detektorus, ievēro piesardzību, lietojot atklātu liesmu utt., bet arī no tā, cik lielā mērā koplietošanas telpās tiek ievērotas ugunsdrošības prasības. Ja koplietošanas telpās izceļas ugunsgrēks, tas apdraud visus mājas iedzīvotājus, jo piedūmojuma dēļ iedzīvotāji var tikt iesprostoti savos mājokļos un tad palīdzēt izglābties var tikai ugunsdzēsēji glābēji,” skaidro VUGD Zemgales reģiona brigādes komandiera vietnieks kapteinis Raimonds Kudlis.  

Ugunsdrošības pārbaudes izlases kārtā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju koplietošanas telpās tiek veiktas katru gadu. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka visbiežāk daudzdzīvokļu dzīvojamo māju koplietošanas telpu evakuācijas ceļos tiek izvietoti dažādi priekšmeti – bērnu ratiņi, mēbeles, puķupodi, netiek noslēgti bēniņi, pagrabtelpas un tehniskās telpas, nav izstrādāta ugunsdrošības instrukcija un veikta iedzīvotāju instruktāža, nav veikti elektroinstalāciju pretestības mērījumi u.c. pārkāpumi.

Lai palīdzētu namu apsaimniekotājiem un māju vecākiem apzināt tās ugunsdrošības prasības, kas ir jāievēro daudzdzīvokļu dzīvojamo māju koplietošanas telpās, aprīlī vairākos Zemgales novados VUGD amatpersonas organizēja seminārus par ugunsdrošības prasībām daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās. Šādi semināri norisinājās Jaunjelgavā, Neretā, Pļaviņās, Bauskā, Aucē, Aknīstē un citur. Semināri plānoti arī maijā un septembrī.

Pirms pārbaudes uzsākšanas VUGD amatpersonas iesniegs lēmumu par neplānotās pārbaudes uzsākšanu, nosauks savu vārdu uzvārdu un uzrādīs dienesta apliecību. Pēc pārbaudes noslēguma amatpersona informēs par ugunsdrošību atbildīgo personu daudzdzīvokļu ēkas koplietošanas telpās par ugunsdrošības pārbaudes rezultātiem.

Ja tiks konstatēti ugunsdrošības prasību pārkāpumi, kas nerada tiešus ugunsgrēka izcelšanās draudus, tad VUGD Zemgales reģiona brigādes amatpersona sastādīs pārbaudes aktu, kurā tiks norādīti konstatētie pārkāpumi un termiņi to novēršanai. Savukārt, ja pārbaudē tiks konstatēti nopietni ugunsdrošības prasību pārkāpumi, kas rada tiešus ugunsgrēka izcelšanās draudus, tad amatpersona var arī uzsākt administratīvo lietvedību.

Ugunsdrošības pārbaudes dzīvojamā sektorā notiek visā Latvijā, tikai atšķirīgos laikos, atbilstoši katras VUGD teritoriālās struktūrvienības izstrādātajam darba plānam. Zemgalē šādas pārbaudes atkārtoti izlases kārtā tiks veiktas šī gada oktobrī. Papildus visa gada laikā VUGD veic ugunsdrošības pārbaudes dzīvojamā sektorā, ja tiek saņemts iedzīvotāju iesniegums.

Foto: VUGD

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Aivars

Lai paskatās P.Lejina ielā 5,kur Aberts uztaisijis krāmu noliktavu,velkot no lielā atkritumu kjnteinera,kurš stāv blakus mājai,mājas vecākajai pofig,nedod dievs ja izceltos tur ugunsgrēks

pirms gada, 2019.05.13 08:42

Ilgonis

Blin,tai resnajai Vaļkai nepielec par uguns drošību,cik viņai var teikt par to.

pirms gada, 2019.05.13 08:46

Aleksandra

Viņai arī nepielec par piekrāmētajiem veļas žāvētavām

pirms gada, 2019.05.13 08:49

Švimpāzijs

Tak piecietiet nelielas neērtības un nosviliniet tos sūdus. Pēc tam vaņka aberts dabūs šokolādes cehā.

pirms gada, 2019.05.15 13:07

Imants

Ko var runāt par daudzdzīvokļu mājas drošību, kad pats nevari ieiet normāli no ielas kāpņu durvīs, jo tās aizsprostoja kāds autovadītājs ar savu auto, kuram slinkums paiet liekus 5m. Tā kā inspektori vispirms ņemiet līdzi kādu, kas var sarakstīt auto protokolus.Tur būs brangāks loms...

pirms gada, 2019.05.13 15:49

Jelgavniece

Mums bēniņi ir labi noslēgti, iedzīvotāji tur nu nekādi netiek, tāpēc NĪPam ir lieliska iespēja tur salikt savus atkritumus, piemēram, no jumta u.c. remontdarbiem esošos pārpalikumus, turpat strādnieki, kas veica mājas remontdarbus, izmētājuši cigarešu galus utt. Tā kā papīri par to, ka remondarbi pabeigti bija parakstīti, NĪPs varēja teikt, ka atkritumi ir iedzīvotāju, kuri tur gribēdami nevar tikt. Pēc ilgas skandalēšanās NĪPs gan tos izvāca, bet maksāja iedzīvotāji.

pirms gada, 2019.05.13 19:11

pippec

Vēl sociālo nodokļi maksājāt,Vidžus izdoma,iedod lampiņas priekš kapņu telpas,peskaitīts sociālais nodokļis

pirms gada, 2019.05.14 16:22

Asā hronika